Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2012, 00:08   #11
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie się udało tanio kupić takie czujniki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Też mam dokładnie tego samego Logic'a, zakładany przez ASO przy zakupie auta i jestem mega zadowolony.

laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 07:38   #12
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Witam

Mam do Ciebie pytanie - jak wyświetla Twój wyświetlacz
- czy jako odbicie lustrzane ?
- czy "normalnie"?

Mój wyświetla cyfry jako odbicie lustrzane => mam założony wyświetlacz nad tylną szybą => przy cofaniu, patrząc w lusterko wsteczne, poprawnie odczytuję cyfry na wyświetlaczu

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 21:57   #13
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

U mnie wyświetla dobrze, ale mam to inaczej rozwiązane, bo nad lusterkiem.
Gdy patrzę na niego to widzę czy przeszkodę mam po lewej czy po prawej.
U ciebie prawdopodobnie, jeśli nadal chcesz mieć tak jak masz, trzeba by wyjąć centralkę i przełożyć kable czujników odwrotnie, czyli te "lewe" na "prawą stronę" i odwrotnie.

U mnie jest tak zamontowane:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 06:30   #14
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Cytat:
Napisał laurentii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]Gdy patrzę na niego to widzę czy przeszkodę mam po lewej czy po prawej.
U ciebie prawdopodobnie, jeśli nadal chcesz mieć tak jak masz, trzeba by wyjąć centralkę i przełożyć kable czujników odwrotnie, czyli te "lewe" na "prawą stronę" i odwrotnie.
[...]
Witam
U mnie też pokazuje poprawnie przeszkody po stronie kierowcy i pasażera
Poprostu przy zakładaniu czujników musiałem pomyslec czy czujnik numer 1 ma być po prawej czy po lewej stronie = dopasowałem rozmieszczenie czujników do położenia wyświetlacza i jest OK.

Trochę słabo widać

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdarwiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 11:42   #15
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Cześć chciałbym kupić sobie takie czujniki (oryginalne ford)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy jesteście w stanie mi powiedzieć co muszę mieć w aucie, jaka wiązka jest potrzebna i czy montaż tego może być trudny. Czujniki z allegro widać sa kompletne centralka i niby wszystko jest pytanie tylko co trzeba mieć w aucie żeby to podłączyć. Generalnie patrzyłem tez na czujniki uniwersalne ale nie podoba mi się ten wyświetlacz który musiałbym gdzieś montować nad lusterkiem. Dlatego wolałbym oryginalne nawet za wyższą cenę.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 13:10   #16
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Generalnie patrzyłem tez na czujniki uniwersalne ale nie podoba mi się ten wyświetlacz który musiałbym gdzieś montować nad lusterkiem. Dlatego wolałbym oryginalne nawet za wyższą cenę.

Witam

1) Przeczytaj ten wątek od początku

2) Czy masz świadomość tego, że fabryczne czujniki nie mają wyświetlacza a jedynie brzęczyk?

3) Jeśli nie podobają Ci się czujniki uniwersalne, ze względu na wyświetlacz, to kup uniwersalne bez wyświetlacza


Kolejna kwestia - do czujników Valeo (dobra firma) można osobno dokupić wyświetlacz montowany do podsufitki - uważam, że wygląda to OK

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



4) Inna opcja - zamiast wyświetlacza - informacje wyświetlane na lusterku (nakładka na fabryczne lusterko)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5) Ważną sprawą jest łatwość montażu
W przypadku czujników uniwersalnych są tylko dwa kable zasilające
a) masa
b) zasilanie od lampy cofania

Tu widać kilka złączek => szukanie i "sztukowanie" do instalacji fabrycznej => sam tego raczej nie zrobisz

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 17-03-2014 o 13:23
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 14:10   #17
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Akurat sztukowanie do instalacji fabrycznej nie jest trudne. Mam schematy gdzie jest wszystko ładnie opisane i wiem gdzie co podpiąć jedyny problem to taki, że trzeba by kable prowadzić przez cały samochód do złącza C111 i jeszcze w jedno miejsce. Jest jeszcze szansa że ford zrobił mi instalacje ale skoro do wszystkich moich modów musiałem ciągnąc kable bo instalacji nie było to i tym razem pewnie nie będzie.

1. czytałem
2. tak mam taką świadomość i informacja głosowa o przeszkodzie mi wystarczy (jak pisałem nie chcę zbędnego szpecącego wyświetlacza)
3. nie wiedziałem ze taki można kupić Dzięki za podpowiedz poszukamna allegro
4. Ciekawa alternatywa na pewno ją rozważę
5. fakt jest to ważne chociaż w moim przypadku nie najważniejsze

Dzięki za pomoc pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Harisonl ; 17-03-2014 o 16:17
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 19:35   #18
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. tak mam taką świadomość i informacja głosowa o przeszkodzie mi wystarczy (jak pisałem nie chcę zbędnego szpecącego wyświetlacza)
Cześć
u mnie czujniki zakładałem 2tyg temu. Nie chciałem tego wyświetlacza, ale za namową sprzedawcy kupiłem wersję z wizualizacją. To sprawa gustu ale uważam ze nie szpeci taki wyświetlacz, a podawana odległość jest bardzo bardzo pomocna - jak dla mnie lepsze od pikania..
zdjęcie:
DSC_0381.jpg
wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 19:38   #19
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Ja w moim focusie sam zakładałem czujniki Vertex w kolorze srebrnym. Idealnie pasowały do koloru srebrnego nadwozia - koszt ok.80 zł, a wyglądają jak z fabryki wg. mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyświetlacz umieściłem w bagażniku - w obudowie plastikowej, na której opiera sie tylna półka, gdyż zależało mi tylko na sygnale dźwiękowym.
Co więcej od wewnętrznej strony zderzaka są zaznaczone miejsca montażu czujników co dodatkowo ułatwia zadanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zatem polecam każdemu zostanie bohaterem we własnym garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 13:01   #20
sniady89
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Chorzów\Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Hey Chołapki,

Mam kilka pytań, mianowicie:
Kupiłem niedawno autko bez czujników ale wywalczyłem od sprzedawcy by dołożył mi czujniki do auta za darmo. Niestety czujki są dość lipne, podstawowy model z pipaczem (chcę zaznaczyć ze jest to model mk3).
W samochodzie mam duży kolorowy wyświetlacz przed kierownica jak i nad radiem (navi + Bluetooth tel.).
I po kilku postach zacząłem się zastanawiać nad podpięciem czujników forda pod system żeby móc widzieć wizualizacje na monitorze. Ale się zastanawiam co będę potrzebował że ten system skompletować.
Domyślam się że muszę kupić wiązkę zawierającą odpowiednie przewody (pociągnięcie dodatkowych może być chyba zbyt kłopotliwe).
CPU od PDC, pytanie co z systemem obsługującym wyświetlacz ? Czy prócz CPU od PDC trzeba wymienić własny komputer pokładowy czy on będzie mógł obsłuży czujniki.
Szukałem informacji w fordEtis czy mam zainstalowany wogole moduł PDC, ale niepotrafię dość do tego ;/

Co wogóle myślicie o moim pomyśle, części można kupić na allegro i nie są to jakoś strasznie kwoty. Ale nie wiem czy widzę wszystkie elementy potrzebne do tego by te czujniki działały.

PS. na te chwilę myślę jedynie o tyle.
sniady89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.