Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2009, 12:50   #1
tonik50
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2007
Postów: 28
Domyślnie Pompa paliwa/rozruch silnika na benzynie

Postaram się swój problem opisać rzeczowo:
1. Jestem 10 dni po tzw wymianach eksploatacyjnych (filtr powietrza, paliwa, oleju, kabinowy, olej silnikowy, sprężyny amortyzatora). Po dokonaniu serwisu zdążyłem już wrócić z wakacji więc przejechałem jakieś 600km. W sumie bz większych kłopotów bo to że mniejsze czasem bywały pozostawię na temat innych wątków.
2. Podczas jednego dnia (przedwczoraj) po pracy nie mogłem odpalić silnika na benzynie a jak się dowiedziałem dzięki instalacji gazowej mogłem doraźnie uruchomić silnik (mam świadomość że jest to sposób doraźny/awaryjny). Po przejechaniu jakiegoś kilometrowego odcinka okazuje się że po przełączeniu manualnie na benzynkę auto nie zgasło.
3. Kolejnego dnia rano (auto po nocy) auto nie odpaliło na benzynie (nieuruchamiała się pompka paliwa co słychać w dość charakterystyczny sposób). Wcześniejsza wizyta i to kolejne zdarzenie zdawały się potwierdza fakt, iż "pada"pompa paliwa. Po kolejnym awaryjnym rozruchu "z ręki" na gaie auto odpaliło i po przełączeniu na benzynkę również nie zgasło. Auto zostawiłem jednakprzed domem.
4. Po powrocie z pracy wizyta w samochodzie i objaw znowu ten sam. Auto kręci ale pomp wyraźnie się nie załącza. Rozruch na gazie i po kilkunastu chwilach już na rozruchu benzynowym słychać że pompa zaczyna się załączać po przekręceniu kluczyka w poożenie nr 2 stacyjki.
5. Problem manualnie przedstawia się tak, że kiedy słychać jak pompa się załącza na chwilkę to spokojnie auto odpala ale jak nie słychać tej pompy (co przeważnie dzieje się jak auto dłużej stoi - chyba stygnie) to o odpaleniu na beznynie można zapomnieć. Chwila pracy na gaie wystarcza natomiast aby auto zaczęło również na benzynie uruchamiać pompę przy starcie i odpalało silnik.
6. Jestem po wymianie tej pompy ale stwierdzam że 270zł raczej wrzuciłem w śmietnik - objawy są takie same. Dziś rano stwierdziłem z kolega miernikiem iż napięcie na kostce się pojawia ale było to już po fakcie kiedy auto jakby się rozgrzało od tych rozruchów. Teraz czekamy do wieczora i stwierdzimy czy jak nie słychać odgłosów pompy przy poł. 2 kluczyka to czy na kostce jest prąd Sądzę jednak że właśnie w tych okreśonych przypadkach kiedy pompa się nie załącza nie jest to jej wina tylko wina braku prądu, czym steruje jakieś inne urządzenie/obwód, któremu coś w autku nie pasuje. tylko co sprawdzać ?
7. Zamieniłem miejscami przekaźnik od pompy z przekaźnikiem od klaksona (są takie same) ale problemy pozostają.
8. Po wymianie pompy nie poddałem jednak silnika/komputera samoregulacji - choć osobiście widzę że wpływu to raczej nie ma. Po prostu na zimnym silniku pompa nie jest załączana a jakby od drugiej strony pracująca instalacja gazowa sama potrafi ją sobie załączać bo wyraźnie słyszę jak po rozruchu na gazie za chwilkę startuje równiez pompa i autko śmiga. Taki rozruch pompki od drugiej strony pozwala na przełączenie autka na benzynke manualnie pompa również (w 90%) nadal pracuje i nawet po wyłączeniu silnika i ponownym rozruchu już na benzynie również zastartuje. mam wrażenie jakby dla cieplejszego silnika (mam tu na myśli ogólnie cały podzespół stanowiący o jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )problemy te znikały a im bardziej wszystko stygnie tym rozruch pompki staje siętrudniejszy. Co powoduje że po przekręceniu klucza w poz. 2 pompka dostaje prąd. Widzę (co jest normalnym objawem) że cały ten układ uruchamiania pompki sprawdza chyba wpojeżdzie poziom ciśnienia paliwa bowiem jeśi przekręcę kluczyk w położenie 2 i załączy się pompa (zwiększy ciśnienie paliwa w instalacji) a ja nie odpalę samochodu to przez kolejne 5 sek nie da się załączyć pompy (przy przekręceniu kluczyka do zero i znowu do dwójki). Dopiero jak mija ten czas to pompa dopiero załączy się przy kluczyku w pozycji 2. System potrafi więc rozpoznawać jakie ciśnienie jest w obwodzie tylko że w moim przypadku chyba jednak coś jest nie tak. Tylko co.... kto ma podobne przeżycia, sugestie - będę wdzięczny.

tonik50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 12:06   #2
tonik50
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: problem Pompa paliwa/rozruch silnika na benzynie

Nikt nie a żadnych sugestii ?
Dodam tylko że wieczorm jak już znowu próbowałem odpalić na benzynie zimny silnik to pompa się nei załączała.....
tonik50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 09:40   #3
tonik50
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: problem Pompa paliwa/rozruch silnika na benzynie

Jestem po nowym doświadczeniu: Zgodnie z zaleceniami forumowiczów i kolegi gazownika... wczoraj po przyjechaniu do domu odkręciłem korek wlewowy baku i było długie ssssssyyyyyyykkkkkkk. Na ponownie zakręconym korku uruchomiłem auto i na biegu jałowym pochodził z 5 minut. Odkręcam korek wlewu i znowu to samo... ssssyyyyykkkkk. Czasem mi się tak zdarzało ale z reguły myślałem iż to od tego że jeżdżę na rezerwie. Teraz bak mam w ponad 1/4 na pewno zalany ale syczenie pozostaje. Na noc zostawiłem auto z rozszczelnionym korkiem wlewowym i odpalił od razu uruchamiając pompkę bez problemu. Wobec tego pojawia się pytanie... jaki to ma pływ na opisywaną przeze mnie usterkę...czy to układ sprawdzania ciśnienia w momencie uruchamiania auta sprawdza je i "głupieje" skoro w baku panuje nadciśnienie lub podciśnienie (chociaż bardzie spodziewam się że to podciśnienie). Jeżeli cała tajemnica tkwi w tym to musze dowiedzieć sie maksymalnie dużo o odpowietrzaniu baku paliwa w moim mondeo mk2 z lipca 1998. Korek tez wygląda na element, który miałby jakąś styczność z powietrzem i bakiem ponieważ widać w nim jakieś specjalne otwory i poruszającą się membrankę lub coś podobnego...czy to możliwe że to w korku coś się zepsuło i auto nie może sobie pobrać powietrza do baku podczas pracy pompki wytwarzając coraz to wyższe podciśnienie w baku ?
tonik50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 22:10   #4
gepardcheester
ford::average
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gródek
Model: Mondeo MK II 1.8
Silnik: 1.8 PB+LPG 115 KM
Rocznik: 1997
Postów: 160
Domyślnie Odp: Pompa paliwa/rozruch silnika na benzynie

mam identyczne objawy, u mnie tez auto kręci ale nie może odpalić, w cieplejszy dzień pokręciłem i zapalił na LPG, później przełączył się na PB, zgasiłem go i normalnie odpalił, wystartował z PB i sam przeszedł na LPG, a od soboty takie objawy jak kolega napisał, po zatankowaniu paliwa na Orlenie
gepardcheester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.