Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2014, 23:51   #1
Ravaelo
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Pustynia Błędowska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

Witam

Przymierzam się do zmiany kompletnego audio w samochodzie. Co sądzicie o takim zestawieniu głośników do Mondeo MK4:

Tył:
JBL GTO 6508C
POWERBASS S-6C
POWERBASS 2XL-60C

Przód:
RAINBOW EL-C6.2
HIFONICS HFI6.2C
u-Dimension EL Comp 6

W poprzednim samochodzie miałem z tyłu właśnie POWERBASS S-6C a z przodu RAINBOW SLX 265 DELUXE i grało to wyśmienicie zarówno pod samym radiem jak i potem z piecykiem, no ale zestaw razem z autem odziedziczył brat więc w nowym chciałbym włożyć coś co będzie grało tak samo a może nawet lepiej.

Jak narazie ma być pod same radio fabryczne SONY, ale w przyszłości jakaś alternatywa + wzmacniacz. Ktoś już montował jakiś z tych zestawów?

Może jakieś opinie jaki zestaw można by inny złożyć?

PS. Ma może ktoś dane techniczne radia FORD SONY 1CD (GGDS)...mianowicie chodzi mi o moc wzmacniacza w RMS.


Ostatnio edytowane przez Ravaelo ; 16-04-2014 o 18:30
Ravaelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 18:38   #2
Ravaelo
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Pustynia Błędowska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Kompletny zestaw głośników do Forda Mondeo MK4

Ponawiam temat.

ktoś może doradzić czy pod fabryczne SONY 1CD można podłączyć głośniki 2 lub 3 ohm zamiast 4?

Ostatnio edytowane przez Ravaelo ; 16-04-2014 o 19:58
Ravaelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 09:45   #3
Ravaelo
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Pustynia Błędowska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

Chciałbym odświeżyć temat, mianowicie jestem właśnie po modernizacji nagłośnienia w MONDEO MK4 i znalazłem fajne rozwiązanie jeśli chodzi o montaż wzmacniacza i podłączenie przewodów. Może się to komuś przydać i ułatwić żmudne rozbieranie całego samochodu.

Kabel zasilający wraz z bezpiecznikiem przepuściłem przez gumową osłonę z dużą wiązką kabli, który znajduje się zaraz za zaworem EGR. Otwór na kabel 20mm2 "wypaliłem" lutownicą.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aby się tam dostać ze środka samochodu wystarczy odkręcić schowek pasażera, banalnie prosta sprawa bo są 4 śruby T20 z przodu i u góry schowka 2 sześciokątne. Wypinamy 3 wtyczki i wyciągamy schowek.

Po wyciągnięciu wygląda to mniej więcej tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystkie kabelki przeciągnąłem pod schowkiem pod wykładzinę. Pod wykładziną znajduje się styropianowa podkładka, której użyłem jako stelaż do mojego wzmacniacza.

Szukając wzmacniacza chciałem coś kompaktowego więc wybór padł na 4 kanałowy Excursion HXA-45.

W podkładce wyciąłem w najgrubszym jej miejscu otwór w które piecyk się idealnie zmieścił.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przewody głośnikowe przeciągnąłem z wiązki co idzie do kostki radia (niestety musiałem ją przeciąć), ponieważ przeciągnięcie ich do bezpośrednio do drzwi stanowiło dla mnie nie lada problem.

Do podłączenia przewodów sygnałowych posłużyłem się 2 konwerterami RCA ponieważ nie chciałem rezygnować z fabrycznego radia SONY, konwertery są podłączone bezpośrednio do kostki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kabel REMOTE podpiąłem pod stacyjkę, także wzmacniacz działa tylko po przekręceniu zapłonu. Chciałem podłączyć pod kostkę bo myślałem że radio emituje wygnał wzmacniacza ale tak nie jest, jednak wolał bym aby działało to przy włączaniu radia bez kluczyka, ale nie wiem jak to zrobić.

Masa jest podpięta do karoserii krótkim kablem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na zdjęciu poniżej widać jak to wygląda po podłączeniu przewodów do wzmacniacza, a jeszcze niżej razem ze "stelażem".

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystko przykryłem wykładziną i nie ma nawet śladu, że pod spodem znajduje się wzmacniacz.

