Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2007, 23:04   #21
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał angelot
że zwrócą kasę z faktury tylko odejmą 10% własnego udziału w szkodzie
Dla zasady wyślij do złodziei pismo, że nie ma mowy o żadnym udziale własnym. To nie była żadna naprawa z Twojej polisy Casco tylko OC warsztatu i Ciebie to nie interesuje. Jeżeli nie zmienią stanowiska będziesz zmuszony naliczyć wystawcy polisy koszty jakie poniosłeś w związku z niemożnością użycia auta w celu zawożenia chorej mamy na rehabilitację, musiała brać taksówki, gdyż sprawa się zbyt mocna przeciągła z ich winy. Wyślij. Najwyżej dołożysz jeszcze 3,7 za polecony. A może to coś da?

Wszystkie firmy ubezpieczeniowe to przedsiębiorstwa conajmniej mijające się z prawdą. Ale ten sztuczny kolos na glinianych nogach to już przerasta je wszystkie. I wiem co piszę.

__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2007, 21:46   #22
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Małe/duże sprostowanie. Zorientuj się czasem czy nie ma jakiejś tam sumy minimalnej tej kwoty udziału własnego. Często jest tak, że jest to 10% ale minimum np. 200 zł. I właśnie tą kwotę masz potem prawo domagać się od mechanika z tego co się orientuję (a na razie się jeszcze za dużo nie orientuję). Zakłady ubezp. to stosują po to by z byle pierdołą nie latali klienci po odszkodowanie.
Ja tam bym najpierw napisał jw. do PZU i zaczekał co oni odpiszą, może nawet sami tam nabazgrolą, że tej kwoty masz się domagać od mechanika.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2007, 15:13   #23
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie

Doczytałem pismo do końca i jest napisane, że udział 10% w kosztach ma firma, która spowodowała szkodę. I tak jest rewelacja, z kosztorysu wynikało, że koszty naprawy wyniosą ok 150zł a po przedstawieniu faktur, oczywiście wcale :fcp18 nie zawyżonych ok 630 zł, taka delikatna różnica.
__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 19:52   #24
bloch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2006
Skąd: Łódź/Pabianice
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie

Witam,
Mój wahacz też stał się ofiarą tłumoków z wulkanizacji. Problem w tym że nie złapałem ich na gorącym uczynku, a o usterce dowiedziałem się w momencie pęknięcia wahacza po kilku miesiącach od wymiany opon :fcp6
Postanowiłem założyć używany wahacz, ewentualnie z nową tuleją. Po żmudnych poszukiwaniach udało mi się znaleźć takie cudo, ale od mkII. I tu pojawia się pytanie:
Czy pasuje do mkI :fcp9
bloch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.