Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2012, 12:52   #51
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

podłóż białą kartkę od środka w dzień-to może zobaczysz druciki -jak są oczywiście.

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 13:48   #52
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłóż białą kartkę od środka w dzień-to może zobaczysz druciki -jak są oczywiście.
Ciekaw jestem Matych czy ty musisz podkladac kartke aby je zobaczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 16:00   #53
night_84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2012
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

szyderstwo z kogoś kto został oszukany, takie to polskie.. nie obrażam się bo nie mam o co, takie życie.

Dzięki koledze "Masiek79" który odczytał mi VIN/za co wielkie dzięki/ wynika:
- Bez osł.termicznej szyby przedniej
- Z Ogrzewanš Szybš Przedniš

przycisk, jest to widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz pytanie odnośnie bezpieczników które sprawdzić?
gdzie podłożyć kartkę mniej więcej na cm?

jak włączam przycisk nie ma zbytniego obciążenia, można powiedzieć że nie występuje.

może ktoś bardziej zorientowany ode mnie pokieruje mnie krokami jak wykonać wymianę? Sam sprawdzę całą instalację i ze znajomym mechanikiem wkleje szybę, tyle że nawet nie wiem na co zwrócić uwagę?

bardzo dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
night_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 16:31   #54
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

akurat moje szyderstwo bylo w kierunku wzroku Matych-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jesli chodzi o szybe to jesli jestes stary i nosisz ukulary do czytania to moze faktycznie podłóż kartke ale jesli czytasz normalnie to druciki w szybie sa napisane duzymi literami.

Poswiece sie i zrobie pozniej Fotke szybie i drucikom.

A co do wymiany to oczywiscie chodzi o wymiane calej szyby.

Tylko teraz UWAGA... po doswiadczeniach innych uzytkownikow podpowiem ci ze ;lepiej abys zdobyl uzywaną przednią szybe i ją sprawdzil jak instalowal nowy zamiennik. Chyba ze dadza ci 2 lata gwarancji..jak przetrwa 2 zimy to juz powinna byc Ok.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 18:13   #55
night_84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2012
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akurat moje szyderstwo bylo w kierunku wzroku Matych-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jesli chodzi o szybe to jesli jestes stary i nosisz ukulary do czytania to moze faktycznie podłóż kartke ale jesli czytasz normalnie to druciki w szybie sa napisane duzymi literami.

Poswiece sie i zrobie pozniej Fotke szybie i drucikom.

A co do wymiany to oczywiscie chodzi o wymiane calej szyby.

Tylko teraz UWAGA... po doswiadczeniach innych uzytkownikow podpowiem ci ze ;lepiej abys zdobyl uzywaną przednią szybe i ją sprawdzil jak instalowal nowy zamiennik. Chyba ze dadza ci 2 lata gwarancji..jak przetrwa 2 zimy to juz powinna byc Ok.
jak wygląda podgrzewana mniej więcej wiem, tyle że jej nie mam ;/ .

chciałbym wrócić do stanu przed uszkodzenia i wymiany na tańszą.
od czego powinienem zacząć sprawdzanie czego nie ma?
z tego co piszesz najprawdopodobniej zakupie szybę i wymienię w jakieś szybodajni.. może ktoś zna tanią szybodajnie w Małopolsce?
night_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 18:14   #56
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
teraz pytanie odnośnie bezpieczników które sprawdzić?
gdzie podłożyć kartkę mniej więcej na cm?
Bezpiecznik nr 28 i przekaźnik R13, oba w komorze silnika, odpowiadają za ogrzewanie przedniej szyby.

Ogrzewanie ma kształt prostokąta, nie pokrywa powierzchni całej szyby, po bokach są dwa trójkąty. Sprawdź mniej więcej na środku szyby, tam na pewno będzie (jeśli będzie...).
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 18:14   #57
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Znalazłem na szybko zdj. w sieci - tak wyglądają takie druciki, prawie cała szyba jest nimi opleciona. Nie są duże, ale gdy się już je raz zobaczy to widzi się je za każdym razem ; )

http://img237.imageshack.us/img237/5463/szyba.jpg
laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 18:14   #58
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Obiecana fotka podgrzewanej przedniej szyby i elementow grzewczych czyli drucikow w szybie.

Jesli bedziesz wymienial szybe to zwroc uwage na staranne polaczenie zlaczek ekektrycznych-wszysdko zabezpieczyc przed sklejeniem np. jakims psikaczem do elektryki aby sie nie utlenialo bo z tym zawsze robia sie pozniej problemy.

ale zanim zamontujesz szybe to ją sprawdz na zywo jak dziala-czy dziala poprawnie ogrzewanie po podlaczeniu zasilania-czyli jak bedzie zimno to polej ja wodą..albo pozostaw na noc na zewnatrz pod chmurką aby sie zaparowala lub zaszronila a nastepnie podłącz zasilanie i sprawdz czy wszystkie obwody grzeją w szybie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg podgrzewana przednia szyba druciki.jpg (95.4 KB, 576 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 09-01-2012 o 18:20
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 18:45   #59
night_84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2012
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezpiecznik nr 28 i przekaźnik R13, oba w komorze silnika, odpowiadają za ogrzewanie przedniej szyby.

Ogrzewanie ma kształt prostokąta, nie pokrywa powierzchni całej szyby, po bokach są dwa trójkąty. Sprawdź mniej więcej na środku szyby, tam na pewno będzie (jeśli będzie...).
czyli tak:
skoro przycisk jest i kontaktuje, sprawdzamy Bezpiecznik nr 28 i przekaźnik R13, następnie odkręcić podszybie i sprawdzić czy zostały złote tasiemki? coś jeszcze?

może u Ciebie mjprzem w mielcu by zrobił coś takiego w miarę tanio?

z tą białą kartką to myślałem że da się te złote tasiemki dostrzec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps:
znalazłem w instrukcji że bezpieczniki to 14 i 16

Ostatnio edytowane przez night_84 ; 09-01-2012 o 19:28
night_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 19:38   #60
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

W tej chwili to poszukuje z okolic mielca ( mielec ) kogos kto ma DPFa w swoim silniku i chialby sie go pozbyc..i pasuje aby to byl ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Osobiscie zajmuje sie bardziej usterkami samochodow jak blacharką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozatym robie to sam wiec w pojedynke i tak bym twojej szybki nie wymienil.

Ale jesli myslisz ze wymiana szyby to moment..to tak nie mysl.
Dlatego jesli nie jestes z okolic mielca to tez szkoda sobie glowe zawracac.
A jesli jestes to niema problemu..aby to we dwoje zrobic.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.