Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2010, 18:04   #21
marcinmg2
ford::average
 
Avatar marcinmg2
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: okolice Płocka
Model: Insignia 2013 ST BiTurbo 195 KM i było mondeo mk3
Silnik: 2.0 195 KM i 1.6 Pb 120KM
Rocznik: Suzuki SX4
Postów: 117
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Kolego a hamulce sprawdzałeś, czy nie blokują, filtr powietrza, przepływomierz, termostaty. Mi nigdy nie spalił więcej niż 10 i to bardzo katowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez marcinmg2 ; 21-12-2010 o 18:07
marcinmg2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 18:36   #22
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

nie wiem czy to normalka ale mój w trasie spalił 5,6l/100 km. Metoda po korek trasa Kielce Warszawa i odwrotnie byłem tydzień temu, prędkość do 140km/h, w mieście(kielce, omijam korki) max spalanie do 7l, też metoda po korek. Więc nie wiem czemu wam tak dużo mondki pala ale ja jestem ze swojego zadowolony czytając co wy piszecie.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 21:35   #23
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał marcinmg2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolego a hamulce sprawdzałeś, czy nie blokują, filtr powietrza, przepływomierz, termostaty
hamulce wporzadku, termostaty nowe, filtr powietrza czysty, nie wiem jak z przepływomierzem ale jakby coś było z nim nie tak to byłyby jakies inne dodatkowe objawy typu niestabilne obroty lub cos w tym stylu
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 22:03   #24
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał sokoleokoo2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pany i ja się dorzucę.

Jako ze nowy użytkownik zauważyłem że jak zmieniałem biegi przy 2100-2200 to palił więcej teraz kręcę go do 2500-2600 i pali litr mniej.
Chcąc spalać jak najmniej, optymalnie, czy dużo;-) trzeba wiedzieć parę rzeczy.
To wskazówki co by palił najmniej.
1. Hamujemy maksymalnie silnikiem i nie jeździć z górki na sprzęgle.
2. Pamiętać że silnik pracujący na biegu jałowym spala około...hmm 3 min pracy = 1 km jaki mogło by przejechać twoje auto.
3. Sprawdzamy ciśnienie opon regularnie.
4. Zmieniamy bieg na wyższy tak prędko jak to jest możliwe.
5. Zmieniamy bieg na niższy jak tylko wyczujemy nieregularną pracą silnika.
6. Najważniejsze. Nie da się porównać różnych silników przy tych samych obrotach. Jeśli jednemu pali 6l. gdy zmienia biegi już przy 2100 o/min nie znaczy że drugiemu będzie palił tak samo.
Przy doborze optymalnego momentu zmiany biegu, trzeba wziąć pod uwagę max moment obrotowy oraz max moment obrotowy przy jakim silnik osiąga max moc.
Dla porównania:
2.0 DuraTaq TDDI 16V 90KM max moc osiąga przy 4000 o/min natomiast moment obrotowy ( w tym przedziale należy przy ekonomicznej jeździe zmienić bieg na wyższy )to 1900 o/min. Silniki te choć ekonomiczne w czasie jazdy, sporo kopcą na jałowym.

2.0 DuraTaq TDCI 16V 130KM ma odpowiednio 3500 max / KM i 1800 max mom. obr
Silnik ten pali dużo mniej na jałowym niż poprzednik.

2.0 DuraTaq TDCI 16V 115KM ma odpowiednio 4000 max / KM i 1900 max mom. obr.

Ważne jest że zmieniając bieg na wyższy, nie wciskamy gazu w podłogę tylko delikatnie jak przy grze wstępnej :-) Wtedy osiągniemy zamierzony cel.
Sokoleokoo2 oznacza to że bieg powinieneś zmieniać przy około 1900 2000 obrotach. Jeśli chcesz maksymalnie w danej chwili wycisnąć z auta, dajesz mu do 4000 tysi. Jeśli spalił ci więcej na niższych obrotach oznaczać może tylko tyle że źle dobierasz obroty do wagi nogi.
Dizle naprawdę lubią wolne obroty.
Jeszcze jedno. Jak już macie gdzieś gnać to pamiętajcie że optymalne spalanie osiągniecie przy 3/4 prędkości jaką może osiągnąć wasze auto. Np. jeśli wasz mundek nie wyciśnie więcej jak 210 to najmniej będzie palił przy 105 km/h

