Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2011, 09:02   #41
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

akurat egr , pierscienie i uszczelniacze robia takie objawy jak silnik pracuje a nie jak jest hamowanie...ale z tym hamowaniem to tez jest czasami roznie bo uklad wydechowy tez ma swoja pojemnosc i czasami roznie to mozna odczuc. choc najlepiej jakby z gorki zjezdzał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no ale nalezy przyjac ze jak pisze ze hamuje to hamuje. Tez jestem bardzo ciekaw co to wyjdzie z tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choc obstawiam i tak na soft od zmiany dpf

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 10:53   #42
jerwar
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 09-09-2010
Skąd: Bełchatów
Model: Focus mK2
Silnik: 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Mam dokładnie taki sam problem, silnik dymi niebieskawym dymem podczas hamowania silnikiem. Mam wycięty filtr DPF, żadnych błędów w komputerze.
Z mojej obserwacji wynika, że dymienie pojawia się na rozgrzanym silniku podczas zdejmowania nogi z gazu ale też zawsze po zauważonej dziurze podczas przyspieszania tak przed 2000 obrotów.
Jeżeji auto zbiera się mułowato około 2000 obrotów to podczas hamowania silnikiem kopci na niebiesko. Dzisiaj jadę do fachmana.
jerwar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 20:03   #43
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

na biało podczas schodzenia może zakopić gdy podkładka pod wtryskiem nie trzyma, wtedy tłok zasysa olej napedowy, który zebrał się w szczelinie pomiedzy wtryskiem a glowicą. Jak się robi probę przelewową to na niej może wyjść, że ktoryś wtrysk leje niekoniecznie. Komputer zwiększa dawkę paliwa tam gdzie nie trzyma podkladka pod wtryskiem, no i wowczas przlew paliwa wychodzi większy. Wymiana podkladek nie jest kosztowna 3zl/szt orginalne boscha w intercarsie lub bosch service. Najlepiej wymieniac je pojedynczo, żeby nie zapowietrzyc ukladu paliwowego. Po wyjęciu wtrysku będzie widać czy był zaolejony czy nie. Podstawowa sprawa przy wymianie to bardzo dokladnie wyczyscic otwór w glowicy. Ja wymienialem 2 razy bo dokladnie nie wyczyscilem i syf podlecial pod podkladke, kilka dni dobrze potrzymalo. I jeszcze rada na koniec, jak po wymianie silnik nie odpali to nie ma co się bać, że coś zepsuliście. zapowietrzył się układ paliwowy, wówczas należy zastosować samostart lub Plaka do deski rozdzielczej, pryskamy za turbiną w gumową rurę idocą do intercolera, a druga osoba stara się odpalić, silnik po okolo 1-2 min zalapie.
nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 20:29   #44
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Ale wówczas chyba waliłoby oleje, a raczej tym czymś z procesu spalania po siliniku u góry.
Ja miałem taką nieszczelność, olejem waliło u góry, a dymu nie było. Ale może uszczelnienie u kolegów u góry trzyma tak mocno, ale to raczej wątpliwe.

Motyw z plakiem niezły:-)
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 09:24   #45
jerwar
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 09-09-2010
Skąd: Bełchatów
Model: Focus mK2
Silnik: 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

byłem wczoraj u fachmana i umówiłem się dopiera za tydzień. Mechanik był zdziwiony takimi objawami, twierdzi, że soft powinien być dobry ponieważ w tych samych modelach focusa nie ma takich objawów po wycięciu filtra. Muszę zasugerować im radę "nazara00" bo jest bardzo prawdopodobna ponieważ były wymieniane uszczelniacz pod wtryskiwaczami zaraz po wycinaniu DPF-a i mogli coś skopać. Za tydzień dam znać co było pod wtryskiwaczami.
jerwar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 20:35   #46
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

u mnie było własnie tak, że wtrysk zaolejony i spalin nie było czuć, szczególnie błedem popełnianym przy wymianie jest właśnie niedokładne wyczyszczenie otworów w głowicy, wystarczy kilka drobinek syfu i podkładka znowu puści, a tak ogólnie to mój focus ma 98KM z 90KM fabrycznych zmierzonych na hamowni przy ponad 200tys przebiegu, hehehe dopiero się dotarł
nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 20:59   #47
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

A to dziwne...ostatnio czytałem na tym forum;-), że diesel przy 200 000 km to już nigdy nie będzie jeździł tak samo i jego performance spada :-) :-)
Ależ zaskakuje to forum z dnia na dzień.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 18:39   #48
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

wszystko widać na druku z hamowni, dodam, że wyszło tyle bo leje ruską ropę
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00951.jpg (91.6 KB, 49 wyświetleń)
nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 23:29   #49
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Napisał nazar00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko widać na druku z hamowni, dodam, że wyszło tyle bo leje ruską ropę
Najważniejsza jest moc zmierzona na kołach i tą raczej starałbym sie porównac z innym samochodem z takim samym silnikiem i przebiegiem np. 100 tyś km lub mniejszym.
Ta pierwsza wartość mocy uwzględnia jakies dziwne współczynniki korekcyjne, którym ja do końca nie ufam.
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 16:26   #50
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

no widac się nie znasz, było to robione na hamowni podwoziowej, mierzy się tam moc na kołach, i dodatkowo straty mocy, czyli jak wyhamowuje na luzie, to rame wziete daje moc jaką wytworzył silnik, hamownia ma bardzo dużo powtarzalność i dokladność
nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.