Po wszystkim zostało podłączenie przewodu zasilającego wraz z bezpiecznikiem (60A) do akumulatora.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak na razie nie zauważyłem aby wzmacniacz się przegrzewał wiec według mnie tak już zostanie.

Dodam że piecyk napędza 2 zestawy odseparowane:

Przód:
Rainbow EL-C6.2

Tył:
EXCURSION SX-6C

Bardzo fajnie się dopasowały głośniki wysoko tonowe z EXCURSION'a ponieważ idealnie wchodzą w fabryczne otwory.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W niedalekiej przyszłości zamontuję subwoofer w bagażniku ale muszę znaleźć odpowiednią skrzynię dedykowaną do hatchbacka aby to bardziej estetycznie wyglądało. Znalazłem na internecie taką, ale do kombi, ale musiał bym przymierzyć bo nie wiem czy to będzie pasować.

Ostatnio edytowane przez Ravaelo ; 01-05-2014 o 14:12
Ravaelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 13:07   #4
ronin71
ford::average
 
Avatar ronin71
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Lokeren,Belgia(czasem Tarnów)
Model: mk-4,black panter
Silnik: 1600,125KM
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

Coś ci nie banglają te fotki
__________________
POZDRAWIAM -Marek Było kiedyś -oby to równie dobrze służyło http://emotikona.pl/emotikony/pic/2flaga.gif
ronin71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 14:03   #5
Ravaelo
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Pustynia Błędowska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Odp: Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

mam rozumieć że ich nie widać czy coś z nimi nie tak bo odczytywałem to z różnych źródeł i na wszystkich jest ok.
Ravaelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 15:26   #6
jarojaw
ford::advanced
 
Avatar jarojaw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-02-2014
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK IV Sedan , EcoSport-Titanium
Silnik: 1,6 PB ;-( , 1.0EB 125KM
Rocznik: 2014 , 2018
Postów: 241
Domyślnie Odp: Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

Ładnie to wszystko Ci wyszło. Tylko się zastanawiam, czy po to ten wzmacniacz, aby grało czysto i przyjemnie czy ma być wielkie bum bum. Bo jak to drugie to pasażerowi będzie baaardzo gorąco w nóżki a i wzmacniacz jeżeli posiada zabezpieczenia to długo na power'ze nie pogra. Będzie się wyłączał lub zciszał muzykę.
__________________
Pozdrawiam
Jarek
jarojaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 15:51   #7
dekoder
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Skąd: Dęblin
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 07
Postów: 143
Domyślnie Odp: Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

Ja też się zastanawiam po co ten wzmak bez suba
Ja u siebie zasilanie do wzmaka pociągnąłem ta samą drogą co ty
z tym że nie pod nogi pasażera,a do kufra
Tam też mam suba i ten wzmak ma sensGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W miejscu Sony stacja 2din

Ostatnio edytowane przez dekoder ; 01-05-2014 o 15:54
dekoder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 18:12   #8
Ravaelo
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Pustynia Błędowska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Odp: Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

Tak jak na końcu napisałem sub będzie jak tylko znajdę dedykowaną skrzynkę do bagażnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wzmacniacz nie grzeje się tak bardzo. Jest lekko ciepły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bałem się że będzie taki jak poprzedni boschman ale w porównaniu z tym tamten to piec kaflowy mimo iż był na zewnątrz.
Ravaelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 18:29   #9
dekoder
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Skąd: Dęblin
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 07
Postów: 143
Domyślnie Odp: Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

Cytat:
Napisał Ravaelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak na końcu napisałem sub będzie jak tylko znajdę dedykowaną skrzynkę do bagażnika
No tak,tak to jest jak się nie czyta czyichś wypowiedzi do końca,albo ze zrozumieniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwracam honorGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dekoder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:47   #10
Ravaelo
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Pustynia Błędowska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Odp: Kompletny zestaw głośników - zmieniamy na coś lepszego :)

Co do muzyki to nie jestem zwolennikiem tzw bum i liczy się jakość dźwięku. I mogę śmiało powiedzieć że głośniki bez wzmacniacza nie pokazywały swoich prawdziwych umiejętności.
Ravaelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.