Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2018, 19:12   #1
pawelczi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mk1 3d
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie 1.8 TDDi wyciek oleju z grzyba EGR, dymienie przy wysokich obrotach

Witam. Tłukę się od jakiegoś czasu z drobnymi usterkami/optymalizacją swojego nowo nabytego Focusa 3d 1.8 TDDi.
Miał zbyt duża zmułe na niskich obrotach ( na co dzień jeżdżę załadowanym do pełna partnerem 1.6 hdi o tej samej mocy), więc zaślepiłem EGR.
Olej wymieniłem na 5W40 (był 15W40 SIC!).
Przebieg (niby udokumentowany) 205kkm.
Nadmienię, iż ostatnio odrobiłem lekcje z całościowej zasady działania diesla/turbiny/pompy/wtrysków etc.
Jeżdżę baaardzo dynamicznie (dodatkowo mam zegary od wersji benzynowej, całe życie miałem benzyny, ciężko się "przestawić" na zmianę biegu przy 4k rpm) więc EGR się zapchać nie mógł, ale jednak w moim mniemaniu pchał syf w dolot (miesiąc po czyszczeniu bałwanków, kolanek, intercoolera etc znalazłem piaszczysty syf w rurze od IC, filtr nowy, obudowa szczelna).
Zaślepiłem, posadziłem żonę za kierownicą i tak z przyzwyczajenia powiedziałem "wpychaj mu aż cyferki po lewej się skończą". Tyle, że tam cyferek 7 i jeszcze trochę, więc mu dała, ile poszło. Wykrywacz nieszczelności
nie wykazał błędów w montażu zaślepki, jednak znowu zabulgotał na grzybie, oraz... Zakopcił tak, że blok stojący 3metry ode mnie nagle znikł za czarną chmurą. Powtórzyłem test patrząc na obrotomierz - od 4,5k zaczyna dymić, od 4,7 już jest istna tragedia. Turbina wydaje tak przerażający dźwięk przy tych obrotach, że szczerze boję się powtórzyć testu, z obawy o silnik. Do 4,3k rpm silnik pracuje jak należy ( na dniach katalizator zostanie sprawdzony i ewentualnie wywalony ), czyli dostaje magicznego kopa od 1.8k, od czasu zaślepienia EGR również pod górkę na 3jce i 1100obr się wciąga (testowałem na takiej codziennej trasie po zaślepieniu).
Bałwany, rury itp pięknie się prężą wraz ze wzrostem obrotów silnika, turbinę słuchać (świszczenie, bardzo wyraźne, miarowe wraz ze wzrostem obrotów).
Wiadomo, że to nie jest "auto na lata" i się sypać będzie (robię co w mojej mocy, ten weekend spędzam pod patronatem "rudej"), ale jednak wolę unikać lawety i dodatkowych kosztów.
Spotkał się ktoś z takim stanem rzeczy? Gdzie szukać problemów (syf w rurach od ic, olej cieknący z grzyba egr, dźwięk powyżek 4,5k rpm i obfite dymienie również powyżej tej prędkości obrotowej)?
Czy olać i jeździć dalej, unikając skrajnie wysokich obrotów?

pawelczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 19:59   #2
pawelczi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mk1 3d
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi wyciek oleju z grzyba EGR, dymienie przy wysokich obrotach

Wklejam zdjęcia cieknącego grzyba.
Smar miedziany zastosowałem celowo (starlem rękawiczka większość oleju odkręcając EGR, zdjęcia robione w trakcie zaślepienia) ok 1.5kkm temu, by zobaczyć ile tego faktycznie leci.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
pawelczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 06:39   #3
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi wyciek oleju z grzyba EGR, dymienie przy wysokich obrotach

Cytat:
Napisał pawelczi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
turbinę słuchać (świszczenie, bardzo wyraźne, miarowe wraz ze wzrostem obrotów).
No u mnie tego nie ma i chyba nie powinno być.
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 10:10   #4
kasai69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: krk
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi wyciek oleju z grzyba EGR, dymienie przy wysokich obrotach

Abstra***ąc od wycieku, tego diesla się nie kręci tak wysoko jak Ty. Obrotomierz masz wyskalowany do 7k.obr/min. bo wstawiali je w tych latach do benzyn i diesli takie same.
kasai69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 17:56   #5
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi wyciek oleju z grzyba EGR, dymienie przy wysokich obrotach

Cytat:
Napisał kasai69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Abstra***ąc od wycieku, tego diesla się nie kręci tak wysoko
Nie powielaj mitów.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 07:59   #6
kasai69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: krk
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi wyciek oleju z grzyba EGR, dymienie przy wysokich obrotach

Można - ale po co?. Maks. moment obrotowy ma przy 2000 obr. , maks. moc osiąga przy 4000. Jeżeli dodamy mocno gazu i silnik osiągnie obroty większe niż te, których zakres jest najbardziej efektywny, to zwiększy się zużycie paliwa, silnik bardziej się będzie zużywał, ale na pewno nie poprawi się osiągów samochodu. Nic dziwnego, że kolega pisze "od 4,5k zaczyna dymić, od 4,7 już jest istna tragedia. Turbina wydaje tak przerażający dźwięk przy tych obrotach, że szczerze boję się powtórzyć testu, z obawy o silnik. Do 4,3k rpm silnik pracuje jak należy"
kasai69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.