Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2011, 23:06   #91
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat od zbyt bogatej mieszanki tloki by mi nie poplynely Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprawdopodobniej popłynęłyby Ci od ubogiej albo od źle ustawionego zapłonu.

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemasz pojecia ile trzeba bylo czasu zeby te wtryski chcialy wspulpracowac z ECU, zeby to sie nie wieszalo itd.
I sam fakt, że Ci to długo w ogóle nie chciało jakkolwiek działać nie podpowiedział Ci, że warto na koniec to wystroić?

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko klikasz w te klawisze i klikasz, wez sie za cos wlasnego pozytecznego lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry, ale jak się czymś chwalisz to poddajesz to ocenie. Skoro piszesz oczywistą bzdurę (że po zmianie wtrysków nie warto stroić) to ją prostuję i tyle.

Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 23:42   #92
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprawdopodobniej popłynęłyby Ci od ubogiej albo od źle ustawionego zapłonu.


I sam fakt, że Ci to długo w ogóle nie chciało jakkolwiek działać nie podpowiedział Ci, że warto na koniec to wystroić?


Sorry, ale jak się czymś chwalisz to poddajesz to ocenie. Skoro piszesz oczywistą bzdurę (że po zmianie wtrysków nie warto stroić) to ją prostuję i tyle.
Tak, a to ze zawsze wszystko musisz sprostowac to oczywiscie oczywista oczywistosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "Nie wymaga" to nie to samo co "nie warto"

Lepiej montuj instalacje podtlenku do swojego Mondeo, wiesz tak na wszelki wypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakby sie trafilo jakies mocne TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ile tam u ciebie siedzi kucy , tak pytam bo nigdy nic nie wiadomo, no chyba ze tajemnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 01:18   #93
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, a to ze zawsze wszystko musisz sprostowac to oczywiscie oczywista oczywistosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "Nie wymaga" to nie to samo co "nie warto"
Z Twojej wypowiedzi wyraźnie wynika, że sugerujesz montaż większych wtrysków jako alternatywę dla chiptuningu dla każdego, więc nie odwracaj kota ogonem. Większe wtryski to super sprawa, ale w połączeniu z większym turbo, ic, wydechem i przede wszystkim strojeniem. Po coś nawet zupełnie standardowe wtryski mają kody mówiące o ich parametrach, a Ty chcesz montować nietypowe wtryski o bliżej nieokreślonej powtarzalności parametrów tak po prostu do jakiegokolwiek TDCI? Nawet jeśli u Ciebie działało to JAKOŚ bez strojenia, to w innym aucie może być zupełnie inaczej, nawet jeśli silnik jest z pozoru ten sam.

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej montuj instalacje podtlenku do swojego Mondeo, wiesz tak na wszelki wypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakby sie trafilo jakies mocne TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej się takie nie zdarzy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile tam u ciebie siedzi kucy , tak pytam bo nigdy nic nie wiadomo, no chyba ze tajemnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój projekt nie jest jeszcze gotowy, potrzebuję jeszcze około miesiąca. Jest to właściwie całkowicie customowy silnik (jak na polskie warunki). Został jeszcze wydech, dopracowanie dolotu, wtryski i strojenie. Jak ciekawi Cię opis + status to mogę Ci dać na PW, publicznie się pochwalę jak skończę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Celuję w 250 KM/300 Nm w N/A, a ile będzie, to czas pokaże. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 03:50   #94
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compoun

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z Twojej wypowiedzi wyraźnie wynika, że sugerujesz montaż większych wtrysków jako alternatywę dla chiptuningu dla każdego, więc nie odwracaj kota ogonem. Większe wtryski to super sprawa, ale w połączeniu z większym turbo, ic, wydechem i przede wszystkim strojeniem. Po coś nawet zupełnie standardowe wtryski mają kody mówiące o ich parametrach, a Ty chcesz montować nietypowe wtryski o bliżej nieokreślonej powtarzalności parametrów tak po prostu do jakiegokolwiek TDCI? Nawet jeśli u Ciebie działało to JAKOŚ bez strojenia, to w innym aucie może być zupełnie inaczej, nawet jeśli silnik jest z pozoru ten sam.


