Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2011, 17:35   #1
david1985
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Skąd: Tczew
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

Witam mam problemik z moim mondkiem 130km otóż codziennie pokonuje do pracy w jedna stronę 20km a wskaźnik temp.nawet nie drgnie jadę ok 60 -70km/h inaczej się nie da, inaczej jest jak jadę 130km/h wtedy w miarę szybko się nagrzeje.sprawdzałem duży termostat i jest ok ,chce jeszcze sprawdzić mały termostat i podgrzewacz cieczy podrzućcie jak to sprawdzić i gdzie się znajdują z góry dzięki

david1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 20:36   #2
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

Witam kolegę nie będę się wymądrzał ,ale to norma przy takiej prędkości 60-70km/h nie ma szans żeby się nagrzał płyn, też mam tak samo ,i jestem po wymianie 2 termostatów i nic nie pomogło ,one były sprawne.Przy prędkości 130km/h łapie szybko temperaturę ale jak prędkość spada do 60km/h temperatura spada .Temperatura stabilizuje się dopiero po przejechaniu 50km , niektórzy cwaniaczki na tym forum będą ci wciskać że termostaty do wymiany, ****o prawda tylko ich rady naraziły mnie na koszty i nic nie pomogło .Niektóre MK3 mają fabrycznie montowane podgrzewacze płynu webasto to im rzeczywiście łapie szybciej temperaturę ale ja nie mam ,i nie mam zamiaru montować ,wo gule wyczytałem że nowy diesel grzeje się bardzo długo .Mam kolegów w pracy którzy mają nowsze diesel i też im się długo grzeją . Podaję link do tematu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,,,,,,,[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez keczup ; 05-01-2011 o 20:49
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 11:40   #3
OBCY22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2009
Skąd: Janów Lubelski
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

Ja też grzebałem w termostatach bo się długo nagrzewa i nic nie dało,po prostu jak silnik pali niewiele to skąd ma brać ciepło,mój przy mrozie -12 i stoi w wiacie nagrzewa sie dopiero po przejechaniu ok.8 kilometrów z prędkością 40-50 na trójce i 60-70 na 4,i to tylko tak że temperatura wyjdzie na 60stopni a jak stoisz to od razu spada,ale juz lekko grzeje więc nie jest źle,ale jak jadę 5 i ponad 80 to troche szybciej łapie tę temperaturę,na pocieszenie powiem że kolega ma oktawię TDI i też klnie bo jak jedzie to ma ciepło ale jak stanie to też mu ginie temperatura,ja myslę jednak o wstawieniu do swojego podgrzewacza,może coś pomoże
__________________
Był mondek mk1 kombi
jest mondek kombi mk3

Ostatnio edytowane przez OBCY22 ; 06-01-2011 o 11:44
OBCY22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 12:56   #4
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

No 20 km do nagrzania to już za długo. Mnie temp. faluje jak głupia, ale po 7 km jak jadę do pracy mam optimum. Co prawda 2 km pod niezłą górkę, ale prędkość 50-60 km/h. Później jak jest z górki to znowu spada. Mały termostat łatwo jest sprawdzić. Zaginasz wąż idący od tego małego g..a do chłodnicy i tak jeździsz. Jak jest poprawa to do wymiany, jak nie ma poprawy to to sprawny.
keczup trzeba było najpierw sprawdzić jak działają i dopiero wymieniać, już praz n-ty pisze jak to zrobićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I nie znoszę chrzanienia, że tak ma być bo mam kumpla który ma dokładnie takiego jak mój i wskazówka temp. nie drgnie nawet na milimetr przy nadmuchu i temp. na max i to w dodatku na postoju. A nagrzewa mu się tylko trochę krócej niż mój.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145

Ostatnio edytowane przez Luk@s ; 06-01-2011 o 13:03
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 18:21   #5
kuker
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCi 103 kW/140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

Masz racje Luk@s. Ja mam oba termostaty sprawne a temperature powoli łapie. W zeszłym roku było lepiej. Żeby sprawdzić mały termostat trzeba schylić się, sięgnąć ręką daleko pod zderzak trochę bardziej na lewo od środka stojąc przodem do samochodu i tam wymacać wąż od termostatu pomiędzy chłodnicą oleju a płynu chłodzącego. Najlepiej zlokalizować go sobie wczesniej będąc w kanale,żeby wiedzieć czego szukać potem na oślep.
Ja tak sprawdzałem od czasu do czasu czy wąż jest zimny jak silnik nie był jeszcze zagrzany jak należy i miał z tym kłopoty. Wąż był zawsze wtedy zimny, co łatwo sprawdzić na sporych mrozach. Jeśli się mylę to mnie popraw.
kuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 19:01   #6
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

Ja w sumie zakrzywiłem kawałek druta, którym wyciągałem ten wąż do góry. Z trudem ale da się go zlokalizować bez kanału.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 19:11   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegę nie będę się wymądrzał ,ale to norma przy takiej prędkości 60-70km/h nie ma szans żeby się nagrzał płyn, też mam tak samo ,i jestem po wymianie 2 termostatów i nic nie pomogło ,one były sprawne.Przy prędkości 130km/h łapie szybko temperaturę ale jak prędkość spada do 60km/h temperatura spada .Temperatura stabilizuje się dopiero po przejechaniu 50km , niektórzy cwaniaczki na tym forum będą ci wciskać że termostaty do wymiany, ****o prawda tylko ich rady naraziły mnie na koszty i nic nie pomogło .Niektóre MK3 mają fabrycznie montowane podgrzewacze płynu webasto to im rzeczywiście łapie szybciej temperaturę ale ja nie mam ,i nie mam zamiaru montować ,wo gule wyczytałem że nowy diesel grzeje się bardzo długo .
gdybyś miał wszystko sprawne to wskazówka temperatury nie miała by prawa opaść w dół po nagrzaniu silnika i nie pisz że tak ma być i o tym że poniosłeś koszty przez czyjeś rady, bo to wynika z Twojego niedoczytania i braku konsultacji z jakimkolwiek mechanikiem, brak wiedzy wynika z mylenia pojęcia podgrzewacz cieczy a webasto, bo to dwa różne urządzenia w przypadku mondeo, w podgrzewaczu cieczy są 3 świece i trzeba je tylko wykręcić i sprawdzić czy grzeją a fotorelację znajdziecie na forum
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 21:50   #8
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam TDCI 130KM nie TDDI a to różnica
To wymień te różnice w układzie chłodzenia i ogrzewania, bo cała reszta ma się nijak do tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145

Ostatnio edytowane przez Luk@s ; 06-01-2011 o 21:58
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 17:44   #9
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

OJ ma się, dość mam spierania pozdrawiam
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 16:46   #10
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Mały termostat i podgrzewacz wody jak sprawdzic?

U mnie sprawe nagrzewania się silnika poprawił kawałek kartonu który wsadziłem przed chłodnice (po zdemontowaniu grilla). Teraz silnik przy większych mrozach szybciej łapie temperaturę.
lukaszsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.