Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2011, 12:24   #1
2KORONA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-01-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 235
Domyślnie Dziwnie Falujące obroty 2,2TDCI

Przeszukałem forum i jest podobny temat ale z innym silnikiem i niema końcowej odpowiedzi.Kupiłem Transita 2008r 2,2TDCI mam go od kilku dni, i dzieje się w nim coś takiego że na zimnym silniku falują obroty a na ciepłym tez z dwa razy mi się zdarzyło to.ale na zimnym za chyba każdym razem.ale falują w ten sposób że na obrotomierzu nie widać tego tylko silnik chodzi tak jakby na chwilę zanikały obroty (jakby kulał) jak trochę dodam gazu to dobrze tak powyżej 1000obr, a na wolnych to chodzi-(o tak jak stary mercedes miał charakterystyczną pracę to cos takiego). A ile powinien mieć na wolnych obrotach?u mnie jest 700obr( trochę mało?)

__________________
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
---------------------------------------------------
-FORD MONDEO MK3 2,0TDDi
-SUBARU LEGACY 2,5-Bokser

Ostatnio edytowane przez 2KORONA ; 22-10-2011 o 12:26
2KORONA jest offline  
Stary 22-10-2011, 14:19   #2
tomileejones
ford::average
 
Avatar tomileejones
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: KENT/UK
Model: Transit mk7
Silnik: 2.2 TDCI/powerbox by dieselexpress.co.uk
Rocznik: 2006
Postów: 157
Domyślnie Odp: Dziwnie Falujące obroty 2,2TDCI

Kolego, ta przypadłośc w transitach to standard... Możesz spróbować podjechać do servisu i sprawdzić oprogramowanie bo to był główny problem falowania obrotów ale bardziej w pierwszych modelach transitów mk7-2006. Ja też mam ten problem ale jakoś mi się nie chciało z tym pojechać... Czasami faluje , czasami nie... Mam też tak że na 1-szym i może 2-gim biegu lekko przerywa/odcina... czasami. EGR już mam wymieniony bo to też przypadłość umieralności w Transitach mk7 ...
__________________
tomileejones jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.