Raczej się takie nie zdarzy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Mój projekt nie jest jeszcze gotowy, potrzebuję jeszcze około miesiąca. Jest to właściwie całkowicie customowy silnik (jak na polskie warunki). Został jeszcze wydech, dopracowanie dolotu, wtryski i strojenie. Jak ciekawi Cię opis + status to mogę Ci dać na PW, publicznie się pochwalę jak skończę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Celuję w 250 KM/300 Nm w N/A, a ile będzie, to czas pokaże. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niewiem co sugerujesz ze ja sugeruje, i ze ja teraz sugeruje ze nie sugerowalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale te wtryski naprawde dzialaja , i sa skalibrowane i nic sie nie pie....
Ja wiem ze ciezko to tak z dnia na dzien przyjac do wiadomosci ale tak jest , nic na to nie poradze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No co mam je teraz popsuc czy co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Strojenie niema nic do kalibacji oraz charakterystyki samego wtryskiwacza. Charakterystyka musi byc dobrana pod silnik (ECU) i to jest zrobione, gdyb tego nie bylo to by sie ryply dawki pilotowe i by silnk chodzil jak sieczkarnia albo wcale .

"Raczej" , nie znaczy nigdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To wyslij na PW, no 250KM jest jak najbardziej do zrobienia z tego silniczka, wiecej to juz problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mowisz dolt, wydech, wtryski, chips Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Hymm, ciekawe czy walki z st200 podejdom do tego silika. A nie bylo czasami wersji 240KM w seri, w X-typei. Nie tak dawno zastanawialem sie nad mozliwoscia wstawienia napedu 4x4 z X-typa do Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 11:59   #95
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo com

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale te wtryski naprawde dzialaja , i sa skalibrowane i nic sie nie pie....
Ja wiem ze ciezko to tak z dnia na dzien przyjac do wiadomosci ale tak jest , nic na to nie poradze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No co mam je teraz popsuc czy co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale zrozum, że ja się bardzo cieszę, jeśli udało Ci się takie wtryski zrobić, bo wielu osobom się bardzo przydadzą (do przekroczenia 200 KM), ale IMHO nie masz podstaw żeby tak po prostu stwierdzić, że każdy je może sobie zamontować do swojego TDCI, nic nie stroić i będą super przyrosty. Nie byłbym wcale pewien, czy strojenie jako takie w każdym przypadku pomoże, bo silniki różnią się jednak pomiędzy sobą i sam program w ECU także (ale to już takie gdybanie).

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wyslij na PW, no 250KM jest jak najbardziej do zrobienia z tego silniczka, wiecej to juz problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mowisz dolt, wydech, wtryski, chips Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Hymm, ciekawe czy walki z st200 podejdom do tego silika. A nie bylo czasami wersji 240KM w seri, w X-typei. Nie tak dawno zastanawialem sie nad mozliwoscia wstawienia napedu 4x4 z X-typa do Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zrozumieliśmy się, dolot, wydech, wtryski, strojenie to to co zostało, reszta jest już gotowa i w aucie. Reszta, czyli sam silnik, kolektory, sprzęgło itd.

250 KM w tym silniku jest osiągalne bez wielkich kosztów, więc tez da się osiągnąć, ale tutaj koszty rosną już lawinowo, bo albo trzeba go doładować albo kupować bardzo drogie graty typowo tuningowe. Ja bazowałem głównie na częściach z różnych fordów, które można dostać bardzo tanio jak się dobrze poszuka, no i na typowym tuningu mechanicznym (porting, polerka etc.).

Co do wałków ST200 to jak najbardziej da się je wrzucić do 3.0 i jest to bardzo dobry pomysł. Są dużo lepsze od wałków ST220.

Co do wersji 240 to jest taka w Jagu i bodajże w Lincolnie, ale jest to osiągnięte zupełnie innymi głowicami ze zmiennymi fazami rozrządu i bez hydrauliki, trzystopniowym VLIM w kolektorze ssącym i pewnie po części wydechem. To jest nie bardzo przeszczepialne do Mondeo (bez rzeźby i nadmiernych kosztów).

