Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2013, 12:32   #11
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

Może poluzowana jest śruba poduszki tylnego amortyzatora i dlatego puka ?

__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2013, 19:10   #12
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

witam w bagażniku wszystko ok diagnosta musiał się pomylić ale najgorsze jest to że wyciągnelem wszystko z bagażnika i się w nim przejechałem okazało się że to zawieszenie ale byłem pod autem i żadnych luzów nie widziałem podważałem wszystko i nic a nie chciał bym wymieniać na pałe proszę o pomoc bo końcówki stabilizatora są ładne i reszta też a to wali jak szalone nawet na niewielkich nierównościach
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2013, 22:12   #13
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

U mnie też coś popukuje z tyłu, nie określiłbym tego "jak szalone" jak u Ciebie, ale słyszę to od dobrych kilku miesięcy. Mój mechanik powiedział mi, że w "cukierkach" zaczęła parcieć guma i łapią luzy no i stąd te dźwięki. Będę teraz robił przegląd jesienią to każę wymienić.
laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 11:00   #14
kiroll
ford::average
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: werbkowice
Model: fokus kombi mk2, mk3
Silnik: 1,8tdci 1,5tdci
Rocznik: 2006,2018
Postów: 88
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

sprawdz amortyzator przytrzymaj ręką i pobujaj samochodem i zobaczysz .ja przejechałem na nowych amort.300km.i musiałem oddać do reklamacji też były stuki na lekkich wybojach.załorzyłem drugie nowe i cisza.
kiroll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 18:34   #15
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

ręcznie jak bujam to nic nie słychać a auto ciężko się ugina to raczej nie amor ale sprawdzałem tak jak mi napisałeś i nic nie czuć ani słychać, wymieniłem właśnie łącznik ale nic nie pomogło co robić dalej wszystkie śruby są dokręcone a ja jestem w kropce a chciał bym to usunąć. Dodam jeszcze że wymiana łącznika to bajka czas wymiany około 5 minut bez podnoszenia auta. Stukanie jest takie głuche i nie zbyt głośne ale za to bardzo intensywne jadąc odnosze jakieś wrażenie jakby coś podskakiwało a nie pukało w bagażniku napewno nic bo totalnie wszystko razem z kołem wyciongałem

Ostatnio edytowane przez Jasiu1907 ; 30-09-2013 o 11:22
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 22:01   #16
typper
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 19-08-2013
Skąd: Polska
Model: mk2 fl
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

Cytat:
Napisał ciafka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uprzedzając pytania, umiem czytać ze zrozumieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mimo wszystko - sprawdź dokładniej łączniki stabilizatora z tyłu.
Mi dokładnie tak stukało - jakby w bagażniku, od strony pasażera... lle ja się naszukałem... Stacja diagnostyczna niczego nie znalazła, dopiero poważniejszy serwis od razu wyłapał łączniki - wymieniłem i nastała cisza....
podłącze się pod temat..
mam identyczne objawy czyli stukanie stylu od strony pasarzera..
będę to jeszcze sprawdzał dokładnie ale jak się okaże, że do wymiany łączniki stabilizatora to czy taka naprawa może poczekać do wiosny? czy będzie to wpływało niekorzystnie na inne elementy zawieszenia..?
typper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 07:22   #17
Tadek58
ford::beginner
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 25-07-2013
Skąd: Brzeg
Model: Ford focus 2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

Proponuję poprawić ułożenie i dokręcić dobrze koło zapasowe, ponieważ jak trochę się obluzuje to występuje takie stukanie w czasie jazdy
Tadek58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 10:06   #18
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

Cytat:
Napisał Jasiu1907 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam panowie podczas jazdy coś mi skacze w bagażniku i nie moge zlokalizować problemu a już mnie to drażni dodam że to nie zawieszenie bo byłem na stacji djagnostycznej by to wykluczyć. Stuka tak jakby od strony pasażera z tyłu proszę o pomoc jest to przy normalnej miejskiej jeździe po nierównościach w trasie tego nie słychać nie mam pojęcia co to jest bo koło zapasowe i lewarek już wyciągnełem i nic
A jaki to jest rodzaj dźwięku?, stukanie czy taki jak dźwięk najechanego kołem kamienia który odskoczy spod koła, u mnie stuka tak styłu ale się tym nie przejmuje, z przodu stukały łączniki stabilizatora, przejechałem parę tysięcy i przestało, zero stuków. Z tyłem będzie pewnie tak samo.
Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 11:25   #19
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Smile Odp: puka z w bagażniku

Cytat:
Napisał typper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłącze się pod temat..
mam identyczne objawy czyli stukanie stylu od strony pasarzera..
będę to jeszcze sprawdzał dokładnie ale jak się okaże, że do wymiany łączniki stabilizatora to czy taka naprawa może poczekać do wiosny? czy będzie to wpływało niekorzystnie na inne elementy zawieszenia..?
Nie masz co czekać do wiosny bo wymiana jest bajecznie prosta a łącznik kosztuje 34zł wystarczy położyć się pod samochodem
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 20:28   #20
STAH1968
ford::beginner
 
Avatar STAH1968
 
Zarejestrowany: 13-05-2007
Model: FORD MONDEO MK4 LIFTBACK ,Sea Grey
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: puka z w bagażniku

Miałem podobnie, zobaczcie na zaczepy oparć kanapy. Wystarczyło owinąć taśmą i się uciszyło.Łączniki "cukierki" były dobre.A sprawdził mi to mechanik jadąc w bagażniku.Pozdrowienia.
STAH1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.