Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2021, 20:39   #81
artkuc79@gmail.com
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-12-2016
Skąd: Międzyrzecze
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Wstawiony Modul PDM dg9t-14b533-ec.
Tak zmieniłem na swoje oryginalne i pamięć foteli nie działa wiec pozycji lusterka też nie zapamietuje.
Zakupiony modul wymagał aktualizacji oprogramowania, co zostało zrobione. Niestety mimo konfiguracji która wskazuje na poprawna funkcja nie działa ani dla prawego ani lewego lusterka.

artkuc79@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2021, 22:27   #82
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jaki ma dokładnie numer moduł...
Moduł PDM jest poprawny, miał soft 'od czapy', ale został ograny poprawnym i mimo, że są to moduły pod 'pochylanie' (tak wynika z notatek Kolegów), to nijak się nie da zapisać w module pozycji pochylania...
Mam jeszcze taki pomysł, by ewentualnie 'unieważnić' w konfiguracji zapamiętane pozycje dla 4 pamięci (jakby wyczyścić pamięć ustawień lusterek w obu modułach drzwi) i wtedy zobaczyć czy to nie pomoże...

Trochę podobnie miałem w poliftowych modułach drzwiowych w moim Fusion Energi 2018 - tam w konfiguracji podawane były wprost koordynaty ustawienia lusterka dla poszczególnych pamięci, przy konfigurowaniu pochylania niezbędne było 'wpisanie z palca' jakichś koordynat i dopiero wtedy dało się zaprogramować popraną pozycję lusterka do pochylania.
W przedliftowych modułach nie ma w konfiguracji tych koordynat a są jedynie flagi 'zapamiętania w poszczególnych pamięciach'. Te flagi można by spróbować wyczyścić i zobaczyć co się stanie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 17:04   #83
xxxkowal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2024
Model: Ford Fusion
Silnik: hybryda 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Mam pytanko, czy można zmodyfikować auto tak, żeby zawsze było wciśnięte lusterko prawe, aby zawsze mi przy cofaniu obniżało lusterko? Bo teraz to mam tak, że za każdym razem muszę wybierać dane lusterko ;/ a chciałbym, żeby to się działo zawsze automatycznie
xxxkowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2024, 15:46   #84
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,325
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

A co w momencie gdy nie chcesz przy cofaniu by ci się obniżało??
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2024, 20:53   #85
jaris
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: Brodnica
Model: mondeo mkV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 32
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Wyłączasz funkcję regulacji danego lusterka?
__________________
Jari$
jaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2024, 14:56   #86
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,325
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Nie wiem jak ty rozumiesz te pytanie o włączenie na stałe opcji opuszczania prawego lusterka przy cofaniu ale dla mnie jest to bezsens no chyba że jak nie potrzebuje opuszczania lusterka to naciśnięcie tego przycisku regulacji wraca do normalnego ustawienia na biegu wstecznym.
Ja uważam rozwiązanie inżynierów forda za przemyślane i praktyczne i na wstecznym jak chce opuścić to wciskam przycisk ustawienia a po wyłączeniu biegu samo wraca . Miałem na myśli sytuację gdy cofam i nie widzę np. konaru gałęzi który może mi dach uszkodzić gdy go nie zobaczę na opuszczonym lusterku
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2024, 16:59   #87
jaris
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: Brodnica
Model: mondeo mkV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 32
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Przecież prawe lusterko pochyla się, gdy masz wciśnięty przycisk regulacji prawego lusterka, z lewym jest analogicznie. Gdy oba przyciski masz wyłączone, to lusterko nie opuszcza się...
__________________
Jari$
jaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2024, 17:58   #88
xxxkowal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2024
Model: Ford Fusion
Silnik: hybryda 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Chodzi mi o to zebym nie musial za kazdym razem jak cofam wciskac lusterka tylko na stale zeby bylo wcisniete prawe. Jak nie będę chciał to wtedy manualnie odklikam.
xxxkowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2024, 07:42   #89
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Czy lusterka obniżają się przy cofaniu?

Cytat:
Napisał kaczor99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po włączeniu biegu nie zaprogramujesz pamięci foteli, ani nie uruchomisz pamięci.
Oczywiście, że zaprogramujesz, możesz nawet powoli jechać. Natomiast podczas jazdy nie przywołasz ustawień - "uruchomisz pamięci". To dwie różne sprawy.


Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz tłumaczę musisz nacisnąć przycisk tego lusterka na panelu z szybami pi czym włączyć wsteczny
Co do zasady, nie. Po włączeniu wstecznego możesz zamiennie włączać/wyłączać przycisk wybierając lusterko. Za każdym razem, gdy masz włączony wsteczny, lusterka będą się opuszczać i podnosić odpowiednio do wciśniętego przycisku wyboru lusterka i możesz je "regulować".


Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
4gdy lusterko jest już pochylone i się nie przemieszcza przestaw je według własnych preferencji
5 wyłacz bieg
6 zapisz wybrane położenie przyciskiem pamięci fotela 1 lub 2 lub 3
jesli fotele mają pamięć to lusterka działają po włączeniu wstecznego
Aby zapamiętać ustawienia lusterka "opuszczonego" na wstecznym, zapamiętanie - przyciśnięcie i przytrzymanie do sygnału dźwiękowego, wybranego przycisku profilu -1, 2, 3, musisz to zrobić na włączonym wstecznym.

Po wczorajszym odkryciu na forum tego wątku, oczywiście spróbowałem w swoim mondziaku.
Lewe lusterko, zadziałało zgodnie z instrukcją. Ustawiłem, zapamiętałem, super. Prawe natomiast za nic sobie miało wszystkie podejścia i ignorowało wszelkie moje próby.
We wcześniejszym poście była mowa o zmianie ustawień. Podłączyłem FORScana, i zacząłem szukać. Opcje logicznie powiązane z tą funkcją znalazłem chyba w 3 różnych modułach ale koniec odkryłem, że w module PDM mam wyłączoną funkcję pochylania lusterek. Zmieniłem ją na "Enable" i prawe lusterko zaczęło działać jak lewe.

Cytat:
Napisał xxxkowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko, czy można zmodyfikować auto tak, żeby zawsze było wciśnięte lusterko prawe, aby zawsze mi przy cofaniu obniżało lusterko? Bo teraz to mam tak, że za każdym razem muszę wybierać dane lusterko ;/ a chciałbym, żeby to się działo zawsze automatycznie
Cytat:
Napisał xxxkowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o to zebym nie musial za kazdym razem jak cofam wciskac lusterka tylko na stale zeby bylo wcisniete prawe. Jak nie będę chciał to wtedy manualnie odklikam.
Po ponownym uruchomieniu samochodu, wciśnięty przed wyłączeniem przycisk wyboru lusterka, przełącza się na off automatycznie? Sprawdziłeś? Daj znać czy wybór pozostaje po wyłączeniu auta. Gdyby pozostawał, to masz rozwiązanie ;-) Zakładam, że w Fusion'ie jest tak jak w Mondziaku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg FORScan PDM.jpg (19.5 KB, 14 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 24-04-2024 o 08:03
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.