Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2008, 13:04   #1
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie RANGER 2007

Dlaczego temat z rangerem zostal zamkniety?? Doprawdy zadziwiajace sa dzialania trzymajacych wladzie na tym forum. Nie dosc, ze odmawiaja zalozenia pod-forum rangera to na dodatek zamykaja tematy z nim zwiazane. Ciekawe.

Chcialem sie odniesc do paru kwestii i zacytowac co nieco, ale jakos sobie poradze bez tego.
Huby/Hubos (to chyba jedna osoba?) oraz inni posiadacze - mam pytanie: posiadacie jakies zabudowy paki? Cos polecacie, odradzacie? Moze jakies fotki?

Co do napedu - dobrze, ze chociaz z 4x4 mozna przelacyc na 4x2 w czasie jazdy, ale nadal uwazam, ze brak mozliwosci swobodnego przelaczania w trakcie jazdy (chocby np. do 50km/h) to wielka wada... Co innego gdyby to byl 4x4, ktory nie boi sie jazdy po asfalcie.. - niestety tak nie jest:/

Autem mialem okazje pojezdzic i generalnie podobalo mi sie.
Co do osiagow to rowniez wydaje mi sie, ze dane katalogowe sa sporo zanizone. Jak juz kupie to przetestuje z gps-em i dam znac, jak jest faktycznie:]

__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 14:53   #2
Huby
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Wawa
Postów: 69
Domyślnie

Witam! Huby i Hubos to nie te same osoby choc nicki mamy podobne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zabudowy to przez pomylke Forda mialem na swoim Rangerze zabudowe przez jeden dzien(mieli zamontowac mate ochronna, ale ktos sie pomylim). Byla ochydna. Byl to model wystajacy ponad kabine pasazerow.

Teraz mam wyzej wspomniana mate. Jest swietna. Zapinana na specjalne suwaki i zepy.

Co do sprawdzania osiagow z gpsem, to Tomtom zanizal mi predkosc.

Ps. Nie wiem o co chodzi z zamknieciami tematow. Czy jest to az tak wielkim problemme zalozenie podforum ???
Huby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 15:00   #3
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Huby
Witam! Huby i Hubos to nie te same osoby choc nicki mamy podobne :)
Co do zabudowy to przez pomylke Forda mialem na swoim Rangerze zabudowe przez jeden dzien(mieli zamontowac mate ochronna, ale ktos sie pomylim). Byla ochydna. Byl to model wystajacy ponad kabine pasazerow.
TAk, ta wystajaca jest wstretna - zgadzam sie.
Sa jeszcze plaskie, unoszone na teleskopach i tzw. roleta - ciekaw jestem jak sie sprawuje... Wyglada interesujaco, choc nie jest tania (ok. 6tys).
Cytat:
Napisał Huby
Teraz mam wyzej wspomniana mate. Jest swietna. Zapinana na specjalne suwaki i zepy.
Znaczy sie taka plandeka zwykla, tak? Nie halasuje mocno przy jezdzie?
Cytat:
Napisał Huby
Co do sprawdzania osiagow z gpsem, to Tomtom zanizal mi predkosc.
A skad wiesz, ze zanizal?:]
__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 15:54   #4
Huby
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Wawa
Postów: 69
Domyślnie

Wiesz prawda jest taka, ze przy zakupie dostalem mate wraz z montazem + opony zimowe i jeszcze kilka rzeczy gratis. wszystko jest kwestia negocjacji. Moj dealer z Wawy wiedzial ze moge w innych miastach tez dodatki dostac i z nim to wynegocjowalem.

Mata to taka plandeka skóro podobna(z jej jakosci jestem naprawde zadowolony). Jutro postaram sie zrobic jakies fotki, ale powinienes bez problemu znalezc ja w necie.

Ogladalem rowniez sztywna zabudowe na teleskopach o ktorej wspomniales. Ma ona swoje plusy i minusy jak wszystko. Dla mnie jest bardziej przydatna miekka mata... dlaczego???? Bo odpinam ja i moge wozic przedmioty wysokie, natomiat ze sztywna nie mozna chyba jezdzic otwarta.... podkreslam slowy CHYBA bo moze istnieja jakies rozwiazania.

Minusem plandeki jest to ze mozna latwo ja otworzyc i ukrasc bagaz.

