Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2012, 14:41   #1
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Wymiana i dobór świec żarowych w tdci

Hej.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany świec żarowych w moim aucie. wiem z lektury różnych for, że świece żarowe w szczególności w mondeo mk3 mają tendencje do zapiekania się i łatwo je urwać podczas próby wykręcania. Wtedy to powstaje nie lada problem gdyż urwana świeca pozostała w bloku silnika nie jest prosta do wykręcenia i z tego co wiem albo trzeba mieś specjalny sprzęt do tego typu zabiegów (koszt ok. 1800zł_ albo jechać do zakładu mechanicznego na taką usługę (koszt od 250zł), ponoć da się też to wyjść demontując głowicę silnika, ale ja dziękuję za takie robotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie z tego co się orientuję świece nie były wymieniane nigdy i śmiem przypuszczać że są w bardzo złym stanie tz. słabo grzeją albo wcale nie grzeją.
Korzystając z tego że jest ciepło i w sezonie letnim koszt samych świec też jest ciut mniejszy postanowiłem, że spróbuję zrobić to sam.
Z tego co się orientuję podobno lepiej jest próbować odkręcać świece na ciepłym silniku. Uprzednio pasowałoby spryskać je jakimś penetratorem (np. WD40), no chyba że proponujecie coś innego.
Tyle jeśli chodzi o moją wiedzę. Więc jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zabiegu proszę o pomoc.
Chodzi mi miedzy innymi np. jakim kluczem najlepiej odkręcać, oraz czy są jakieś specjalne metody odkręcani, aby nie urwać świecy.

Teraz jeśli chodzi o dobór świec to czy proponujecie jakieś specjalne czy poprostu jakie kupie takie będą. Ceny widzę że różne.

Na FordSklep są takie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Są jeszcze np. NGK.

Z góry dzięki za pomoc.

weksla jest offline  
Stary 28-05-2012, 16:20   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Wymiana i dobór świec żarowych w tdci

Najpierw poszukaj zanim założysz nowy temat.
I pisz tematy we właściwych działach.

Pozdrawiam
Wojtek.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.