Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2012, 14:42   #331
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

co do napięcia na odpalonym to nie mam pojecia musialbym sprawdzić, a niskie napiecie spoczynkowe moze wynikac z jazdy po miescie na krotkich odcinkach, jutro jak sie przejade do Kolberga to zobacze czy cos sie zmieni
a o pompie jak zdąże to jutro będe gadał a jak nie to we wtorek

__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 19:11   #332
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

temat pompy spróbuje ogarnąc jutro
co do temperatury CHT w tescie zegarów to 78*C po 120km trasy (wskzówka w pionie czyli 90*C )
napięcie po tej samej trasie 11.9V z "tendencja do migania" na 12,..V ile dokładnie trudno okreslić bo ma to charakter pulsacyjny bardzo szybki ( albo 12,1 albo 12,5 tak mi sie wydaje ) ale po zaprzestaniu migania wyświetlało 11,9 a napięcie na odpalonym nie zmierzone - musze dorawc kumpla z miernikiem i zobaczyć - czyżby regulator napiecia padał a moze dni albo tygodnie aku policzone?
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2012, 09:47   #333
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Drobna podpowiedź - możesz z włączonym testem zegarów odpalić i jechać - oglądać na bieżąco parametry... wyczaisz jak się zmienia temp. i ewentualnie ładowanie czy masz prawidłowe powyżej 13,5V
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2012, 20:01   #334
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

no to chyba przyjdzie mi popełnoic to SEPPUKU wychodzi na to że jednak to nie ten czujnik temp. bo z obserwacji podczas jazdy z właczonym testem zegarów odczyt temperatury następuje i tak po około 2,5-3km ( na zewnątrz 3*C, duża wilgotność) temperatura wzrosła do 59-60*C, po 300-400m 42-43*C mocniejsze wcisnięcie gazu temp. wzrasta do 52*C wiec raczej prawidłowo - czy te wskazania sa miarodajne i na ich podstawie mozna na 100% stwierdzic ze czujnik działa bo kurcze juz go kupilem i poki co jest jeszcze nie rozpakowany i w razie czego wkladam do 2 koperty i idzie zwrotka

no i wszystko prowadzi do tego zeby rozstać się z ulubioną Czarną Pantherą no chyba ze w koncu wspolnymi siłami uda nam sie okiełznać jej pragnienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do napięcia to po odpaleniu i wczasie jazdy jest stałe i tu nie jestem na 100% pewny bo juz mie sie wszystko miesza ale na 80% pokazywalo 14,3V jutro jeszcze potwierdze

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. proszę o szybka porade bo czas dziala tu na moja niekorzyśc, w niedziele wyjezdżam na 2tyg. wiec do piątku musze go odesłac albo wymienić
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 14:38   #335
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

napięcie sprawdzone - podczas jazdy 14,3 14,5V

pierwsze odpalenie po nocy, temperatura 6*C po przejechaniu 2,5km zaczyna rosnąć temp. do 43*C, nastepne pare set metrów w małym korku w sumie po pokonaniu kolejnego 1km temperatura wzrosła do 53*C, przerwa na zakupy ok.20min odpalam jest 40*C po pokonaniu kolejnych ok 3- 4km jest 73*C - chyba wszystko jest ok wg. mnie i czunik idzie do zwrotu jak nie to pisac
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 18:12   #336
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

MĄKA, ty narzekasz, że masz 12l/100 na mieście, ale na jakich odcinkach? Nie będę przeglądał całego wątku. Dymi Ci mocno na czarno jak go przydusisz? Myśmy w MK3 też szukali przyczyn wyższego spalania i rozwiązaniem była po prostu spokojniejsza jazda, bo jak się wykorzystuje te 130 KM to one skądś się muszą wziąć. Ten TDCi jest przedawkowany i to ostro już w fabryce. Na trasie wychodzi mi 7l/100, więc jak Ty robisz po 5 km na mieście na zimnym silniku to może 12 jest prawidłowe? Może jeszcze budę masz w kombi i gnieciesz go do spodu od świateł do świateł z włączonym A/C?

Odnośnie naszego sprawdzania tego motorka TDCi okazało się, że warto wyczyścić czujnik MAP, bo on odpowiada za dawkowanie. Oprócz tego świeży filtr powietrza i pomiar doładowania (ale pomiar, nie naoczne sprawdzenie). Ale jak silnik nie dymi za bardzo na czarno to nie ma co doładowania mierzyć.

A tak w ogóle, A/C w tym aucie chyba sporo dodaje do spalania... Tak z literkę na 100. Można spróbować zrobić test bez A/C. Ten silnik jest tak mocny, że nie czujesz tej klimy ale gazu trzeba jednak więcej wciskać.