Jak do tad nie stwierdzilem zeby halasowala. Jest ciszej niz bylo bez niej.

bikej, A skad wiesz, ze zanizal?:]

Bardziej ufam wskaznikowi w samochodzi, ale moze byc i tak ze to gps podawal dokladniejsze dane. Az tak sie na tym nie znam, ale bylo nierazz widoczne ze sygnal z gps mial opoznienia przy przyspieszaniu. Dlatego tez jak bedzie lepsza pogoda to chce sprawdzic przyspieszenie ze stoperem i predkosciomierzem. Moze nie zbyt dokladna metoda, ale zobacze jak to wyjdzie.
Huby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 07:36   #5
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Huby
Mata to taka plandeka skóro podobna(z jej jakosci jestem naprawde zadowolony). Jutro postaram sie zrobic jakies fotki, ale powinienes bez problemu znalezc ja w necie.
No znalazlem, ale fotki i tak mozesz zrobic oraz upublicznic:]
Cytat:
Napisał Huby
[...]Bo odpinam ja i moge wozic przedmioty wysokie, natomiat ze sztywna nie mozna chyba jezdzic otwarta.... podkreslam slowy CHYBA bo moze istnieja jakies rozwiazania.
Minusem plandeki jest to ze mozna latwo ja otworzyc i ukrasc bagaz.
Dlatego sklaniam sie ku tej rolecie - jest CHYBA optymalnym rozwiazaniem, bo: wyglada solidniej niz plandeka, jest zamykana na zamek i -w przeciwienstwie do klapy na teleskopach- mozna ja rozsunac i wozic wysokie przedmioty na pace.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Huby
Bardziej ufam wskaznikowi w samochodzi, ale moze byc i tak ze to gps podawal dokladniejsze dane. Az tak sie na tym nie znam, ale bylo nierazz widoczne ze sygnal z gps mial opoznienia przy przyspieszaniu.
Pomiar z gps jest duzo blizszy prawdzie. Byc moze nie zetknales sie z tym tematem, ale fakty sa takie, ze predkosciomierze prawie wszystkich samochodow (z bardzo nielicznymi wyjatkami) zawyzaja predkosc pojazdu o 5-10%. Ma to wpywac dodatnio na bezpieczenstwo na drogachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Huby
Dlatego tez jak bedzie lepsza pogoda to chce sprawdzic przyspieszenie ze stoperem i predkosciomierzem. Moze nie zbyt dokladna metoda, ale zobacze jak to wyjdzie.
Sprobuj (choc wynik bedzie mocno przeklamany).
Jak posiadasz komorke na symbianie i modul gps to jest programik pod tytulem "GP" firmy tempes, ktory mierzy przyspieszenie z dokladnoscia 2-3% odchylenia w stosunku do profesjonalnego sprzetu.
__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 12:48   #6
Huby
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Wawa
Postów: 69
Domyślnie

Oto fotki mojej maty.Moze nie wyglada narazie najlepiej ale jest zmrozona i brudna. Na zdjeciach widoczne sa znieksztalcenia od dwoch poprzeczek montowanych pod mata. Sa one proste w demontazu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Huby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 13:30   #7
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał bikej
Dlaczego temat z rangerem zostal zamkniety?? Doprawdy zadziwiajace sa dzialania trzymajacych wladzie na tym forum. Nie dosc, ze odmawiaja zalozenia pod-forum rangera to na dodatek zamykaja tematy z nim zwiazane. Ciekawe.
Myślisz o temacie ??
bo jak tak to nic dziwnego, że go Slawko zamkną co to wogule za temat bez tematu
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 21:20   #8
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Myślisz o temacie ??
bo jak tak to nic dziwnego, że go Slawko zamkną co to wogule za temat bez tematu
wystarczylo zmienic temat; ale nie - latwiej zamknac:]
__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 21:29   #9
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał bikej
wystarczylo zmienic temat; ale nie - latwiej zamknac:]
tak, a za chwile moderatorzy będą błędy ortograficzne poprawiać
pkt 6 regulaminu tego forum reguluje metodykę nazywania tematów

po za tym to nie był temat o Rangerach tylko o dwóch znakach zapytania

więc parafrazując wystarczyło wpisać tytuł tematu zamiast łamać regulamin to nikt by tematu nie zamkną.

Cytat:
Napisał bikej
zamykaja tematy z nim zwiazane.
a jaki to inny temat zamkneli ?
Cytat:
Napisał bikej
Doprawdy zadziwiajace sa dzialania trzymajacych wladzie na tym forum.
jedyne co jest zadziwiające zupełny brak krytycyzmu w tym co napisałeś
EOT
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2008, 00:32   #10
Huby
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Wawa
Postów: 69
Domyślnie

ok, mozecie przestac??? naprawde chcialbym popisac o Rangerze a nie o zmianach tematu. Robicie offtopa.

Pozdrawiam.
Huby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.