Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2007, 10:33   #81
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie

Witam,

od 48 tkm jezdze na Elpigaz'ie Elisa z lubryfikacja.
Problemy:
- padla cewka (ale to zdarza sie tez na benzynie) - gazownicy polecaja wymiane swiec co 15-20 tkm aby temu zapobiec (175 - 350 zl + instalacja albo 20 min dobrej woli i srubowkret)
- padla jakac mala cewka od instalacji (gwarancja albo 20 zl)
- zapalajaca sie kontrolka od silnika przy zlym gazie lub po dolaniu swiezego plynu lubryfikacyjnego (gasnie sama po 10 uruchomieniach silnika).
- dosc szybkie zuzycie plynu lubryfikacyjnego (starczy srednio na 4-6 tkm) (buteleczka 48 zl)

Zalety:
- same zalety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Szeski

szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2007, 19:49   #82
kawa222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Łódź
Model: fusion
Silnik: 1.4 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie

Do mojej fuzji z 2006 roku nie chcą załózyć LPg poniweaż silnik ma bezpośredni wtrysk paliwa taki jak w silonikach FSi
kawa222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2007, 21:12   #83
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie

Jakos ciezko mi uwierzyc, aby ford zmienil tak drastycznie silnik przy liftingu, no ale nie wiem. Jesli tak, to z tego co czytalem, jest juz instalacja piatej generacji (firmy ICOM), bez parownika z bezposrednim wtryskiem gazu - to powinno dac sie zalozyc (czysto teoretycznie). Wkladaja to do wszystkich najnowszych VW w niemczech oraz do Mazdy RX-8 (z silnikiem Wankla!!!).

Pozdro
Szeski
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 13:55   #84
mihalo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2004
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał kawa222
Do mojej fuzji z 2006 roku nie chcą załózyć LPg poniweaż silnik ma bezpośredni wtrysk paliwa taki jak w silonikach FSi
Ciekawe od kiedy? Na bank jest taki silnik jak w poprzednich latach tak więc można zakładać LPG. Oczywiście poza siecią Forda bo oni mają mgliste pojęcie na ten temat.
mihalo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 15:45   #85
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie

Cytat:
Napisał kawa222
Do mojej fuzji z 2006 roku nie chcą załózyć LPg poniweaż silnik ma bezpośredni wtrysk paliwa taki jak w silonikach FSi
Bzdura - pewnie powiedzieli Ci to w salonie firmowym :fcp11
SpEcMeN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 18:06   #86
Iwimar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Łódź
Model: Fusion Gold X
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie

No właśnie...
Mnie w salonie też nie chcieli założyć.
Ale mając pewne doświadczenia w tej sprawie (kumpel kupił citroena. W Łodzi mu nie założyli... Pojechał do Piotrkowa i ma! Bez utraty gwarancji), więc obdzwoniłem kilka salonów. Niestety, skutek wszedzie taki sam:-(
Jak pisałem, mam coraz mniejsze opory przed gazem.
Proszę o informację na temat największych przebiegów bez problemów.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-08-14, 19:15 ]
I jeszcze taka ciekawostka na temat dealerów...
Jeden z łódzkich dealerów na moje pytanie dotyczące utraty gwarancji po założeniu instalacji gazowej, stwierdził, że tracę tylko gwarancję na te części silnika, na które ma wpływ instalacja gazowa.
To mi nawet odpowiadało:-)
A drugi...
Tutaj się zaczęło. W końcu "diagnoza".
Utrata całej gwarancji, łącznie z gwarancją na karoserię. Ciekawe było uzasadnienie.
Po pierwsze: w zderzaku trzeba wywiercić otwór na wlew, co może spowodować szybszą korozję nadwozia.... Z tego co wiem, to zderzak jest z tworzywa!!
Po drugie: W bagażniku bedzie umieszczony zbiornik gazu. A ponieważ jest on ciężki, spowoduje "osłabienie nadwozia".
Wyobrażacie to sobie??
Też byłem w szoku.
Iwimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 18:20   #87
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie ceny instalacji

a ceny instalacji jakie są teraz, bo wakacje na benzynie zwalają z nóg portfel nie wytrzymuje.sam sobie odpowiem troche podzwoniłem i cena zaczyna się od 2400 do 2800 też chyba założe, w poprzednim autku miałem gaz i było bez problemu.
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 19:39   #88
kawa222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Łódź
Model: fusion
Silnik: 1.4 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie

ze swoją fuzją byłem już w warsztacie gdzie zakładają LPG i gość już rozebrał sporą część samochodu, ale gdy ściągnoł pokrywę z silnika mocno się zdziwił jak zobaczył że wtrysk nie jest zamontowany w kolektor dolotowy a bezpośrednio w głowice, stwierdził że nikt w Łodzi nie założy do tego silnika gazu. Byłem jeszcze u paru mechaników i potwierdzili niestety tą diagnozę. Trzeba się bedzie wstrzymać z gazikiem aż opracują jakiś system do tego typu silnika :fcp27
kawa222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 21:16   #89
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie

nie wiem, czy golf 4 ma tez takie rozwiazanie, ale tu jest link do strony, gdzie zamontowano gaz icom do golfa 4 i innych (niestety tylko po niemiecku):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdro
szeski
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2007, 18:19   #90
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie gaz

po wakacjach gdy zbyt często musiałem zajeżdżać po benzynkę i po podliczeniu rachunków decyzja zapadła i teraz ja już jeżdże na gazie- tomaseco i stag 300 -26000 no i oczywiście zapala się silniczek-kontrolka myśleć co z tym zrobić czy tak jak piszecie to norma i sam zgaśnie po 10 odpaleniach- prosze poradzcie

[ Dodano: 2007-09-10, 19:20 ]
sorry-2600 zł
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , fusion , fusion gaz , fusion lpg , gaz , instalacja , lpg



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.