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 31-10-2012 o 18:16
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 20:34   #337
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

generalnie odcinki nie sa co prawda długie ale mam kolegów ktorzy tez maja taki sam silnik ( też kombi ) i jezdza w tym samym miescie po tych samych odcinkach i spala im w okresie bez mrozów max 10-10,5l/100km
auto praktycznie nie dymi wcale niewielki bączek po OSTRYM depnieciu na 1lub 2 ( i to nie zawsze ) ewentulanie bączus jak pod dużym obciązeniem ( wysoki bieg niewielka predkośc niskie obroty ) chce sie przyspieszyć
czujnik MAP nowy, filtr powietrza wymieniam co 5-7,5 tys km
A/C nie używam w miescie ( jedynie wymuszone właczenie po włączeniu "max szyby" - użycie serwisowe zeby sie nasmarowała )
jeżdze bardzo spokonie max 2-2.5rpm i zmina biegu

coś mnie sie wydaje ze szybciej sie z nim rostane niż komukolwiek uda sie rozwiązac jego tajemnice

czekam jeszcze na rozmowe z mechanikiem odnosnie tej pompy, on na 80% stawia ze cos z nia nie tak, ze mógł sie sterownik rozkalibrowac czy cuś, ja osobiscie myślałem jeszcze o zaworze dawkowania paliwa montowanym na pompie ale to objawiałoby sie problemami z odpalaniem, przelewy by były nie tak a u mnie jest ok
jak dojsc do tego czy w silniku jest zamontowany czujnik MAP czy T-MAP bo jezeli IAT montowany jest oddzielnie to moze on rozrabia z mieszanka i powoduje takie spalanie- gdzie szukać IAT?
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 21:05   #338
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Heh. Skoro silnik nie poddymia, a Ty już praktycznie wszystko w nim przeszukałeś to może warto zwrócić uwagę na inne rzeczy? Gdyby to była wina silnika to musiałby dymić! Przecież to paliwo gdzieś musi być spalone. Są 2 możliwości:
- coś jest nie tak i silnik ma za mało powietrza, przez co komp go przedawkowuje i dymi
- zwiększony opór. Gdziekolwiek. Wtedy nie dymi, bo po prostu ciągnie dodatkowe obciążenie - silnik zdrowy.

Ręczny na pewno Ci oddaje? Na krótkich odcinkach możesz nie zauważyć jeszcze przegrzewania hamulców. Koła jakiej szerokości? Nie masz jakichś 230? Nic innego Ci nie zwiększa oporów (niskie ciśnienie w kołach, nie wiem przytarta kiedyś skrzynia biegów, może pompa od wspomagania ma zwiększony opór)?

Mimo wszystko moim zdaniem w ekonomicznej jeździe nie o obroty chodzi a o ilość wciśniętego gazu. Przymulanie diesla nawet zwiększa spalanie, bo jedziesz poniżej optymalnego doładowania turbo. Lepiej trzymać się w tym silniku w granicach 1,7-3 tys RPM, ale przy tym lekko operować gazem...
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 31-10-2012 o 21:09
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 21:31   #339
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

reczny nie trzyma to było sprawdzane ( na jednym kole nawet łapie za słabo na 2 wporzadku dzis na przegładzie był ), układ piasta-łożysko też bez oporów, koła 16 205x55 , ciśnienie pod kontrola, czy pompa wspomagania ma opor zwiekszony tego nie wiem bo nie wiem tez jak to sprawdzić

co do operowania gazzem to wydaje mnie sie ze jest ok napewno nie cisne go do opru ani nie muskam leciutko zeby predkosc 30-50km osiagnąc po 300metrach hehehe

co z tym czunikiem ? czy z mojego opisu wynika ze co jest nie tak czy jest ok i mozna odesłac zamówiony ?

w jakich rocznikach był odzielnie MAP i IAT a od ktorego roku byl T-MAP ?
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer

Ostatnio edytowane przez MĄKA ; 31-10-2012 o 21:36
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 21:38   #340
tomski74
ford::amateur
 
Imię: fred
Zarejestrowany: 10-10-2012
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Mąka, może podmien sie z kolega na auta i sprawdz wtedy spalanie, wszystko juz posprawdzales prawie, wg mnie to wlasnie krotkie trasy sa powodem duzego spalania, jak jezdzilem 2 km, postój, z powrotem 2km, postój, kilka innych krotkich tras pod rząd, silnik caly czas zimny i wskazowka temp ledwo drgnela to tez mi pokazywal 12-14litrow nawet średniego- odczyt z deski po resecie, w sumie przy 10% tras i 90% miasto spalil mi 8,9 - pomiar przy tankowaniu calego zbiornika
tomski74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.