Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2014, 11:55   #1
zacki_84
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: Ford C-Max
Silnik: 2.0 Auto
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza

witam kolegów i koleżanki.

posiadam c maxa z dwulitrową benzyną w automacie. wszystko ładnie pięknie ale... dopiero po zakupie dowiedziałem sie ze ten automat ma tylko 4 biegi ! wiec na autostradzie przy 120km/h mam juz 3tys. obrotów i spalanie chwilowe w/g komputera 8,2 (powiedzmy ze do zaakceptowania). Ale problem bardziej dotyczy przyspieszenia albo jego braku. na drugim biegu od 2tys. poprostu nic i nic, muli i muli. to aż żenujące. i teraz tak: czy to tak jest i już bo tylko 4 biegi i są one długie i max momemt ma przy 4500 i do tych obrotów bedzie muił czy moze cos jest nie tak? jakieś pomysły, opinie? dzieki

zacki_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 13:16   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza

Pewnie tylko myślisz ,że jedziesz na 2 gim biegu, a faktycznie jest to już 3=ci bieg. Sprawdż dobrze, czy masz naprawdę tylko 4 biegi, a może 4 biegi i nadbieg.Aby się przekonać jak jedzie na 2-gim biegu ustaw dżwignię tak aby nie włączył się 3-ci bieg i wtedy pojedż i zobacz jakie obroty, jaka szybkość.
Silnik 2 litrowy benzyna w automacie nie ustępuje w zrywie i dynamice jazdy skrzyniom manualnym, trzeba tylko odpowiednio wyczuć przełożenia, albo przytrzymać gazem, lub pomóc sobie ręczną dżwignią.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 20:07   #3
zacki_84
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: Ford C-Max
Silnik: 2.0 Auto
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza

Recznie tez moge zmieniać biegi. Po wrzuceniu dwójki mam jakies 30km/h daje pedal w podloge i muli i mulj. Az slychac ze sie silnik meczy. Poprostu elastycznosc zero. Dopiero jak powoli dojdzie do 3.7 - 4 tys to jakos przyspiesza. I nie ma nad biegu bo jak mam 4ke i popycham lewarek na + to nic sie nie dzieje. W trybie manualnulym pokazuje na jakim biegu jedziesz.
zacki_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 23:02   #4
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza

Na pewno masz 4 biegi? CFT23 ma w trybie manualnym 7 biegów, a taką raczej masz.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 05:40   #5
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza

Cytat:
Napisał zacki_84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Recznie tez moge zmieniać biegi. (...) I nie ma nad biegu bo jak mam 4ke i popycham lewarek na + to nic sie nie dzieje. W trybie manualnulym pokazuje na jakim biegu jedziesz.
Z opisu wynika, że masz skrzynię podobną do mojej (może taką samą? - 4F27E). Sama skrzynia jest 4-biegowa, natomiast wspomniany 5-ty bieg czy "nadbieg" realizowany jest w sprzęgle (czyli przekładni hydrokinetycznej) przez sprzęgnięcie "na sztywno" wałka wejściowego i zdawczego, które normalnie obracają się z różnymi prędkościami.
Efekt jest taki, że jadąc w trybie manualnym po załączeniu 4 biegu i dalszym rozpędzaniu, po chwili następuje jakby załączenie kolejnego biegu (słychać i widać na obrotomierzu spadek obrotów silnika), ale na wyświetlaczu jest nadal "4". U mnie ten "nadbieg" zawsze włącza się samoczynnie, niezależnie czy jadę w trybie auto, czy manual. Machanie lewarkiem nic tu nie da.

Co do przyczyn mułowatości auta, to bladego pojęcia nie mam, ale prędzej stawiałbym na niedomagania silnika niż problem ze skrzynią.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 12:59   #6
zacki_84
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: Ford C-Max
Silnik: 2.0 Auto
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza

dzieki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety nie wiem jaka to skrzynia i nawet nie wiem jak to sprawdzić. moze jeszcze jest tak, ze za duzo wymagam od tego auta? w koncu to rodzinny van a nie wyscigówka ale 2litry powinno jakos ciagnąc tak mi sie wydaje. kiedys jedzilem sceniciem 2.0 pb i na dwojce to sie zbieralo calkiem fajnie. mysle czy moze gdzies do komisu nie pojade na "jazde probną" innym cmaxem z takim silnikiem i skrzynią i zobacze jak inne jeżdżą, bo może ten typ tak ma ...
spalanie mam takie: 11,5 / 7,5 / 9 wiec zblizone do książkowego i zero blędów. wszystko działa a przebieg mam dopiero 40k km
zacki_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 13:11   #7
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza

Cytat:
Napisał zacki_84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzieki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety nie wiem jaka to skrzynia i nawet nie wiem jak to sprawdzić.
Otwórz stronę z poniższego linka, wpisz VIN i będziesz miał info o fabrycznej konfiguracji auta:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.