Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2011, 14:29   #1
Kamisek2
ford::advanced
 
Avatar Kamisek2
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 241
Domyślnie Ciężko pali po nocy

Hej! Zaczęło się robić trochę zimniej i jest problem z odpalaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Po 4 latach bezproblemowej jazdy zaczyna coś mu dolegać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Problem występuje tylko, jak odpalam go po nocy, później w ciągu dnia może postać, odpala bez problemu.
Nie kopci na biało, nie kręci , tylko odpala (puszczam kluczyk) ale tak że trzęsie chwilę całą budą i gaśnie, za trzecim razem przeważnie odpala. Aku ma ~3-4 lata ale też nie kręci tak jak zawsze, ostatnio się rozładował, był ładowany ale i tak po wieczorze czuć, że ma słabą moc. (ale nie na tyle słabą, żeby nie odpalić)
Help Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Chodzi o 1.8TD 99'

Kamisek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 14:44   #2
cornholio01
ford::advanced
 
Avatar cornholio01
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Sun City
Model: Ford Mustang,Expedition
Silnik: 3.8 v6,5,4 V8
Rocznik: 1995
Postów: 252
Domyślnie Odp: Ciężko pali po nocy

wymień akumulator na dobry i powinno ustąpićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,być może ten jest już słaby i nie trzyma jak postoi po nocy,a jak to nie pomoże to będziemy myśleć dalejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cornholio01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 17:14   #3
Karawan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo [MK1]
Silnik: 1.8 gaz
Rocznik: 1994
Postów: 85
Domyślnie Odp: Ciężko pali po nocy

Jeśli chodzi o akumulator to sprawdź poziom wody, u mnie brakowało prawie litra, zalałem pod kreskę i ładowałem przez całą noc na niskim amperażu, jak na razie kręci aż miło, a ma ponad 5 lat.
Karawan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 19:20   #4
jacek501
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-10-2006
Skąd: Warszawa
Model: mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 82
Domyślnie Odp: Ciężko pali po nocy

Jeszcze nie wymieniaj akum.Sprawdz czy masz ładowanie,a potem czy nie masz "lewego" pobóru prądu.Dopiero na końcu akum.
jacek501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 10:37   #5
Przemas171
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2008
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciężko pali po nocy

Witam. Mialem podobny problem i okazalo sie ze dwie z czterech swiec ni grzalo. Wymienilem i problem odpalania zniklGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz mam innyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Swiece podgrzewaja sie normalnie po przekreceniu kluczyka po czym slychac ze czujnik rozlancza napiecie i tak jest, tylko po odpaleniu znow jest napiecie na listwie od swiec. Czy to normalne?
__________________
.. Z miasta Łodzi sie pochodzi..
Przemas171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 22:39   #6
Waski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Lubin
Model: Scorpio
Silnik: 2,9 24V
Rocznik: 1995
Postów: 26
Domyślnie Odp: Ciężko pali po nocy

Cytat:
Napisał Przemas171 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swiece podgrzewaja sie normalnie po przekreceniu kluczyka po czym slychac ze czujnik rozlancza napiecie i tak jest, tylko po odpaleniu znow jest napiecie na listwie od swiec.
tak to normalne - dogrzewa sobie aż do osiągnięcia zadanej temperatury

Kamisek2, zrób jak radzi kolega wyżej - sprawdź świece - jak nie grzeją to do wymiany
__________________
Wąski
Ford Mondeo Team http://mondeo-team.pl/
Waski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 19:28   #7
wechu
ford::average
 
Avatar wechu
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: wrocław/kiełczówek
Model: mondeo 2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 122
Domyślnie Odp: Ciężko pali po nocy

witam,witam, czytam ten temat i widzę że koledzy poruszyli prawie wszystkie kwestie w tym temacie,ale pomineli jeden mchoć bardzo ważny. Powiem tak ,miałem ten sam problem,wykluczyłem wszystkie te usterki,a okazało sie ze to rozrusznik padł, dostało sie do niego trochę wilgoci, do tego grafit ze szczotek i skończyło sie dobre odpalanie na ,zimnym,, silniku {wyczyszczony,przesmarowany pali jak rakieta}pozdrawiam
wechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 20:41   #8
sarumka
ford::average
 
Avatar sarumka
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Inowrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 175 KM
Rocznik: 2010
Postów: 141
Domyślnie Odp: Ciężko pali po nocy

Potwierdzam to co napisał kolega wyżej. Ja 2 zimy walczyłem z odpalaniem, po wszystkich możliwych wymianach świec itp., /mechanicy super znawcy/ stwierdziłem ,że trzeba sprawdzić rozrusznik. Niby kręcił, ale pierwsze dwa obroty zimą były słabe, dopiero trzeci czwarty obrót był prawidłowy. Okazało się, że rozrusznik totalny szrot pomimo,że działał. Naprawa rozrusznika, dodatkowo szczotki alternatora i dziś przy temp.0* -1 pali po nocy jak nowy.
__________________
Artur
sarumka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 20:16   #9
sarumka
ford::average
 
Avatar sarumka
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Inowrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 175 KM
Rocznik: 2010
Postów: 141
Domyślnie Odp: Ciężko pali po nocy

witam, dziś 2 lutego 2012r. nad ranem -20 stopni auto odpaliło za drugim razem bez dłuższego kręcenia. Tak więc rozrusznik ważna rzecz gdy wszystko inne wymienione, polecam regenerację przed zimą.
__________________
Artur
sarumka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.