Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2021, 12:17   #31
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Wrażenia są w pełni zadowalające jeśli to właśnie o efekt białego światła Ci chodziło. Wygląda i świeci elegancko. Ale to wciąż normalna żarówka o normalnej trwałości. To że mój warsztat był pod wrażeniem, to dlatego, że nigdy takiej żarówki nie sprowadzali (ściągneli specjalnie na moje życzenie) a mieli wyrobioną opinię tylko na chińczykach "xenon efekt" z marketów, które kazali demontować klientom na przeglądach. A tu okazało się że można zrobić normalną żarówkę i która świeci zupełnie normalnie tyle że na biało. W sytuacji gdy się jechało nocą samemu na drodze, to się cieszyłeś białym światłem jak z lamp ksenonowych ale dopiero jak nocą na autostradach wyprzedzałeś obok auto z ksenonami, to wtedy na asfalcie mogłeś zobaczyć porównanie barwy światła swoich i drugiego auta, bo jednak ksenony są wciąż bielsze i nie oszukujmy się, one mają aż 6500K więc tylko wtedy różnica jest widoczna, gdy jedziesz obok takiego auta. Ale tak to masz mimo wszystko ładne białe światło a nie żółte, zwłaszcza gdy założysz żarówkę też xenon efect ale 4000K to niestety, to jest wciąż widoczne żólte światło na asfalcie czy śniegu, mimo że w oświetleniu to jest formalnie oznaczenie barwy już chłodnej i białej.

peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 14:07   #32
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

dzięki za info peju - Paweł,
ale na jak długo ci takie wzmocnione osramy wystarczały?
Kiedyś testowałem te wzmacniane wynalazki i nawet markowych producentów ale padały nawet po 3 miesiącach ...

Nad soczewkami się też zastanawiałem - fajna sprawa, ale jak zobaczyłem po ile reflektory chodzą nawet używane, to sory ...
Chyba je wszyscy już przerabiają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 15:02   #33
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

80 watowe ,żarówki szybciej wypalają odbłyśnik lampy. Zwykle osram cool blue wystarczaja spokój je na jakieś 15 tys km.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 15:53   #34
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

co dwa lata zmieniałem te żarówki, rocznie miałem 10-15tys km robione. po tym czasie jedna padła więc wymieniałem komplet. po następnych dwóch latach i podobnym przebiegu znów ta sama historia. nic się nie wypalało. wypalać coś szybciej może się przy ledach, których konstrukcja sprawia że grzeją się też poza komorą odbłyśnika, zwłaszcza jeśli mają jakieś dodatkowe rezystory przeciw błędom komputera. wówczas ciepło zamiast gromadzić się tam gdzie została konstrukcja lampy do tego przystosowana to grzeje się elektronika i topią plastiki gdzieś poza reflektorem. myślę że te 5000K będą kozacko wyglądały w soczewce bo ja miałem tylko odbłyśnik.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 10:01   #35
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Oj uwierz że wypalają. Nawet przy zwykłych żarówkach 55 w odbłyśnik nad żarówka matowieje. Widać to dopiero jak zaświecisz latarką na odbłyśnik.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 10:42   #36
chudy2355
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-12-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj uwierz że wypalają. Nawet przy zwykłych żarówkach 55 w odbłyśnik nad żarówka matowieje. Widać to dopiero jak zaświecisz latarką na odbłyśnik.
A jak sprawa wygląda z wypalaniem odbłyśników przez ledy ? Czy efekt występuje ? Mam soczewkę i się zastanawiam czy nie wsadzić sobie Leda a w bagaju wozić zwykle w razie kontroli

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
chudy2355 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 10:51   #37
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

jeżeli przy 55w występuje jakaś degradacja to i przy 80w też będzie, no ale żeby patrzeć w reflektor z latarką? nigdy tego nie robiłem i przy normalnym stanie użytkowania, zawsze reflektor lamp się ładnie prezentował (bez patrzenia latarką i mikroskopem oczywiście). Nie wiem, moje poprzednie auto to audi A4 z 2005 wiec czy tam odbłyśnik był z jakichś super materiałów? W każdym bądź razie nie miałem nawet świateł dziennych więc auto było używane non stop na tych żarówkach. A jak ktoś ma jeszcze światła dzienne dorobione, to mu się przedłuży czas ich użytkowania.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 12:51   #38
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Nie patrzyłem mikroskopem ani nie świecilem specjalnie latarka do reflektora tylko wyszło to przez przypadek . Jakiś czas temu mój znajomy miał kolizje i ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania tylko dlatego że miał zamontowane żarówki LED w lampie do tego nie homologowanej . To tyle w temacie legalności tego rozwiązania. A osram hyper faktycznie ładnie świeci na biało ale dla mnie w deszczu porażka.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 15:46   #39
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) faktycznie ładnie świeci na biało ale dla mnie w deszczu porażka.
I to powinno być podsumowanie tego "wiejskiego" tuningu z pseudo białymi żarówkami typu hyper...
Reszta prawdy wychodzi w pomiarach a nie subiektywnych odczuciach, że jak coś świeci z barwą 5000 lub 6000K to świeci mocniej od tych z barwą 3800K.
Nie łudźmy się.
Oczywiście mówimy to o "tuningowanych" żarówkach h7 a nie o prawdziwych ksenonach czy ledach.
Aby żarówka świeciła na biało musi mieć niebieski filtr, który ogranicza przenikanie światła. producenci aby to choćby zrównać do ilości wymaganej światłości zwiększają moc (co jest prawnie zabronione) lub skracają żarnik podnosząc jego temperaturę i przy okazji skracają żywotność.

Mam kontakt z kolegą działającym w laboratorium polskiego oddziału Philips i twierdzi, że już dziś wszystkie samochody mogłyby jeździć wyposażone w retrofity led, gdyby nie przepisy homologacyjne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Technicznie jest wszystko gotowe i mogą w ledy wyposażyć choćby poczciwego Poloneza Caro bez oślepiania nadjeżdżających i samoolśnienia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 16:01   #40
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Obecnie moje światła Ford Dynamic LED również w deszczu świecą słabiej
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.