Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2021, 06:39   #31
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,205
Domyślnie Odp: Kamera cofania czy można dołożyć

Cytat:
Napisał jedrek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) do modulu ACM (...)
Po co chcesz podłączać kamerę do radia? Kamerę podłącza się do APIM - PIN 14 i 15 i do BCMii PIN 32

__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 07:18   #32
jedrek37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2017
Model: Focus kombi
Silnik: 1.5 Ecoblue 120PS
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kamera cofania czy można dołożyć

Wszystko zależy czy samochod posiada sync 3 czy sync 2.5
Trzeba mimo wszystko 5 pinow podłączyć 3 do radia (zależy od wersji sync) i 2 do BCM sterowanie lin i zasilanie po zapłonie.

Ostatnio edytowane przez jedrek37 ; 10-10-2021 o 07:29
jedrek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 07:53   #33
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 417
Domyślnie Odp: Kamera cofania czy można dołożyć

Cytat:
Napisał jedrek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 do BCM sterowanie lin i zasilanie po zapłonie.
1) Zasilanie do kamery to linia zasilania od czujników parkowania, bezpiecznik F3 czyli szary kabel ze złączki C2280F (pin#3). Można wyjść z bezpiecznika rozgałęźką do bezpieczników (10zł na allegro). Do kabla można się*wpiąć specjalną "wpinką", lub lutować odizolowując tylko część przewodu bez rozcinania, to moja ulubiona technika, lut to lut!

2) Piny do złącza sync są do kupienia na allegro po 3zł już z ogonkiem

3) Ja miałem Sync3, rozebrałem tylko ekran, guziki pod spodem i kratkę nawiewów, bez demontażu klimatronika. Da się tą wtyczkę odpiąć i wyciągnąć obok nawiewów. Czułem się jak chirurg ale trochę roboty mniej.

4) Z BCM potrzebny jest LIN6 - to taki sam pin jak do złączki sync, tu trzeba go dołożyć we wtyczce C2280F od BCM

5) Zależy jak dobrze chcemy to zrobić, można po prostu ciągnąć kable a można dokładać piny we wtyczkach po drodze tak jak jest to oryginalnie, jedne wtyczki są z przodu, drugie przy klapie bagażnika.

6) Rozbierania plastików jest sporo, dobrze mieć komplet narzędzi do plastików, do kupienia na allegro za ok 60zł.

7) W klapie można dołożyć samą wtyczkę do kamery i pociągnąć przewody, dość proste oszczędzamy sporo roboty. Wymiana wiązki też*do zrobienia. Kupiłem wiązkę a potem dołożyłem samą wtyczkę więc mam nową wiązkę do odstąpienia za 200zł - kombi. Kupiłem ją w salonie za chyba 280zł.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kamery są dwóch typów, bez i z szerokim kontem. Nie znam oznaczeń. Nie prawda natomiast co ktoś pisał, że w pewnym momencie zaczęli instalować te z szerokim kontem. Jeździłem demo z salonu, pierwsze produkowane sztuki i szeroki kont był. WF0NXXGCHNJM85850 jakby ktoś chciał poszukać symbolu kamery.

9) Jak kupimy nowe to koszty x2 albo x3. Trochę szukania na allegro i można mieć to całkiem w dobrej cenie. Ja kupiłem kamerę na początku 2019r z całym przyciskiem, nową za nie całe 240zł. Ale takiej okazji nie będzie. Używki OK, tym bardziej że to nie tylko Focus ale chyba też Fiesta i inne modele wchodzą w grę.
michałek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 15:28   #34
jedrek37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2017
Model: Focus kombi
Silnik: 1.5 Ecoblue 120PS
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kamera cofania czy można dołożyć

Ja nie miałem czujnikow parkowania tyl wiec kabel zasilajacy był ciagniety do samego przodu. Wiadomo można poszukać plusa gdzies bliżej klapy tylnej ale i tak były ciągnięte kable do przodu wiec jeden wiecej to nie problem. Na chwile obecna sa oryginalne czujniki tyl i kamera
jedrek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 16:46   #35
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 417
Domyślnie Odp: Kamera cofania czy można dołożyć

Cytat:
Napisał jedrek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak były ciągnięte kable do przodu wiec jeden wiecej to nie problem.
Jak dokładałeś PDC to chyba cała masa kabli: skrętka CAN to 2, 6 do czujników z przodu, 2 lub 4 do wyłącznika (4 jak park assist) i 1 zasilanie (wspólne z kamerą). Jak ktoś nie ma PDC tak jak ja, to warto myśleć o tych kablach i położyć je za jednym zamachem.
michałek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 17:16   #36
jedrek37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2017
Model: Focus kombi
Silnik: 1.5 Ecoblue 120PS
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kamera cofania czy można dołożyć

Na chwile obecna brak czujnikow przod, może w niedalekiej przyszłości będą. W planach są inne mody. Adaptacyjny tempomat
jedrek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 17:38   #37
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 417
Domyślnie Odp: Kamera cofania czy można dołożyć

Cytat:
Napisał jedrek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adaptacyjny tempomat
Robiłem. Do połowy 2019 to jest pół godziny roboty. Jak jest radar i odpowiednia wersja kamery i zwykły tempomat to kwestia przycisku. Jest tu wątek na ten temat. Jakby co, to opierałem się na tym:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
michałek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2021, 10:19   #38
matusm
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Łódż
Model: focus III ,,IV
Silnik: 1,6 105KM ,,1,0 125KM
Rocznik: 2015,,,2019
Postów: 11
Domyślnie Focus MK 4

Czy jest osoba która potrafi podłączyć chińska kamerę cofania do oryginalnego Sync 3,4 focus 2019,czy ktoś próbował? Na Ali expresie jest kamera cofania, kabel wyprowadzenia video a nawet dekoder. Szukam magika i nie chce darmo


pozdr Marek
matusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2021, 11:05   #39
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 417
Domyślnie Odp: Focus MK 4

Sprawdzałem dwie chińskie kamery, lepszą i gorszą działają bez problemu tyle że moim zdaniem kompletnie nie warto. Robota ta sama a wkładać chiński szajs do fajnego auta? Bez linii skrętnych?
Poszukaj na allegro używek, kamera, klamka i jakaś stara wiązka (jak kombi to mam nową do odstąpienia za 200zł).

Cały wątek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez michałek ; 13-10-2021 o 11:09
michałek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2021, 11:13   #40
matusm
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Łódż
Model: focus III ,,IV
Silnik: 1,6 105KM ,,1,0 125KM
Rocznik: 2015,,,2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Focus MK 4

Dzięki za odpowiedz,,, miałem focusa 2015 to założyłem chińskie radio , kamerę cofania czujniki ,,wszystko chodziło. Byłem bardziej zadowolony od tego sync 3
matusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.