Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2011, 19:22   #51
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

Wiem juz kolego bo rozmawiałem z mechanikiem i w mondeo mk3 chodza dwa czyli mam juz wszystko w porządkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 07:07   #52
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

Cytat:
Napisał vladmir71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie problem chyba znów się pojawił, albo ciągle był tylko nie używałem klimy.
Wtyczki przerobione, cały rezystor wyjęty i pomierzony- wszystko robione u elektryka, a drugi bieg się znów włącza przy klimie na ON i temperaturze zewnętrznej 24C* czyli nie że jest aż tak gorąco żeby silnik wymagał dodatkowego chłodzenia.

Jedyne co zauważyłem, to to że po wyżej opisanych zabiegach, zaczął pracować I bieg wentylatora.

Gdzie szuka przyczyny ponownego załączania się drugiego biegu wentylatora?

Dodam że wiatraki sprawdzone- oba chodzą.
Koledzy ma ktoś może jakąś wskazówkę, co może powodować ponowne załączanie się drugiego biegu skoro wszystko sprawdzone i przerobione (wtyczka)? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2012, 07:51   #53
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

Odświeżę trochę temat bo znalazłem chyba złoty środek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Borykając się z problemem II giego biegu wentylatora wymieniłem wszystko, czyli rezystor, wtyczkę, panel na ten z żółtą ikonką, zabawa z ciśnieniami w układzie klimatyzacji bo słyszałem o różnych jego wartościach.....ale okazało się że winna była....zatkana owadami i innym syfem chłodnica, która nie miała dobrego przejścia powietrza i po zabiegu porządnego potraktowania myjką z gorącą wodą i środkiem myjącym...wypłynęło tyle syfu i układ ma teraz lepszy przepływ powietrza co ostatecznie zlikwidowało całkowicie problem z drugim biegem wentylatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pamiętajcie tylko aby zabezpieczyć dobrze dolot powietrza przed wodą- ja robiłem to na wyłączonym i zimnym silnikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2012, 21:40   #54
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

Witajcie...mam pytanie..rowniez borykam sie z problemem drugiego biegu itd...wiem juz ze mam przepalona wtyczke rezystora bo udalo mi sie ja wyciagnac i jest w polowie spalona i stopiona...wiec juz wiem co robic...ale mam inne pytanie...patrze caly czas na zdjecia i moja wtyczka wyglada chyba nie co inaczej, jest plaska, prostokatna i biala...jak dokladnie wyglada ta wtyczka?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 22:16   #55
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

Witam. Mam do Was pytanie...co może być przyczyną tego że wtyczka rezystora często się przepala? W tamtym roku ją wymieniłem i teraz na wiosnę znowu. Pochodziła miesiąc i znowu spalona...z góry dzięki za odpowiedź...bo nie wiem czy cały rezystor spaliny czy co?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 06:37   #56
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

Wtyczka rezystora pali się z powodu tego, iż przepływa tam prąd o dość dużej wartości. Do tego dochodzi odkładający się prąd na w/w rezystorze, a przez to spora ilość ciepła. W przypadku złego/niepewnego styku na połączeniu gniazdo/wtyk powoduje dodatkowe wytwarzanie się ciepła. To tak samo jak często zdarzający się w instalacji elektrycznej w domu upalony przewód w gniazdku ~220V z powodu słabego styku na śrubce w gniazdku i podłączeniu do niego odbiornika o sporym poborze prądu, sporej mocy. Należy zatem porządnie podłączyć gniazdo z wtyczką (najlepiej nowe, nawet jakieś innej firmy) lub podłączyć je na "sztywno" poprzez listwę zaciskową, a później w koszulkę termokurczliwą.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 10:56   #57
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

czyli pewie lepiej połączyć to nie wtyczką bo zapewne znowu się przepali bo dostać nówke jest ciężko i wszędzie używki a jakoś inaczej sobie to podlaczyc?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. np na sztywno
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 11:09   #58
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

Jeśli wtyczka ma słaby styk elektryczny z gniazdem w module rezystora, to lepiej połączyć je na 'sztywno". Do gniazda w module przylutować dwa przewody przynajmniej 1,5mm2, naciągnąć na nie koszulki termokurczliwe i zgrzać. Następnie obciąć wtyczkę, zarobić przewody i polutować/pobielić je cyną. Wystające przewody z modułu i pobielone bez wtyczki połączyć listwą zaciskową 2,5mm2, np. taką;
http://hubag.pl/sklep/89-490-large/l...-ltf-12-25.jpg
bądź taką:
http://www.meskon.pl/53646-50590-large/E-4007A.jpg
Później całą listwę w miejscu dokręcanych śrubek posmarować smarem miedzianym i dokładnie zaizolować.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 22:16   #59
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 13:42   #60
AndrU1918
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia

Odgrzewam problem.
Mój wentylator wygląda tak
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wtyczka nie stopiona czyściutka w środku
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wentylator pracuje w trybie awaryjnym, gdzie można tutaj znaleźć ten termik?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.