Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2010, 23:52   #1
tomekes
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Zetec-S 1,6 benzyna 1999r. - jak traktor

Witam,

Proszę o podpowiedź co może być przyczyną silnych pulsujących wibracji powietrza - odgłosy jak w traktorze ;P, takie rytmiczne szybkie uderzenia fali powietrza.
Dziś pojawiły się przy jeździe przy prędkości powyżej 60km/h na rozgrzanym silniku.
Na jałowym, przy zwiększaniu obrotów silnik pracuje prawidłowo, nie ma takich odgłosów. Tylko na obciążonym silniku mam taki efekt. Przy ruszaniu i poniżej ok. 60 km/h tego nie ma.

Dla lepszej diagnozy:
Wydech jest sprawny i szczelny.
Jest mały wyciek oleju na misie olejowej, z tyłu, ale taki już był wcześniej (przejechane z tym ok. 2kkm).
Przy wymianie oleju poziom został przekroczony o ok. 3mm powyżej poziomu maks., ale nie zlewałem nadmiaru.

tomekes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 08:01   #2
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zetec-S 1,6 benzyna 1999r. - jak traktor

Pewnie nie pali na ktoryś gar, sprawdzałeś świece? Pewnie któraś jest do wymiany.

Pozdro
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 14:52   #3
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zetec-S 1,6 benzyna 1999r. - jak traktor

Ja mam tak samo moj ma najechane 172tys.km i tak po ok 160 tysiach zaczelo sie to samo co u Ciebie przewertowalem juz kilka for tak polskich jak i zagranicznych i obstawiam luz zaworowy ,nigdzie nie moglem znalezc 100% odpowiedzi jak u mnie jest rozwiazana regulacja zaworow wiec zadzwonilem od ASO i powiedzieli mi po podaniu VIN ze u mnie reguluje sie za pomoca plytek co ok 150tys. km wiec to bym obstawial co do kosztow to u mnie chca 300zl robocizna plus plytki

Pozdrawiam Marcin S
goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 05:12   #4
tomekes
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zetec-S 1,6 benzyna 1999r. - jak traktor

Jeszcze nie wiem co jest.
Świece sprawdziłem. Jedna (czwarta) padła to je wymieniłem, zresztą moc foczki spadła to potwierdzało żeby tu szukać.
Ale jeszcze przed wymianą musiałem trochę przejechać i nie słyszałem już tego pyrkotania (jeden raz w trasie tak się zrobiło). Obserwuję cały czas, jak się powtórzy i coś będę wiedział to wpiszę.
tomekes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.