Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2010, 09:43   #11
mondeo1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: zegary nie działają

Witam
Dzisiaj zadzwoniłem do elektryka i powiedział mi że nie ma konieczności wymiany zegarów można je naprawić ale koszt to około 250 zł i daje gwarancje. troche dużo bo na allegro można kupić za połowe ceny ale też mogą być zrąbane no i kilometry nie będą się zgadzły. myśle że je naprawie no chyba że ktoś już to robił i wie jak to bym się cieszył za info
Pozdrawiam

mondeo1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 10:22   #12
melex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: zegary nie działają

Witam,
Miałem identyczny problem w focusie. Przestały działać zegary, działa tylko licznik kilometrów. Naprawiłem u znajomych elektryków, powiedzieli mi że z jakichś powodów przepaliła się jedna ze ścieżek - zlutowali i liczniki odżyły.
Najistotniejsze jest chyba jednak to - stwierdzili że jest to rozwiązanie na krótką metę i powinienem szukać nowych zegarów. Auto rozbiłem i sprzedałem nie mogę więc powiedzieć na jak długo działa taka reanimacja.
Osobiście nie dałbym 250 pln za zlutowanie ścieżki, pewnie spróbowałbym sam to zrobić. Jak nie wyjdzie kupisz używki i tak będziesz do przodu.
Pozdrawiam,
melex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 10:46   #13
mondeo1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: zegary nie działają

jutro wykręce zegary i poszukam może faktycznie padła jakaś ścieżka jak mi się uda naprawić to się pochwale
mondeo1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 14:09   #14
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: zegary nie działają

Cytat:
Napisał mondeo1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kilometry nie będą się zgadzły.
kilometry masz zapisane nie na liczniku tylko w kompie który przekazuje tą informację do liczników
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 15:21   #15
ford mondeo 2002
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Podebłocie
Model: Ford Mondeo
Silnik: 20 DTCI
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: zegary nie działają

W moim posiadaniu jest drugi dzień. Kupiłem go w komisie. Podejrzewam że ktoś bawił się licznikiem i próbował cofnąć go, ale mu pewnie nie wyszło.
Zegar wskazuje że ma przejechane 52000 moim zdaniem to jest nie realne na taki wiek.
ford mondeo 2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 22:22   #16
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: zegary nie działają

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kilometry masz zapisane nie na liczniku tylko w kompie który przekazuje tą informację do liczników
kolego nie wprowadzaj w blad, przebieg jest zapisany w liczniku wiec jak wymienisz licznik bedziesz mial przebieg z nowego licznika.

P.S. Nie kloc sie ze tak nie jest bo nie masz racji.

Co do naprawy to elektryk pewnie podmieni elektronike zegarow i ustawi Ci przebieg wiec zaplacisz mu za cos co sam mozesz zrobic, co do kilometrow to ja bym sie nie przejmowal bo na 100% licznik krecony a skorygowac licznik moze Ci dobry spec od cofania i wyjdzie Cie to taniej.

Osobiscie wzial bym od anglika za 40 zl a reszte kasy przeznaczyl na cos innego, takie zegary to tylko kwestia przyzwyczajenia bo szybkosciomierz ma tez skale w km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jezdze z takim juz 1.5 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 24-09-2010 o 23:50
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2010, 13:11   #17
mondeo1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: zegary nie działają

I nic zegary wyjęte ścieżki wyglądają na dobre. Dodam jeszcze tylko że nie działa mi też zegarek i dioda od immobilaizera czy może to też mieć jakiś związek?
mondeo1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2010, 13:51   #18
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: zegary nie działają

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego nie wprowadzaj w blad, przebieg jest zapisany w liczniku wiec jak wymienisz licznik bedziesz mial przebieg z nowego licznika.

P.S. Nie kloc sie ze tak nie jest bo nie masz racji.
może i masz rację i kłócic się nie zamierzam, bo nie do każdego trafia że czarny to czarny a biały to biały bo na świecie są też daltoniści...
poza tym to co napisałem opieram tylko i wyłącznie na tym co już kiedyś w podobnym temacie szeroko opisywanym na tym forum było... poza tym na kompie też Ci się zapisuje przebieg...

Cytat:
Napisał mondeo1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I nic zegary wyjęte ścieżki wyglądają na dobre. Dodam jeszcze tylko że nie działa mi też zegarek i dioda od immobilaizera czy może to też mieć jakiś związek?
tak jak najbardziej, źle wpieta kostka od liczników już powoduje że możesz stracic podświetlenia zegarka itp, tak samo jak włącznik świateł też ma na to wpływ
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2010, 16:50   #19
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: zegary nie działają

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może i masz rację i kłócic się nie zamierzam, bo nie do każdego trafia że czarny to czarny a biały to biały bo na świecie są też daltoniści...
poza tym to co napisałem opieram tylko i wyłącznie na tym co już kiedyś w podobnym temacie szeroko opisywanym na tym forum było... poza tym na kompie też Ci się zapisuje przebieg...
Spox, wiem to bo u siebie ma juz trzecie zegary i za kazdym razem jest inny przebieg, to znaczy z obecnych zegarow. Co do kompa to tam nie ma nigdzie zapisanego przebiegu, jak podepniesz auto do kompa serwisowego i chcesz sprawdzic przebieg to ten przebieg komputer auta odczytuje z zegarow i wysyla do kompa serwisowego i dlatego sprawia to wrazenie ze gdzies ten przebieg jest jeszcze zapisany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Alejak pisaem ma 3 zegary i co nieco wiem na ten temat z wlasnego doswiadczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2010, 19:27   #20
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: zegary nie działają

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spox, wiem to bo u siebie ma juz trzecie zegary i za kazdym razem jest inny przebieg, to znaczy z obecnych zegarow. Co do kompa to tam nie ma nigdzie zapisanego przebiegu, jak podepniesz auto do kompa serwisowego i chcesz sprawdzic przebieg to ten przebieg komputer auta odczytuje z zegarow i wysyla do kompa serwisowego i dlatego sprawia to wrazenie ze gdzies ten przebieg jest jeszcze zapisany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Alejak pisaem ma 3 zegary i co nieco wiem na ten temat z wlasnego doswiadczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no spoko, wierze, bo każdy który coś wnosi na to forum to właśnie z własnego doświadczenia... a co do kompa owszem pod serwisowym nie wykaże, ale nie pamiętam bo nie jestem specem co to za sprzęt ale jesteś nim w stanie sprawdzić co nieco z kompa łącznie z przebiegiem nawet jeśli był zmieniany, na szczęście technika poszła o tyle do przodu, że... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdr
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wskaznik temperatury , wskazniki , wskazówka licznika , wskaźnik paliwa , zegary



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.