Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2009, 21:58   #1
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie 1,6 16V kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

witam. po długiej nieobecności powracamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe tułałem się ze swoją foką po giełdach- chciałem ją sprzedać ale nikt nie chce jej kupić więc mały remoncik zawieszenia idalej bede ja tłukł... wymieniam głównie tuleje bo nie wytrzymały naszych kochanych dziurawych dróg.
mam jednak ogromną chęć żeby trochę podnieść fokę do góry. i tu pytanie do was polećcie jakiś sklep internetowy gdzie mają sprężyny do foki w kombi. słyszałem że są jakieś wzmocnione- czy warto brać takie??? a może są jakieś od innego autka które pasują bo jak pisałem zależy mi żeby ją podnieść trochę. szukałem w szukajce ale nic nie znalazłem. jest o obniżaniu foki ale o podnoszeniui ni ma, pozdro i czekam na wasze doświadczenia z wymianą spęzyn w foce kombi mk1.

__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł

Ostatnio edytowane przez maniekmaniek13 ; 05-10-2009 o 22:19
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 08:02   #2
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: foka 1,6 16V mk1 kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

Cytat:
Napisał maniekmaniek13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. po długiej nieobecności powracamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe tułałem się ze swoją foką po giełdach- chciałem ją sprzedać ale nikt nie chce jej kupić więc mały remoncik zawieszenia idalej bede ja tłukł... wymieniam głównie tuleje bo nie wytrzymały naszych kochanych dziurawych dróg.
mam jednak ogromną chęć żeby trochę podnieść fokę do góry. i tu pytanie do was polećcie jakiś sklep internetowy gdzie mają sprężyny do foki w kombi. słyszałem że są jakieś wzmocnione- czy warto brać takie??? a może są jakieś od innego autka które pasują bo jak pisałem zależy mi żeby ją podnieść trochę. szukałem w szukajce ale nic nie znalazłem. jest o obniżaniu foki ale o podnoszeniui ni ma, pozdro i czekam na wasze doświadczenia z wymianą spęzyn w foce kombi mk1.
Oryginalnie wyższych nie ma,
Pozostaje wizyta u resorarza.Wrzuci w koks,puknie parę razy hamerem i będzie wyżej o 50mm.Ale po takim zabiegu zwykle po jakims czsie siadają
Zalezy od rzetelności w zahartowaniu.Wyższy samochód inaczej prowadzi sie w zakrętach,to trzeba uwzględnić.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 09:20   #3
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie Odp: foka 1,6 16V mk1 kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyższy samochód inaczej prowadzi sie w zakrętach,to trzeba uwzględnić.
też o tym myślałem i tego się obawiam...
występują jakieś wzmocnione spręzyny do foki, ale nie wiem czy warto wydać trochę więcej kasy... czy nie jest to nabijanie w butelkę????
__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 11:43   #4
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: foka 1,6 16V mk1 kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

Cytat:
Napisał maniekmaniek13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też o tym myślałem i tego się obawiam...
występują jakieś wzmocnione spręzyny do foki, ale nie wiem czy warto wydać trochę więcej kasy... czy nie jest to nabijanie w butelkę????
Jeżeli są wzmocnione to pewnie i utwardzone, a jak utwardzone to większe obciażenia idą na gniazda sprężyn w nadwoziu i wahacze,Ma to sens jeżeli wozisz bagaż (Cargo) jak do jazdy solo to będzie wrażenia jak z jazdy wozem drabiniastym. Jedyne wyjście rozciągniecie z zachowaniem miękkości (dobry resorarz), i inna technika na zakrętach
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 12:44   #5
malwina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Model: ford focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: foka 1,6 16V mk1 kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

Witaj - ostatnio wymieniałem sprężyny przód. Polecam do kombi firma "POLCAR" Auto Części Warszawa ul. Radecka 6. Znajdziesz namiary w necie - maja kilka oddziałów. Może nawet - wysyłkowa sprzedaż. No i co najważniejsze - typ standard - cena za sztukę 100 zł oczywiście wymieniamy komplet / Dla mnie rewelacja / cena + efekt / Najgorsze to było to odkręcić śrubę mocowania do amortyzatora. Po kilku spryskiwaniach puściła. WD jest za słaby. Mam inny preparat. Jak potrzeba podam namiary.
malwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 20:14   #6
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie Odp: foka 1,6 16V mk1 kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

no witam. z braku czasu nie moge zagladac tu czesciej ale musze!!! mialem stuki w zawieszeniu i wymienilem tuleje tylna wahacza przedniego + dwie tuleje na tyle te mocowane do podwozia, pomogło o tyle że nie ma stuków ale samochód chodzi po drodze od lewa do prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! powaznie dzisiaj sie wystrachalem jak mnie targnelo na waskiej asfaltowej drodze. nie bylo dziur ale takie fale- wywalilo mnie troche do gory opadlem i trzymalem kierownice prosto a samochod od lewej do prawej jak anfibia!!!!!!!!!!!!!!! szlak by to trafil... na kipie mialem moze jakies - 150-200 kilo i jechalismy we dwoch... i tak se mysle ze musze rowniez amorki wymienic razem z ze sprezynami bo to chyba one tak szaleja... a te machiny do spraawdzania amorkow na stacjach diagnostycznych to o kant dupy rozbic tak na marginesie- niby amorki mam na 80% sprawnosci, ale jak go dognote do gleby reka to sie buja troche- a tak nie powinieno byc. pomysle o tych sprezynach polcar i podaj kolego namiar jakim srodkiem (odrdzewiaczem) podzialales ze puscila sruba- co jest lepszego od wd40???? pozdro i dzieki za zainteresowanie tematem....
__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 21:02   #7
hooper
ford::beginner
 
Avatar hooper
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Podkarpacie
Model: Ford Focus ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: foka 1,6 16V mk1 kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

witam, ja wymieniłem 4 amortyzatory na KYB na teście pokazało około 76% sprawności(tył) a naprawde jeden po wyjęciu można było rękoma ruszyc bez problemu więc coś w tym jest tak jak piszesz. i włożyłem w sprężyny specjalną gumę, wiem że to nie jest za cudowne rozwiązanie ale wożę dość często cięższe rzeczy i troche to pomogło tzn nie siada na maxa na dziurach. Nie wiem jeśli chodzi o inne marki amorków ale te jak na razie są ok 40tkm.
__________________
Pozdrawiam bb

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Focus/45921
hooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 21:38   #8
hooper
ford::beginner
 
Avatar hooper
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Podkarpacie
Model: Ford Focus ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: foka 1,6 16V mk1 kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

odnośnie cen za amorki to dokładnie nie pamiętam ale poszukam i napisze, a kupiłem je w krośnie.
__________________
Pozdrawiam bb

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Focus/45921
hooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 18:19   #9
malwina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Model: ford focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: foka 1,6 16V mk1 kombi- jakie sprężyny żeby poszedł w górę...

Preparat APP WB-30 śruba puszcza bez problemu. Szukać na stronie producenta namiarów na sklepy w danym rejonie zamieszkania. Niestety WD 40 za słaby.
malwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.