Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2011, 21:19   #1
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie TDCi - nie odpala, brak reakcji rozrusznika (nie jest to akumulator)

Witam po dluzszej przerwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam problem z odpaleniem samochodu. Problem przedstawia sie nastepujaco:
- po przekreceniu kluczyka rozrusznik nie reaguje (poprawnie odlacza na chwile radio, gasna dane na wyswietlaczach, jednak nie ma zadnej reakcji ze strony rozusznika - doslownie nic, tak jakby nie dostawal sygnalu do odpalenia samochodu)
- kontrolka immobilizera gasnie (wydaje sie ze jest ok)
- nie jest to akumulator (samochod byl podloczony kablami za samochodu pomocy drogowej)

Nie mam pojecia co to moze byc. Rano przyszedlem i zastalem samochod w stanie jak opisalem powyzej. Troche pogrzebalem przy bezpiecznikach (przy silniku) i po jakims czasie samochod odpalil. Wyjechalem z garazu, przejechalem 50m,. zgasilem i wiecej nie ruszyl. Przyjechala pomoc drogowa, gosciu najpierw podejrzewal akumulator, wiec podpial do swojego samochodu - to nie pomoglo. Pozniej byla proba reseru kompa - odlaczony akumulator na 5 min i ponowna proba - znowu nic.

Ciekawe jest to ze wszystko do momentu przelaczenia stacyjki w pozycje III dzieje sie normalnie - tyle ze nie ma ZADNEJ reakcji ze strony rozrusznika - tak jakby nie dostawal sygnalu. Wykluczam jego awarie jako taka - jesli juz to moze kable??

Moje podejrzenia:
- rozjechany immobilizer - raczej malo prawdopodobne gdyz kontrolka w zegarze zachowuje sie zgodnie z oczekiwaniami
- wywalony jakis bezpiecznik/przekaznik - za pierwszym razem po grzebaniu (ale tez nie od razu) w tej okolicy auto jednak ozylo, tyle ze za drugim razem tez robilem to samo a jednak nie pomoglo.
- kable w stacyjce - gdzies czytalem ze to moze sie zdarzyc - ale zeby tylko do rozrusznika - do pozycji II (wlaczony zaplon) wszystko jest ok.
- komputer - moze to byc?>


Jestem ciekaw czy ktos spotkal sie z podobna sytuacja??

Jak zwyjkle bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki.

sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 22:04   #2
MacieqZST
ford::advanced
 
Avatar MacieqZST
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: MDO był
Silnik: Should Be Higher
Rocznik: 200?
Postów: 219
Domyślnie Odp: TDCi - nie odpala, brak reakcji rozrusznika (nie jest to akumulator)

Cytat:
Napisał sosnek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po przekreceniu kluczyka rozrusznik nie reaguje (poprawnie odlacza na chwile radio, gasna dane na wyswietlaczach, jednak nie ma zadnej reakcji ze strony rozusznika - doslownie nic, tak jakby nie dostawal sygnalu do odpalenia samochodu)
Właśnie to robisz.

Cytat:
Napisał sosnek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykluczam jego awarie jako taka
a ja bym od niego zaczął.
__________________
slo no mo
MacieqZST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2011, 06:33   #3
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: TDCi - nie odpala, brak reakcji rozrusznika (nie jest to akumulator)

A ja obstawiam akumulator. Zobacz mój ostatni wątek - jest chyba na stronie 5. Też odpalałem mojego przez kable -nic to nie dało. Żeby ostatecznie wykluczyć akumulator, zawieź go do sprawdzenia (mi to zrobili za darmo - 10 sek. pracy) a jeśli to cię nie przekona, to podmień na inny działający akumulator o podobnej mocy - tylko nie przez kable a bezpośrednio. Różnica jest spora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie to poczytaj posty o rozbieraniu rozrusznika i opiłkach - pewnie sam zrobisz tylko czasu trochę.
Ja też nie wierzyłem, że akumulator padł.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2011, 10:39   #4
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Odp: TDCi - nie odpala, brak reakcji rozrusznika (nie jest to akumulator)

Sprawa sie wyjasnila.

Na cale szczescie powodem byl rozlaczony kabelek sygnalowy przy rozruszniku. Ciezko to bylo zauwazyc, dopiero po poruszeniu wtyczki rozlaczylo sie zupelnie.

Po ponownym polaczeniu wszystko dziala !!

Pozdrawiam
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.