Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2008, 16:02   #1
danj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2008
Postów: 7
Domyślnie [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ???

Witam.
Planuje zakup Forda Mondeo MK3, znalazłem egzemplarz z 2005 roku z potwierdzonym (w książce serw,) przebiegiem 37k.
Auto wydaje mi się atrakcyjne ze względu na niski przebieg.
Ma lekko (i dziwnie) porysowaną maskę z przodu, i kilka drobniutkich rys po bokach (od otwarcia drzwi prawdopodobnie).
Jeśli chodzi o silnik, to tu nie znam się wcale, jedynie rzucił mi się w oczy brak tych plastikowych "maskownic" i nawet spore zabrudzenie poszczególnych podzespołów.
Jest to wersja z silnikiem benzynowym 1.8 (125km), sedan.
Cena to ok. 44k brutto (będzie brany w leasingu więc większą część vatu odzyskam).
Przejrzałem archiwum ale znakomita większość postów dotyczy (i wychwala) silniki diesla, w związku z tym mam pytanie do posiadaczy tej (benzynowej 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wersji silnikowej: czego się po nim mogę spodziewać (awaryjność, eksploatacja itp). Jeżdżę spokojnie i najważniejsza dla mnie jest bezawaryjność oraz oczywiście koszty eksploatacji (co do spalania to raczej cudów się po tym silniku nie spodziewam).
Druga sprawa, czy ktoś ma doświadczenie z naprawami\poprawkami blacharskimi, ile orientacyjnie może kosztować polakierowanie klapy i drobne poprawki po bokach (wielkości 1-2cm).
Jako że sprzedaje go firma (autoryzowany dealer\serwis forda) zapewniają mnie iż auto sprawdzili i jest w dobrym stanie to waham się czy warto sprawdzić w innym serwisie ?


Jako że będzie to pierwszy samochód kupiony od osób trzecich nie mam doświadczenia w tej kwestii i będę wdzięczny za wszelkie rady i pomoc.

pozdrawiam

danj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2008, 17:13   #2
MyDLo
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Skąd: Bdg
Postów: 62
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

Wedlug opini wiekszosc uzytkownikow jest to silnik malo awaryjny ale troche mulowaty.. trzeba go ostro krecic zeby byl dymaniczny.. Zycze powodzenia w zakupie i eksloatacji :]
MyDLo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2008, 19:02   #3
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

Mam taki silnik w wersji kombi.... Awaryjność (użytkuję auto od dwóch lat) na poziomie niemal zerowym. Trochę mała moc - idealne na moje potrzeby to 2.0 ale :fcp1 z czasem zabiorę się za doposażanie i tego podzespołu.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2008, 19:07   #4
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

danj, ford sprzedaje auto z przebiegiem 37k i nawet ma na to książkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do tych rys to bym nie ruszał tego wcale bo to trzeba będzie malować cały element a to bezsensu, żeby potem ktoś Ci powiedział, że auto było całe malowane. jak te ryski sa po 1-2 cm to wosk pod kolor powinien wystarczyć ew. pasta tempo. jaki kolor tego auta? i co ma z wypasu ? 1.8 ten 125 jest wg mnie ok z tego co miałem okazje tym jeździć ale wiadomo, że to nie V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ma za to dużą zaletę jest bezawaryjny o czym świadczy choćby częstość występowania jakichkolwiek problemów na tym forum generalnie ich nie ma czego nie można powiedzieć o TDCI ,
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 08:39   #5
danj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

Dzięki wszystkim za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pinki: co do wyposażenia to:
- wsp. kierownicy
- ABS
- el. lusterka, przednie szyby, z tyłu korby niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- alarm
- immobiliser
- centr. zamek
- komputer
- klimatronic
- radio z CD
- poduszki: - szt. 4
- kolor niebieski metalik
- no i ten przebieg który bardzo mi się podoba - 37 000km, w książce jest z tego co pobierznei się zorientowałem jeden wpis, przegląd w 2007-01-01 (przy liczniku 19800).
- w środku praktycznie nowy, nie wiem co sie może wycierać z czasem (galka skrzyni biegów ??) poza kierownicą ale wszystko wygląda bardzo dobrze.

Co do tej maski to się zagalopowałem z tą lekkością, wygląda to dziwnie, bo rysy nie są 'do żywca', z daleka wyglądają jakby były narysowane kredką świecową o nieco jaśniejszym odcieniu niż kolor. I mam taką teorię że to się dziecko poprzedniej właścicielki tym zajeło bo to taki ładny 'ślaczek' jest przez całą przednią część maski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - więc chyba jednak będę chciał to usunąć, chyba mi w Fordzie dobiorą lakier tak żeby było ok ?? czy różnica zawsze pozostanie w kolorze ???

pozdrawiam

edit:
To jest wersja Trend (mnie nic to nie mówi ale forumowiczom jako ekspertom pewnie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
danj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 09:16   #6
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

Trend w/g katalogu ma 4 szyby.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 09:53   #7
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

Tak samo GHIA, i co ile takich z korbami z tyłu jeździ.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 10:14   #8
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

hmm..prawdę pisząc widziałem korby tylko w Ambiente. W każdej innej wersji jest to standard a nie opcja.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 10:33   #9
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

Cytat:
Napisał danj
w książce jest z tego co pobierznei się zorientowałem jeden wpis, przegląd w 2007-01-01 (przy liczniku 19800).
To nawet w Nowy Rok robią przeglądy?? Ale to pewnie ktoś sie machnął przy wpisie. Szerokiej drogi i udanej eksploatacji autka. Pozdr
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 12:12   #10
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Re: [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ?

danj, lakier to pod kolor trzeba dobierać a nie z z tego co w Fordzie im Microcat powie
1 stycznia przegląd hmmm
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.