Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2021, 23:28   #101
PacoxMarcin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Northampton
Model: Ford S Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

No i śmiga , wszystko ok. Ferrari to nie jest ale czuć różnicę. Tylko po kilku km i ostro w gas stracił moc i zapaliło się patrz instrukcja obsługi. Zatrzymałem się odpaliłem , przejechałem 2km i wszystko ok. Wygląda to tak jakby przeładował turbo i wszedł w tryb awaryjny ? Tak czy tak wielkie dzięki....

PacoxMarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 23:30   #102
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,619
Domyślnie Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Bo całe to zmienianie mocy dotyczy właśnie odblokowania zaworka na turbo by działał w pełnym zakresie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 23:51   #103
PacoxMarcin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Northampton
Model: Ford S Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Masz na myśli zmiana parametrów aktuatora na turbo czy tych zaworkach N75 (no takie nazwy były w VW/audi) ale one były na podciśnienie czego chyba teraz przy turbo nie ma skoro jest aktuatora ? No ale dziwi mnie dla czego przeładował skoro jest mapa fabryczna, może za ostro mu dałem lub musi się nauczyć jeszcze komputer nowych parametrów czy coś w tym stylu?
PacoxMarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 07:54   #104
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,038
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo całe to zmienianie mocy dotyczy właśnie odblokowania zaworka na turbo ...
Gdyby to wszystko było takie proste...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Operacja zmiany w DW10F - podobnie jak w DW10C - dotyczy modyfikacji wartości jednego z parametrów - ogranicznika momentu obrotowego - oprogramowania PCM sterującego pracą całego softu.
W zależności od wartości ogranicznika momentu zmieniane są parametry ciśnienia na szynie paliwowej oraz ciśnienia doładowania turbiny w całej tzw. "mapie silnika".

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Opisane powyżej zachowanie może mieć więc źródło zarówno w zacinaniu się mechanizmu zmiennej geometrii turbiny jak i np. w niedrożnym filtrze paliwa...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 08:31   #105
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,619
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zależności od wartości ogranicznika momentu zmieniane są parametry ciśnienia na szynie paliwowej oraz ciśnienia doładowania turbiny w całej tzw. "mapie silnika".
Dzięki za fachowe objaśnienie. Byłem do tej pory pewny że zmiana ta w DW10F tyczy tylko i wyłącznie pracy turbiny (ograniczenie mocy poprzez obcięcie górnego zakresu pracy turbo). A tu okazuje się że ciśnienie na szynie również idzie w górę zapewne.

Tak czy owak jak to kiedyś pisałeś, jest to „ta właściwa wersja mocy” tego silnika. Więc myślę że i sama trwałość nie ucierpi po takiej zmianie mocy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 11:37   #106
PacoxMarcin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Northampton
Model: Ford S Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Dzięki wielkie , będę obserwował co się dzieje i dam znać za kilka dni lub jeśli coś będzie złego się dziać, chociaż oby nie. Miłego weekendu ....
PacoxMarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 16:25   #107
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za fachowe objaśnienie. Byłem do tej pory pewny że zmiana ta w DW10F tyczy tylko i wyłącznie pracy turbiny
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No generalnie więcej powietrza, przy takim samej ilości ropy no to raczej żadnego efektu nie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 17:23   #108
PacoxMarcin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Northampton
Model: Ford S Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Witam. Pojeździłem moim S-Maxem dziś jeszcze trochę i muszę stwierdzić , że po mieście jak dajesz "buta" na niskich biegach jest ok i czuć moc ale na autostradzie jak tylko przekroczy się 160 i da więcej gazu od razu odcina moc i wchodzi w tryb awaryjny ( pokazuje się ostrzeżenie aby sprawdzić instrukcję) po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy.
Macie jakieś pomysły , inaczej trzeba powrócić do 150KM bo takie coś na ruchliwej autostradzie jest niebezpieczne bo samochód praktycznie wtedy nie jedzie.

Bump: Jeszcze dodam że u mnie nie było opcji relearn tylko reset modułu

Bump:

Bump: Zdjęcie
PacoxMarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 17:33   #109
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Ten relearn to jest ściema, musiałbym poprawić pierwszy post, bo to nie temu służy. Reset jest ok.
Odczytaj błędy, bez tego nic Ci nie powiemy.
Niestety coś z autem jest nie tak. Bardzo prawdopodobne jest to co mówi kolega Piotrek: po zmianie mocy, geometria się dalej "otwiera", a jest już na tym obszarze deko zapieczona i robią się problemy.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 17:33   #110
PacoxMarcin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Northampton
Model: Ford S Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem

Odnośnie podpowiedzi zacinającego się turbo lub niedrożnego filtra paliwa od razu mam wątpliwości bo na 150KM można było dawać do deski i było ok , poza tym auto serwisowane 2016 rok więc marne szanse że to jest to , dla mnie pewnie jeszcze coś trzeba zmienić w ustawieniach albo zamiast resetu modułu trzeba coś innego zrobić zamiast relearn. No i jeszcze kwestia ABS czy tam trzeba też coś grzebać i jak ewentualnie.

Bump: No sprawdziłem błędy , spróbuje załączyć zdjęcie , faktycznie coś pokazuje
PacoxMarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.