Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2009, 20:29   #11
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: znika olej...?

Cytat:
Napisał Paweł & Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura-miałem Astrę jedynkę 1,6 i ani grama oleju nie ubywało od wymiany do wymiany i auto jeździło na oleju 0W-40, podobnie jak Corsa 1.0 12V 2003 też nie konsumowała oleju.
I teraz TDCI zarówno w Focusie jak i w Mondeo też nie pobiera od wymiany do wymiany, nawet mimo pokonywania dziennie nawet 700km. Brata benzynowe 1.6 16V też nie łyka oleju. Więc jeśli łyka to gdzieś ubywa, jak np było poruszane, że spala się przez zawory itp. Więc chyba trzeba by się przyglądać. Niekiedy wyrzuca przez wydech. Miałem sytuację, że olej wytryskiwał przez naderwany przewód smarowania turbo.
W każdym serwisie opla Ci powiedzą, że niektóre silniki (z moich obserwacji trochę ich jest) palą od 0.7-1.0L oleju na 1000km. Mam doświadczenie w tej materii, bo sam miałem astrę G i taka sytuacja była od nowości. Widać miałeś fartaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 22:33   #12
sseeb
ford::average
 
Avatar sseeb
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: K-ce
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4 16V Zetec SE
Rocznik: 2000
Postów: 70
Domyślnie Odp: znika olej...?

Cytat:
Napisał kryzys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no jak tak mowicie ze tak jest to lipa..., 6 tys km temu mial wymiane (poł roku temu) i zawsze nigdy nic nie trzebabyło dolewać...aż tu nagle szok...zobaczymy w grudniu przy wymianie jak bedzie, a co powiecie na takie coś - mechanik polecił żeby przy najbliższej wymianie oleju zamiast 5w-40 wlać gęściejszy 10w-40, powiedział że powinno mniej znikać... może ktoś już to przerabiał i sie wypowie....
Powiem szczerze też chciałem wymienić na gęstszy ale mój mechanik powiedział że lepiej dolewać niż wymieniać na gorszy olej
sseeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 11:30   #13
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: znika olej...?

Mam taki dziwny problem. W marcu byłem w ASO na wymianie oleju filtrów itp. Jakiś czas temu sprawdzałem stan oleju na bagnecie i po wyjęciu na ciepłym silniku był suchy. Trochę mnie to przeraziło, ale auto stało lekko pochylone do tyłu. Jak sprawdzałem "na prosto", to końcówka była mokra. Czytałem gdzieś na forum, że ponoć na wskazania bagnetu trzeba sobie wziąść poprawkę. Nie mam żadnych wycieków spod auta, ani przu korku wlewu. Doradźcie mi coś. Czy mam jechać do ASO i reklamować usługę, czy po prostu kupić olej i dolać (no i oczywiście jaki olej polecacie, żeby mi starczył do następnej wymiany). Za 5 tyś km będę miał znowu przegląd. Dodam jeszcze, że kontrolka oleju nie świeci, nie mruga i gaśnie zaraz bo odpaleniu silnika.
Kurcze pomóżcie bo naprawdę martwi mnie toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 21:13   #14
piko36
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Przemków
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 66
Domyślnie Odp: znika olej...?

kolego to że olej ci bieże to normalne każdy silnik spala małe ilości oleju.
lecz po 6 tyś. to na ten przebieg powinno ci wsiorbać do 100ml końcówka bagnetu to coś nie tak!
sprawdz filtr oleju może przez niego sie poci (filt się dokręca ręką) mógł ci mechanik za słabo dokręcić,jeżeli nie to to albo uszczelka pod głowicą i nie patrz w zbiorniczek od klimy tylko wyrównawczy od płynu chłodniczego jak będzie kasza to znaczy ze uszczelka i moc ci powinna spąść jeżeli nie to ,to będą uszczelniacze na zaworach takie małe gumki z simeringami mogła któraś puścic i żre olej jeżeli to uszczelniacze to bez ściągania głowicy się nie obejdzie,a co za tym idzie kupno uszczelki pod głowice.ale może się myle dolej do stanu oleju pojeżdzij troche i sprawdż.
piko36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 21:20   #15
piko36
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Przemków
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 66
Domyślnie Odp: znika olej...?

kolego jeżeli nie przejechałeś 100tyś. km to lej pełny syntetyk,syntetyk czysci silnik,jeżeli przedjechałeś masz powyżej 100tyś. ale nie dojechałeś do 200 tyś. lej pół syntetyk potem już jest silnk troche zużyty po 200 tyś ma juz pewny margines rys dziur itp;. trzeba lać mineralny aby łatał dziury.
piko36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 21:33   #16
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: znika olej...?

Co za herezje... Leje się taki olej jaki fabryka zaleca. Jak silnik jest zużyty to olej mineralny nie pomoże.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 23:16   #17
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: znika olej...?

ja mam przejechane od nowości 77 tys i foka jest z 2002 roku - przebieg oryginalny udokumentowany, i wydaje mi sie ze to raczej maly jak na auto 7 letnie i niesadze zebym mial silnik zuzyty, a z tego co wyczytalem to niektorzy maja po 150 tys i oleju im nie bierze... nasunelo mi sie takie pytanie czy jak pojade na stacje diagnostyczna na badanie spalin to czy na takim badaniu wyjdzie czy silnik spala olej (oczywiscie chodzi o ilosci ponad norme) ???
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 06:11   #18
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: znika olej...?

Takie zużycie oleju nie jest normalne,a co do przebiegu to bywa rożnie książki serwisowe też podrabiają bo to dziwne żeby 7 letnie auto miało taki mały przebieg a jeszcze dodaj że sprowadzony to już w ogóle będzie śmiesznie co do oleju przyczyn może być kilka głowica ,uszczelka pod głowicą ,pierścienie na tłokach a co do dymienia to bywa różnie niektóre dymią dopiero jak im się leje litr oleju na tydzień.
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 07:17   #19
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: znika olej...?

Zbiorniczek wyrównawczy czysty, tzn. nie ma żadnej kaszy, auto mocy też nie straciło i nie kopci w ogóle. Może rzeczywiście przez filtr troche ucieka. Podjade na kanał i się temu przyjrzę. Mam nadzieję, że to nic poważnego, bo na chwilę obecną to nie mam kasy na jakiekolwiek naprawy. Czyli rozumiem, że najlepiej dolać Fordowskiego oleju Formula E? Dodam jeszcze że mam przejechane 201 kkm.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 13:43   #20
piko36
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Przemków
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 66
Domyślnie Odp: znika olej...?

mogły ci się jeszcze zapiec pierścienie zgarniające ale to troche mało prawdopodobne przy tym przebiegu!chyba że przebieg oszukany.
autko mogło się przegrzac w przeszłości lub ktoś je zażynał i tłoki mogły popękać.
a ha te nasze ASO maja takich fachowców że jak ci wymieniali olej i filtr to mogli nie dolac po odpaleniu troche .Nowy filtr oleju jest suchy nie ma w nim oleju po odpaleniu filtr troche zaciągnie około 300 400 ml.mogli ci (SERWISANCI)nie dolac po odpaleniu bryki.
ale obserwuj jak dolałeś pojeździsz troche i zobaczysz
piko36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.