Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2015, 13:19   #341
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Doposażanie

Montaż szyb elektrycznych.

Gdyby ktoś zastanawiał się, czy wiązki pod elektryczne szyby i lusterka są takie same czy też nie przed i po FL: Różnią się wtyczką idącą do słupka oraz czasami wtyczką przełącznika szyb(występuje przełącznik z domykaniem i bez) fot1: przed FL, fot2 po FL

W moim przypadku części potrzebne do szyb: 310zł
Części pod elektryczne lusterka (składane ręcznie): 147zł

Pasują lusterka z anglików, wkłady także. Bardzo trudno dostać wiązki lub ceny są przesadzone. Kompatybilne są wiązki z fiesty, ale trzeba patrzeć na roczniki. Niektórzy sprzedawcy reklamują przewody z mazdy jako odpowiednie - jest to nieprawda.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2015-06-30 20.15.4777.jpg (89.2 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie-0142222.jpg (57.3 KB, 67 wyświetleń)

michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 16:38   #342
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,509
Domyślnie Odp: Doposażanie

Wklady lustra z anglika beda pasowały jak siedzisz na miejscu pasazera.
Tak samo mozesz sobie to "udowodnić" ustawiając lustra z Kontynentu siedzac jako pasazer.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 18:12   #343
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Doposażanie

A pamiętasz, że wkłady są identyczne kształtem (L=P) i można je zamieniać stronami?
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 19:54   #344
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,550
Domyślnie Odp: Doposażanie

Cytat:
Napisał michail6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pamiętasz, że wkłady są identyczne kształtem (L=P) i można je zamieniać stronami?
Z powyższej rozmowy wnioskuję, że mowa o najprostszych lusterkach montowanych w Fusionie (były w wersji manual oraz sterowane elektrycznie, ale przed fl), czyli takich jak te:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale i w tych jak i w nowszych ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) nie można zamienić szkieł stronami, wystarczy popatrzeć na kształt i od razu widać, że nic z tego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Poza tym lusterka przynajmniej w wersji po liftingu pasują bez problemu z samochodu po złej stronie i widać w nich dokładnie to i tak samo jak w "europejskich" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 08:26   #345
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doposażanie

michail6 masz może numer wiązki z domykaniem szyb? Zapewne należy także wymienić moduł GEM.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 12:49   #346
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Doposażanie

Najprostsze lusterka występowały zarówno przed i po FL. Mówię tu o wersji manualnej. Ja miałem takie w wersji po FL. Wstawiłem lusterka o takim samym kształcie. Mają opcje podgrzewania i regulacji, ale składają się manualnie. Lewe i prawe szkło jest identycznego kształtu. Sam to wymieniałem, demontowałem, miałem w dłoniach, rozumiem, że Ty także Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla jasności mówię o takim lusterku jak na foto.

RECONDO: nie mam nigdzie zapisanego numeru, brak fotek, niestety nie pomogę. Co do wymiany modułu GEM: u mnie wszystko działa tylko i wyłącznie po wymianie wiązek: wyszło z tego takie PLUG&PLAY.

Zapomniałem dodać istotny szczegół: wiązki, które kupiłem miały wtyczki pod lusterka na 7pin. Lusterka o których mówię są na 5 pin, musiałem ucinać przewody i zarabiać nowe wtyczki/gniazdka. Wniosek z tego taki, że o ile montowali najprostsze lusterka manualne w samochodach nie tylko przed, ale i po FL, tak już te same lusterka, ale elektryczne były tylko przed - choć kto ich tam wie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 5129156016.jpg (42.7 KB, 43 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez michail6 ; 22-11-2015 o 16:02
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 13:51   #347
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 92
Exclamation Lusterka

Cytat:
Napisał michail6
...Wniosek z tego taki, że o ile montowali najprostsze lusterka manualne w samochodach po FL, tak już te same lusterka, ale elektryczne były tylko przed - choć kto ich tam wie.
Były też i manualne, takie, jak na twoim obrazku jest. Sami mamy samochód Ford Fusion przed FL z 2004 roku, to widzę, jakie mamy lusterka. Głupi nie jestem.
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL]) | Czas jest niesłychanie ważny, więc nie trać go na jakieś pierdoły, tylko zacznij działać.
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 15:59   #348
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Lusterka

Cytat:
Napisał Tomos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Były też i manualne, takie, jak na twoim obrazku jest. Sami mamy samochód Ford Fusion przed FL z 2004 roku, to widzę, jakie mamy lusterka. Głupi nie jestem.
Wiem, że były. Napisałem to w pierwszym zdaniu mojego ostatniego postu. Edytowałem cytowane przez Ciebie zdanie, żeby nie było niejasności.

Ostatnio edytowane przez michail6 ; 22-11-2015 o 16:02
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 22:49   #349
cbrman
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: SO/SK
Model: Ford Focus Kombi X100 | Ford Fusion FX Silver
Silnik: 1,6 | 1,4
Rocznik: 2003 | 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Doposażanie

Dawno nikt się nie wypowiadał w temacie, tak więc na rozruszanie.
Wczoraj zamontowałem dodatkowe oświetlenie bagażnika - teraz mam dwie lampki symetrycznie po obu stronach bagażnika.
cbrman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 15:01   #350
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,509
Domyślnie Odp: Doposażanie

Dłubnięty, chociaż nie mój
Jak dla mnie przekombinowany, ale może kogoś zainspiruje.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.





W swoim dołożyłem oświetlenie bagażnika zamontowane w klapie, automatyczne oświetlenie w lusterkach bocznych i grzane lustra w końcu.
Do tego nocne zielone podświetlenie w lampce i zdalne zasilanie rej. jazdy z lampki wewn.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 25-02-2016 o 15:06
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.