Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2017, 11:58   #1571
Thot85
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

U mnie FA nie reaguje na stojące przedmioty i nie hamuje sam, jest tylko komunikat i przygotowanie hamulców na nagłe hamowanie...

Thot85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 13:01   #1572
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak nie? fale radiowe to wiazka elektromagnetyczna, podobnie jak swiatlo (laser). Uprzedzajac, wiem o dwoitym charakterze swiatla. Oczywiscie zachowanie fali radiowej w pewnych domenach bedzie sie roznic a to z powodu roznicy atrybutow (czestotliwosc, energia), ale zasady fizyki sie aplikuja tak samo (rozproszenie, odbicie, przesuniecie fazy etc).
Nie neguję charakteru promieniowania, a jedynie stwierdzenie, że rozchodzi się w jednym ściśle określonym kierunku. O kierunku możemy mówić w przypadku laseru gdzie kąt rozbieżności wiązki jest w zdecydowanej większości codziennych zastosowań pomijalnie mały. Antena radaru promieniuje w pewnym kącie bryłowym i wszystko to co w nim się zawiera powoduje powstanie echa, które, zgodnie z zasadą odwracalności, jest w stanie odebrać. Echo to może być co najwyżej bardziej lub mniej wyraźne, a jak się producent "obiektu" postara może być niemożliwe do zidentyfikowania (w zależności od kształtu, materiału, etc.).
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 15:58   #1573
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

No... kierunek jest scisle okreslony: dzieki budowie nadajnika i jego ustawieniu. Nigdzie nie napisalem ze wiazka radiowa jest skupiona jak ta laserowa. Natomiast mimo tego oddzialuja na nia fizyczne prawa w tym te dot. odbicia. Radar "swieci" do przodu formujac wiazke w cos na wzor stozka. Najwiekszy energetyczny udzial w odbiciu beda mialy pojazdy z przodu (odbicie pod katem prostym). Oczywiscie czesc fal sie odbija od obiektow nie bedacych w osi ale plaszczyzny, ktore na to pozwalaja sa juz b. male. Takie fale moga byc ignorowane jesli ich ilosc (energia) spadnie pod zdefiniowany treshold. Czesc jest tez ignorowana ze wzgledu na zmierzona odleglosc.

Ale mam wrazenie ze to wszystko wiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 16:46   #1574
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No... kierunek jest scisle okreslony: dzieki budowie nadajnika i jego ustawieniu.
Kierunek to prosta (pozornie tu w uproszczeniu można by przyjąć "oś") jednak anteny projektuje się by w zadanym kącie bryłowym promieniowała z jednakową intensywnością. To oczywiście warunki idealne jednak pisanie, że ich echa będą "b. małe" jest błędem.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 21:06   #1575
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Beda male w porownaniu do odbicia od auta jadacego wprost przed radarem i dlatego beda pominiete przez system. Aby byly duze musialyby istniec odpowiednio duze plaszczyzny orientowane pod katem prostym wzgledem fali radiowej wyslanej pod katem od naszego auta.
Innymi slowy, wiekszosc fal (energii) wyslanych pod katem wzgledem osi naszego auta, nigdy do radaru nie wroci. Jakby ktos sie zgubil, to miala byc odpowiedz na zdanie Polarnego "Masz wokół wiele obiektów odbijających falę"
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 25-01-2017 o 21:10
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 22:19   #1576
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Z dzisiejszych testów
1) po przestawieniu na '"późno" FA zaczął sie uaktywniać, jak raz dał komunikat, to później juz dawał za każdym podjechaniem do innego auta, ale dystans max 5m
2) FA sam sie przestawił w C+ z "późno" na "wcześnie' ?????
2) FA zadziałał, z puszczonym gazem (hamowanie silnikiem)
4) FA zadziałał na dotaczaniu z wciśniętym sprzęgłem
5) FA zadziałał przy hamowaniu
6) FA zadziałał przy hamowaniu z wciśniętym sprzęgłem
7) FA zadziałał na stojący pojazd. ale tylko raz, jak jechałem z górki, przy czym spora prędkość najechania ok 50km/h Trudne to do powtórzenia, bo zwykle dojazd do auta stojącego wychodzi ok 20km/h a wtedy chyba FA w ogóle nie działa.

a) FA daje mi tylko komunikat, na pewno nie hamuje
b) nie czułem przygotowanego hamulca
c) wydaje mi się, że czułem tuz przed komunikatem lekkie szarpniecie samochodu jak by na ułamek sekundy ktoś dotknął hamulca
d) dystans do auta przy komunikacie zdecydowanie za mały, i nie widzę różnicy w zależności od tego co w C+ ustawione,.

ale może muszę wyregulować radar, wygląda jak by patrzył za wysoko, łatwo wykrywa ciężarówki, wykrył auto przy zjeździe z górki.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 22:26   #1577
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) FA sam sie przestawił w C+ z "późno" na "wcześnie' ?????
u mnie sie przestawia po ponownym uruchomieniu silnika, tylko ja mam moduł z pezdlifta w polifcie i to moze byc to.
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 22:34   #1578
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

po ponownym uruchomieniu silnika to się przestawia u mnie na NORMALNIE czyli na środkową opcje.

PS, a poza tematem, zauważyłem taką prawidłowość, że jak gaszę auto i zapalam po niedługim czasie, to po odpaleniu pracuje na ostatnich ustawieniach wszystkiego, czyli np FA jest włączony, podgrzewanie siedzeń tak jak było ustawione. Jak auto stoi dłużej to wszystko sie wyłącza/resetuje. Też tak macie?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 22:36   #1579
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

No ja niestety tak, tylko u mnie przestawia się na wysoka czułość. Tak jakby jakiegoś podtrzymania zasilania brakowało lub bateryjki w module Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 22:52   #1580
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) FA sam sie przestawił w C+ z "późno" na "wcześnie' ?????
To to mi sie podczas jazdy przestawia, ustawiam na pozno, kilka alertów i jak sprawdzam jest ustawione na wcześnie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.