Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2009, 19:11   #1
maxwell11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Benyzna
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Tylko wsteczny się zacina

Witajcie!

Miesiąc temu wymieniłem koło dwumasowe, komplet sprzęgła oraz wysprzęglik. Wszystkie biegi wchodziły po tym gładko oprócz wstecznego. Myślałem że to minie ale nic z tego. Wsteczny wchodzi jakieś 3/4 a potem się zacina. Często muszę sporo powachlować na inne biegi (+ puszczanie i naciskanie sprzęgła) zanim uda mi się wbić wsteczny. Co ciekawe na wyłączonym silniku chodzi o wiele lepiej. Nie ma różnicy czy silnik jest ciepły czy nie. Raz mi się nawet zdarzyło że już myślałem że bieg wszedł do końca a tu nagle niespodzianka - bieg wyskoczył. Jak uważacie co to może być??

Z poprzednich postów wywnioskowałem że nie olej (na ciepłym też jest źle), raczej nie sprzęgło bo nowe. Więc co? Synchronizator? Jeśli tak to dla czego na wyłączonym silniku jest lepiej? Zastanawiałem się jeszcze na poduszką pod skrzynią no ale chyba mechaniole miesiąc temu przy wymianie koła i sprzęgła by zauważyli?

Pozdrawiam

maxwell11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2009, 21:51   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Tylko wsteczny się zacina

A może ci twoi mechanicy narozrabiali bo żeby wymienić dwumasę trzeba wyjąć skrzynię i odłączyć cięgna sterujące zmianą biegów i tu bym upatrywał przyczyny.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 10:40   #3
maxwell11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Benyzna
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Tylko wsteczny się zacina

Możliwe, ale teraz to i tak nie jestem w stanie sprawdzić. Ciekawi mnie jednak czy ktoś spotkał się/miał taki sam problem.
maxwell11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 11:45   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Tylko wsteczny się zacina

Cytat:
Napisał maxwell11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc co? Synchronizator? Jeśli tak to dla czego na wyłączonym silniku jest lepiej?
zawsze na wyłączony silniku jest lepiej

Nie zastanawiaj się bo wyjęcie skrzyni i wymiana oleju nie psuje jej w żaden sposób (oprócz uszkodzeń mechanicznych obudowy związanych z wyjmowaniem przez kiepskiego mechanika). Cały czas stawiam na źle podpięte linki sterowania skrzynią. To co jeszcze przyszło mi do głowy to jest wysprzęglik hydrauliczny sprzęgła, nie wiem jaka jest procedura przy wyjęciu skrzyni ale może trzeba go dobrze odpowietrzyć po ponownym zamontowaniu skrzyni albo mechanik zagiął któryś przewód sterujący wyspręglikiem.

Problemy występujące po naprawach są najczęściej spowodowane błędami/niedokładnością mechaników. Rzadziej zbiegiem okoliczności.

Może uda ci się coś wyczytać w instrukcji serwisowej (przeglądaj ją w IE bo w innych przeglądarkach są problemy):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 02-10-2009 o 11:48
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 13:11   #5
maxwell11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Benyzna
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Tylko wsteczny się zacina

Stronka rewelacyjna!!!

Przeczytałem opis regulacji linki i faktycznie może najtrafniej byłoby od tego zacząć. Niestety opis wskazuje na użycie specjalnego narzędzia - zastanawiam się więc, czy taką naprawę można wykonać tylko w ASO?

Pozdrawiam
maxwell11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.