Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2014, 12:43   #1
baner
ford::average
 
Imię: banerek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: transit 350
Silnik: 2.4 140 + program
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie 2.4 140 km - czy da się zaslepić egr?

Witam, nie mam z tym ustrojstwem żadnych problemów na razie i problemów też nie bardzo szukam. Walczę jednak z ... nie do końca racjonalnym spalaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W osobówkach po zaślepieniu odzyskałem w okolicach 15% !! zużycia. Renówka spadła z 6 ciu na 5 litrów, peugeot trochę mniej ale też jakieś 0.7 litra.
Wiem, też, że nie każdy sterownik silnika akceptuje taką ingerencję.
Czy ktoś ślepił EGR w tym silniku a jeśli tak to jakie zabiegi i jakie efekty??
Dzięki!

baner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 18:15   #2
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: 2.4 140 km - czy da się zaslepić egr?

Jeśli nie masz z egr problemów to go nie ruszaj , przynajmniej na razie ,bo pewnie i tak za jakiś czas da o sobie znać (słaba strona forda).
U mnie przy niesprawnym egr miałem same problemy (falujące obroty, głośna praca, mniejsza moc) po wyczyszczeniu znaczna poprawa i bardziej komfortowa jazda .W spalaniu również bez większych efektów więc jestem za tym by zawór egr był sprawny i go niczym nie zaślepiać.
Pomijam fakt, że po zaślepieniu będziesz miał cały czas kontrolkę silnika. W starszych rocznikach można go zaślepiać bez większych problemów.
Może Cię zainteresuje temat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 22:37   #3
baner
ford::average
 
Imię: banerek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: transit 350
Silnik: 2.4 140 + program
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: 2.4 140 km - czy da się zaslepić egr?

przeczytał i nic z tamtego postu nie wyniosłem...
Zaślepianie "z dziurką" to trochę śmiech...
W brew temu co tam pisze kolega Wojtek, ja wiem że EGR nie działa tylko na wolnych obrotach... W zasadzie jest zamknięty jedynie podczas wzrostu obciążenia silnika a przy stałym obciążeniu coś tam sobie zawsze dopuszcza. Wiem też jak wpływa stopień napełnienia cylindra tlenem na sprawność spalania (a w spalinach tlenu mamy raczej niewiele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Jak pisałem nie szukam problemów i przed "zabiegiem" chcę uzyskać odpowiedź, czy można bezkarnie zaślepić EGR w 2.4 140 koni czy nie koniecznie. Nie mam odwagi oddać auta na stałe usuwanie błędów silnika. Ostatnia taka przygoda skończyła się źle. Po wydłubaniu FAP pojechałem na zablokowanie błędów i o problemach z silnikiem dowiedziałem się dopiero gdy ten się zatarł. Więcej tego błędu nie popełnię ;D Nie zmienia to jednak faktu, że zyski z zaślepionego EGR w skali życia mogą dać nowe auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wyczytałem też, że w oplach udział spalin jest tak duży że po ślepieniu konieczna jest korekta map. Na to nie mam ani ochoty ani czasu. Zresztą jedyny mój zaufany tuner średnio radzi sobie z tym akurat silnikiem.
Czy mógłby ktoś jednoznacznie powiedzieć czy można na stałe zamknąć EGR w moim silniku? póki jest jeszcze sprawny i nie wali błędami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2014, 08:27   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: 2.4 140 km - czy da się zaslepić egr?

Cytat:
Napisał baner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W brew temu co tam pisze kolega Wojtek, ja wiem że EGR nie działa tylko na wolnych obrotach...
Silniki diesla z turbiną sterowane elektronicznie mają maksymalny moment w zakresie od 1500 do 2500 obrotów (najnowszy silnik Puma 2,2 tdci 100 KM od 1300 obrotów!) i wtedy też występuje maksymalna możliwa do osiągnięcia dawka wtrysku. Otwarty lub nawet uchylony w takiej sytuacji EGR to prawie całkowita utrata mocy, brak możliwości wejścia na obroty i czarny kopeć z wydechu jak z pancernika na wojnie.
Dlatego też EGR praktycznie działa (tzn otwiera się) tylko na wolnych obrotach. Przy spokojnej stałej jeździe na niskich obrotach i niskich biegach (rzędu 1200-1500 obr.) także może być lekko uchylony (ale nie maksymalnie). Przy schodzeniu z obrotów również może się otwierać. Jakiekolwiek zwiększenie dawki wtrysku powoduje natychmiastowe zamknięcie EGR-a.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-10-2014 o 08:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2014, 10:11   #5
baner
ford::average
 
Imię: banerek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: transit 350
Silnik: 2.4 140 + program
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: 2.4 140 km - czy da się zaslepić egr?

No tu się prawie zgadzamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Im bardziej obciążony silnik tym bardziej zamknięty EGR. Problemy są jednak z tą natychmiastowością zamknięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja jednak wolę, żeby na autostradzie przy 120 na godzinę spalał mi więcej tlenu niż produktów poprzedniego spalania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale to nie na temat. Czekam aż się ktoś wypowie jak to jest z tym ślepieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.