Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2015, 23:17   #411
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Witam,

w związku z niepokojącym odgłosem od turbiny - świst w granicach 2-3 tys. rpm - pojechałem dziś do mechanika. Sprawdził błędy na komputerze, nie było żadnych, parametry dla turbiny podczas postoju w normie, ciśnienia przed i za DPF też w normie. Przy okazji zapytałem o sprzęgło (wymieniane niecałe 2 lata z dwumasą (obawiałem się o jego stan bo raz ruszony samochód z 3-ki)). Stwierdził, że zarówno sprzęgło i dwumasa po odczuciach z przejażdżki w dobrym stanie, a świstem z turbo nie ma się co przejmować skoro nie traci mocy.

W drodze powrotnej trochę go cisnąłem na wyższych obrotach, ale żeby nie gasić go tak od razu to dobre 10 minut albo więcej stał pod domem na odpalonym silniku. Trochę czuć było smród na początku, ciężko zdiagnozować skąd. Po kilku godzinach ponownie pojechałem 12 km do miasta i podczas wyprzedzania i mocniejszego przyspieszania komunikat "usterka silnika" i silnik stracił moc. Rozpędzanie go na którymkolwiek biegu było wolne, przyspieszenie nawet po wciśnięciu pedału w podłogę liniowe i wolne. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu komunikat chyba się nie pojawił, nie miałem okazji sprawdzić jak z mocą.

Poza sprawdzeniem błędu (elmConfig wychwyci?) w jaki sposób szukać usterki?
Ten silnik tak ma, ze czasem strzela focha czy jednak jakaś nieszczelność lub lewe powietrze na dolocie może "wydrążyć skałę"?

__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 23:32   #412
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Kiedyś miałem objawy typu: "usterka silnika" + tryb serwisowy, odgłosów od turbiny nie zauważyłem, na serwisie okazało się, że jakiś wąż od turbiny do wymiany, wiec kamień z serca, bo koszty niezbyt wysokie. Miałem też przypadek, że po "depnięciu" przy wyprzedzaniu stracił moc i komunikat " check engine", na serwisie okazało sie, że filtr paliwa od nowości nie wymieniony, auto wtedy miało przelatane 90 tys, przy 60 serwis "przeoczył" wymianę. W tej chwili mam prawie 160 tys, auto od początku i żadnych innych niespodzianek z silnikiem. DPF też bezproblemowy jak dotąd
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 07:58   #413
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

ELMConfig to oprogramowanie służące do zmiany konfiguracji samochodu. Do odczytu błędów potrzebujesz interfejs ELM327 ODBII i darmowe oprogramowanie Forscan.
Interfejs kupisz tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a orpgoramowanie pobierzesz tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co i jak poczytasz w odpowiednich wątkach (szukajka).

Wymieniałeś olej ostatnio? Zdarzyło mi się w Foce 2.0 tdci 2006r, że podczas zdejmowania obudowy filtra spadł cienki przewód prawdopodobnie od pomiaru jakiegoś ciśnienia. To była gumowa rurka o fi ~5mm. Trzeba było ją nadziać na kruciec jakieś 10cm nad obudową filtra oleju. Dokładnie nie pamiętam ani nie mam silnika przed oczami więc precyzyjnie nie powiem co to jest. Objawy takie, że nie ciągnął tylko po mocnym depnięciu. Czasem pojawiał się check który znikał.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 11:13   #414
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ELMConfig to oprogramowanie służące do zmiany konfiguracji samochodu. Do odczytu błędów potrzebujesz interfejs ELM327 ODBII i darmowe oprogramowanie Forscan.
Interfejs kupisz tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a orpgoramowanie pobierzesz tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tak, wiem, interfejs i oprogramowanie już mam, ale forscan nie czyta wszystkich modułów jak ElmConfig.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałeś olej ostatnio? Zdarzyło mi się w Foce 2.0 tdci 2006r, że podczas zdejmowania obudowy filtra spadł cienki przewód prawdopodobnie od pomiaru jakiegoś ciśnienia. To była gumowa rurka o fi ~5mm. Trzeba było ją nadziać na kruciec jakieś 10cm nad obudową filtra oleju. Dokładnie nie pamiętam ani nie mam silnika przed oczami więc precyzyjnie nie powiem co to jest. Objawy takie, że nie ciągnął tylko po mocnym depnięciu. Czasem pojawiał się check który znikał.
Olej wymieniany niecały rok temu, ale możliwe, że nie było jakoś mocniej wdepniętego gazu, żeby rurka się obluzowała. Dzięki za info, poszukam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 23:19   #415
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał marcink719 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale forscan nie czyta wszystkich modułów jak ElmConfig
jak to nie czyta???
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 23:45   #416
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał marcink719 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W drodze powrotnej trochę go cisnąłem na wyższych obrotach, ale żeby nie gasić go tak od razu to dobre 10 minut albo więcej stał pod domem na odpalonym silniku.
A po co 10 min?
Pomijajac ze to kandydat na mandat.

Cytat:
Napisał marcink719 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę czuć było smród na początku
Moze wypalal sie DPF. Lubi sie uruchomic wypalanie jak depniesz a potem przestaniesz.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 00:46   #417
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak to nie czyta???
Chodzi mi o różne moduły - błędy z dostępnych modułów można odczytać, w forscan - oprócz głownego sterownika to chyba nie za wiele
__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 07:37   #418
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Wszystko można przeczytać Forscanem. Trzeba mieć odpowiedni kabel który pociągnie szynę HS-CAN i MS-CAN.
Popatrz w opis interfejsu który Ci podesłałem.
Patrz też tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 14:53   #419
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

mam elm327 z dorobionym przełącznikiem na MS-CAN. W takim razie jeszcze spróbuje przy MS-CAN podłączyć interfejs pod forscanemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 20:34   #420
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Jak się okazało, po ponownym odpaleniu silnika, usterka (żółta) znika, mocy nie brakuje, ale problem nadal występuje. Ponadto pojawił się komunikat "wymień olej". Dzisiaj po przelocie autostradą, prawdopodobnie kiedy przyspieszałem z nieco poniżej 2 tys obr/min usterka ponownie się pojawiła, silnik od razu stracił moc, maksymalna prędkość na 6 biegu jakieś 120 kmh. Po zjechaniu na MOP problem ustąpił, ale problem jest dużo większy. Temperatura silnika przed zjazdem utrzymywała się lekko poniżej 90 stopni. Po ponownym odpaleniu osiągnął 90st.

Pod domem okazało się, że pod maską wszędzie jest rozbryzgane olejem (sądzę, że to olej), mało tego, nawet na zderzaku z zewnątrz widać tłuste plamy. Wygląda, jakby źródłem tego rozbryzgu było łączenie przy opasce z przodu silnika, albo gdzieś głębiej nawet bliżej ściany grodziowej (jeśli dobrze mówię).

Poziom oleju sprawdzony po odpowiednim czasie jest wysoki, powyżej maksimum, ponadto rozrzedzony paliwem.

Co może oznaczać ten rozbryzg i od jakiego elementu może pochodzić?

Jest to o tyle ciekawe, że dopiero co była sprawdzana elektronika, która żadnych odstępstw w działaniu jakiegoś elementu nie wykazała... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.