Chyba że się mylę i jest zupełnie inaczej niż tu napisałem.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 04:30   #25
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Jesli przy 3/4 to prędkośc ta nie będzie wynosiła 105 ;-). Raczej 157 i pól ;-).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 07:47   #26
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał horm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sokoleokoo2 oznacza to że bieg powinieneś zmieniać przy około 1900 2000 obrotach. Jeśli chcesz maksymalnie w danej chwili wycisnąć z auta, dajesz mu do 4000 tysi. Jeśli spalił ci więcej na niższych obrotach oznaczać może tylko tyle że źle dobierasz obroty do wagi nogi.
Dizle naprawdę lubią wolne obroty.
Ale jak zmienię przy 1,9-2,0 k to przecież silnikiem rzuca na wszystkie strony, a DKZ jest obciążone na maxa.

Wiesz Diesle - jako silnik może i lubią niskie obroty ale skrzynia, DKZ oraz osprzęt silnika na pewno nie. Więc wolę żeby mi spalił litr więcej niż zwalić DKZ - tylko że on na wyższych pali mniej !!!
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 07:49   #27
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Panowie przypomniało mi się że mój stary PALIO palił jak smok silnik 1.2 a wcinał 16/100 po mieście - okazała się lambda - może tu jest tak samo ?
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 08:09   #28
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli przy 3/4 to prędkośc ta nie będzie wynosiła 105 ;-). Raczej 157 i pól ;-).
Słuszna uwaga ;-) paluchy wklepały co innego niż pomyślała głowa.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 08:21   #29
marcinmg2
ford::average
 
Avatar marcinmg2
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: okolice Płocka
Model: Insignia 2013 ST BiTurbo 195 KM i było mondeo mk3
Silnik: 2.0 195 KM i 1.6 Pb 120KM
Rocznik: Suzuki SX4
Postów: 117
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Prędkość 160 jest zalecana przez producenta, bodajże na klapce wlewu paliwa. 3/4 prędkości maksymalnej jest zalecane przez większość producentów.
marcinmg2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 08:25   #30
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał sokoleokoo2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak zmienię przy 1,9-2,0 k to przecież silnikiem rzuca na wszystkie strony, a DKZ jest obciążone na maxa.

Wiesz Diesle - jako silnik może i lubią niskie obroty ale skrzynia, DKZ oraz osprzęt silnika na pewno nie. Więc wolę żeby mi spalił litr więcej niż zwalić DKZ - tylko że on na wyższych pali mniej !!!
Zgodzić się mogę z Tobą tylko w kwestii spalania jeśli obciążysz silnik z chęci większej dynamiki gdy obroty są rzędu 2000. Mówię że przy tych obrotach silnik osiąga swój maksymalny moment obrotowy i gdy zmienisz biega oraz delikatnie dodasz gazu, silnik spali najmniej.
Powiem Ci tak. mam drugie auto w diesel'u i pierwsze w automacie. Właśnie w automacie widać jak komputer zmienia biegi.
Na przełożeniu D przy normalnej jeździe w mieście, biegi zmienia przy 2500 mniej więcej oczywiście. Gdy zmieniam dynamikę jazdy na bardziej agresywną, zmienia przy 3500. Natomiast sam ręcznie mogę zmieniać już właśnie od około 2000 obrotów. Dodam że automat nie pozwala na niewłaściwą zmianę biegów.
Silnikiem nie rzuca a auto rozpędza się dość płynnie. Pali mi średnio 7 do 7,5. Najmniej ile udało mi się osiągnąć to 5,4 na trasie natomiast najwięcej hmm...
14-15 zaraz jak go kupiłem. Okazało się że automatem tez musiałem nauczyć się jeździć.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.