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 23-05-2011 o 22:50
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 16:59   #96
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Nie lepiej zamiast tej dodatkowej turbiny wsadzić super-charger ?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 19:38   #97
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Badger zaśmiecasz temat - nie pierwszy i nie ostatni raz. Nie uważam, by Twoje posty wnosiły coś pozytywnego, bo nie dosyć, że jak zwykle szybko zbaczasz z tematu (przy okazji standardowo udowadniając, że diesiel to zło), to jeszcze obserwacje pokazują, że polemika z Toba nie ma końca.
Tak więc daj ukończyć projekt autorowi, a potem ewentualnie weź sprawy w swoje ręce i poprawiaj. Póki co nie masz styczności z TDCi więc sam uprawiasz rozmowę teoretyczną.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 19:57   #98
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Badger zaśmiecasz temat - nie pierwszy i nie ostatni raz. Nie uważam, by Twoje posty wnosiły coś pozytywnego, bo nie dosyć, że jak zwykle szybko zbaczasz z tematu (przy okazji standardowo udowadniając, że diesiel to zło), to jeszcze obserwacje pokazują, że polemika z Toba nie ma końca.
Tak więc daj ukończyć projekt autorowi, a potem ewentualnie weź sprawy w swoje ręce i poprawiaj. Póki co nie masz styczności z TDCi więc sam uprawiasz rozmowę teoretyczną.
Daruj sobie tego typu głupie komentarze, napisałem o moim projekcie, bo inverter konkretnie o to zapytał. O wtryskach i strojeniu napisałem prawdę. Sama ideę stworzenia wydajniejszych wtrysków bardzo doceniam, co zaznaczyłem przynajmniej dwukrotnie, ale to nie znaczy, że nie mogę mieć żadnych krytycznych uwag. A o tym z czym mam styczność, a z czym nie to wybacz, ale masz zerowe informacje. I jak zwykle bijesz piane i atakujesz mnie całkowicie niemerytorycznie, zamiast napisać coś na temat. No cóż, pewnie inaczej nie potrafisz.

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 23-05-2011 o 20:00
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 22:38   #99
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie lepiej zamiast tej dodatkowej turbiny wsadzić super-charger ?
Hymm, no nie bardzo. Z zalozenia chce tylko dopompowac orginalna turbine w przedziale 3000-5000obr, no i che miec mozliwos regulacji tego doladowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A super-charger daje stala wartosc doladowania w pelnym zakresie obrotow. Ustawisz go na 1bar (dobierajac odpowiednio przelozenie) to masz stale 1bar. Dodatkowo trzeba by go napedzac od silnka, no i znales miejce na jego umiesczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Troche lepiej by to wygladalo gdyby uzyc pre-chargera/compresora (dziala jak kompresor turbosprezarki tyle tylko ze jest poprzez przekladnie napedzany od walu korbowego) Jakby go dobrze dobrac wielkoscia i przelozeniem to dal by nam doladowanie tam gdzie tego chcemy, ale ciagle nie mieli bysmy mozlwosci latwej zmian wartosci doladowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlatego turbina jest najleprzym i najtanszym roziazaniem, przynajmniej dla mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co, planujesz cos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Moze ktos wykasowac te posty ponizej, najlepiej do 86, byl bym bardzo wdzieczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 23:06   #100
cichyp
ford::beginner
 
Avatar cichyp
 
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2,2TDCi, Big IC, wydech, Chip
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Panowie... litości... mam powiadamianie o nowych postach tym temacie i wasza dyskusja spamuje mi skrzynkę.

@Rijndael widać że liznąłeś trochę tematu ale daj koledze skończyć projekcik...

@INVERTER na moje pytanie gdzie można kupić mocniejsze wtryski odpowiedziałeś że nigdzie bo na razie nie sprzedajesz... rozwiń temat... Masz zamiar robić "MegaWtryski" wtryski do mondolotów?


...Tak swoją drogą ostatnio nawet myślałem nad wadą kompresorów w porównaniu do turbo i cały czas mnie zastanawia czemu nie robią kompresorów sterowanych elektryką, znaczy nie napędzanych silnikiem tylko jako osobny silnik elektryczny (najlepiej bez szczotkowy) sterowany napięciem. Problem z miejscem umieszczenia odpada a i samo sterowanie to już by była prościzna, nawet banalny czujnik położenia pedału gazu by sprawę załatwił, gaz w dechę mocno ładuje, a jak jedzie emeryt to nic.
cichyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.