Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2007, 17:33   #1
przeszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 29
Domyślnie po wymianie sprzęgła-łapie zbyt nisko.

Witam.

Jestem właśnie po wymiania koła dwumasowego, sprzęgła całego kompletu i jak na moj gust sprzęgło lapie bardzo nisko powiedzialbym że nawet w samej podłodze. Mechanik odpowietrzał dwa razy sprzegło ale jakoś bez poprawy po odpowietrzeniu. Mechanik powiedział ze inaczej nie bedzie bo nie ma żadnej regulacji. Jak jest u was czy macie podobne odczucia czy może coś spieprzyli.

przeszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2007, 21:42   #2
mihowe
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Mazury
Model: MK3
Silnik: TDCi 130
Rocznik: 2001
Postów: 239
Domyślnie

Nie powinno tak być.
Czy wymieinałeś też wysprzęglik i pompkę sprzęgła?
Wysprzęglik jeszcze nie tak bardzo , ale pompka sprzęgła w fordach to jest taki plastikowy badziew.
Sprawdż jeszcze czy jak trochę podpmpujesz sprzęgłem czy jest lepiej.
Sprzęgło nie powinno brać od podłogi, bo nie będzie dobrze wysprzęglało. Szkoda skrzyni.
__________________
Tylko po co wierzyć anonimowemu kolesiowi w internecie........
mihowe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2007, 22:04   #3
przeszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał mihowe
ale pompka sprzęgła w fordach to jest taki plastikowy badziew.
Sprzęgło nie powinno brać od podłogi, bo nie będzie dobrze wysprzęglało. Szkoda skrzyni.
wysprzęglik wymieniłem ale o pompce sprzęgła pierwszy raz słyszę, to jest pewnie przyczyną ze nie najlepiej wybiera biegi. Czy aby wymienić tę pompkę trzeba znowu wszystko rozbierać?
przeszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2007, 22:10   #4
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
wysprzęglik wymieniłem ale o pompce sprzęgła pierwszy raz słyszę, to jest pewnie przyczyną ze nie najlepiej wybiera biegi. Czy aby wymienić tę pompkę trzeba znowu wszystko rozbierać?
pompka jest pod pedalem sprzegla, zapewne jeszcze w srodku,
ale czekaj no, bierze na dole ale wyzej jest jak?? jest calkiem luzny pedal??? czy jakis opor jest?
przed wymiana bylo dobrze???
jesli bylo dobrze a pedal jest "pusty" i zaczyna sie cos dziac dopiero po drodze to jest zapowietrzone , podczas odpowietrzanie musi byc poziom plynu na MAX w przypadku hamulcy nie musi, moze sie "mechanikowi" (cudzyslow zamierzony) udawalo wtornie zapowietrzac system, swoja droga ja sobie tak zrobilem 4 razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zanim zrozumialem ze za pozno uzupelniam poziom
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2007, 22:31   #5
przeszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał subratri
Cytat:
pompka jest pod pedalem sprzegla, zapewne jeszcze w srodku,
ale czekaj no, bierze na dole ale wyzej jest jak?? jest calkiem luzny pedal??? czy jakis opor jest?przed wymiana bylo dobrze???
co do pompki czyli nie trzeba rozbierać calości od nowa?
a co do pedału to opór jest od samego początku nie jest luźny pedał tylko zeby wrzucić bieg to muszę wcisnąć pedał "prawie" do samego dołu. Wydaje mi się że przed wymianą był nieco wyżej.
przeszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2007, 23:08   #6
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

no u nie jest w srodku auta, sprubuje jutro obrazek znalezc,
dziwne to co piszesz:/ a dobrze znasz tego mechanika?? widziales stare czesci??
to nie jest normalne, wysprzeglik hydrauliczny jest wlasnie po to, zeby sprzeglo zawsze bylo tam gdzie ma byc...
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 18:18   #7
przeszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał subratri
a dobrze znasz tego mechanika? to nie jest normalne, wysprzeglik hydrauliczny jest wlasnie po to, zeby sprzeglo zawsze bylo tam gdzie ma byc...
Mechanik raczej zaufany (specjalizują się w naprawach tylko fordów raczej wiedzą o czym mówią) mówił mi że według niego wszystko jest wporządku ze sprzęglem i inaczej nie będzie a i powiedział coś co mnie zadziwiło że w miarę zużywania się sprzęgła będzie brało coraz wyżej?????? czy to tak ma być czy tylko próbował mnie zbyć?????.
przeszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 19:17   #8
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No nie wiem. Ja jeżdżę już prawie 8 lat!!! (o kurde, sam się zdziwiłem) i nie zauważyłem, żeby sprzęgło "brało wyżej". Fakt - bierze wysoko, ale od samego początku tak jest i nic nie było wymieniane.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 19:37   #9
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
będzie brało coraz wyżej?????? czy to tak ma być czy tylko próbował mnie zbyć?????.
no chyba ze miales jakies progi na kole zamachowym i czeka az sie tarcza zetrze i bedzie znowu do wymiany, pewnie wiesz mniej wiecej jak dziala hamulec?
sprzeglo dziala tak samo tylko okladzina cierna jest na calym obwodzie kola,
nie ma tu miejsca na regulacje taka jak mowi (chyba ze faktycznie cos specjalnego moze sie wydazyc czego nie znam ale watpie)
moze dal ciala i cos z dociskiem nie tak...
w kazdym razie trzeba obejrzec ta pompke (a cha rysunek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ale jesli sucha to ja bym mu trul dupe do skutku
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 19:49   #10
fordlodz
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Uć
Model: mondeo, astra
Silnik: tdci130, c20ne
Rocznik: 2003, mieszany
Postów: 111
Domyślnie

propo brania to w moim po wymianie kompletu zaczyna brać tak od połowy, wcześniej brało pod sam koniec co było wkurzające w korkach
fordlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.