Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2014, 14:55   #1
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Poduszka amortyzatora tył - jak sprawdzić ? (sedan)

Jak się dobrać do poduszki amortyzatora w Mk3 sedan.

Dostęp jest jakby zaspawany, oraz idzie jakaś belka wsparcia fotela przez tył przy samym otworze (ciężko wsunąć palec).

Coś mi skrzypi w tylnym zawieszeniu od strony pasażera, na podnośniku tego nie słychać.
Nie są to:
- łączniki stabilizatora (tydzień temu zamontowane nówki forda)
- tuleje tylnej belki/kołyski

Zostaje chyba tylko poducha amortyzatora lub sam amortyzator (choć na przeglądzie wychodził ok i nie ma żadnych wycieków).

Ktoś ma jakaś rade jak się dobrać do poduchy amortyzatora aby sprawdzić czy to ona (chciałbym ją nasmarować dla testu albo dokręcić).

Dzisiaj to już zaczęło masakrycznie skrzypieć. To chyba wina: deszczu kilka dni temu (nie chrobotało tylko tak kwiczało delikatnie), słońca (zaczęło bardziej chrobotać), szybkiego schłodzenia na myjce jak z niej wyjechałem to już masakra (tapczan u babci).

Poniżej link do filmiku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 21-05-2014 o 21:56
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 20:00   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Sedan - poduszka amortyzatora

Witam

Miałem dawno temu przypadek że hałas pochodził od odbojnika,który jest pod osłoną.Podniosłem osłonę i przesmarowałem tłoczysko i odbojnik.Trochę tam ciasno.ale możesz spróbować.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2014, 05:53   #3
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Poduszka amortyzatora tył - jak sprawdzić ? (sedan)

Smarowałem już testowo obojnik amortyzatora i wszystkie gumki
Na oko ewidetnie problem jest z poduszką amortyzatora, jak wpsikam wd40 przez rurkę do dziury górnego mocowania gdzie siedzi poduszka to na chwilę robi się jakby ciszej.

Czy w sedanie nie ma możliwości dobrania się do amortyzatora tylnego od góry i trzeba wyjmować go całego do doły aby wymienić/sprawdzić poduszkę?
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 20:23   #4
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Poduszka amortyzatora tył - jak sprawdzić ? (sedan)

Ku potomności..

Dzisiaj się za to zabrałem i tak jak podejrzewałem najprawdopodobniej skrzypiała poducha. Po przesmarowaniu skrzypienie ustało.


Aby się do niej dobrać wystarczy na lewarku podnieść tył samochodu od strony z której skrzypi, dzięki podniesieniu wydłuży się nam tłoczysko amoryzatora.
Następnie pomiędzy zwojami sprężyny amortyzatora można bez żadnego problemu ręką ścisnąć plastikową osłonę amortyzatora (taka harmonijka) w stronę dołu.
Wraz z górną częścią osłony powinien pójść na dół wciśnięty do niej obojnik amortyzatora (to taki gumowy grzybek jeżdżący po tłoczysku amortyzatora).

Nad obojnikiem jest już tylko poduszka, która może się zsunąć ale nie musi wraz z obojnikiem.


U mnie od strony z której skrzypiało poduszka nie zeszła, musiałem ją od góry przez tą malutką dziurkę widoczną na filmie wypchać na dół kawałkiem druta.
Sama poduszka nie przypomina gumy, jest to raczej kawałek twardego plastiku który służy aby siła z obojnika równomiernie rozłożyła się w kielichu.

Szybka kontrola stanu elementów (można nimi kręcić na tłoczysku bez obawy, że coś potem nie spasuje) nie wykazała śladów zużycia, pęknięć, czy wytarć.
Trzeba w takim razie przejść do planu B mianowicie - smarowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przesmarowałem wszystko obficie - poduszkę od góry i dołu, obojnik, tłoczysko po którym wszystko jeździ, zdjąłem obojnik z osłony do której był wciśnięty (trochę siły i schodzi bez problemu) i pod osłonę gdzie tylko palec był w stanie dotrzeć "smarowałem na bogato"). Po smarowaniu nasadziłem osłonę na obojnik, następnie płasko na obojniku poduszkę aby ładnie weszła do kielicha i opuściłem samochód na koła.

Zabieg powtórzyłem dla drugiej strony - tutaj poduszka wyszła z kielicha samodzielnie zjeżdżając na obojniku.

Bujanie autem i testowa jazda = pełny sukces, błoga cisza.

Najprawdopodobniej poduszka się źle ułożyła w kielichu, albo po prostu wymagała po 8 latach smarowania...

Najważniejsze, że przy zerowym wkładzie finansowym, braku jakichkolwiek narzędzi poza smarem i lewarkiem koła zapasowego usterka została rozwiązana.

Czas pracy - około 30-40min na obie strony.

Ostatnio edytowane przez Yabollek ; 26-05-2014 o 20:37
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.