Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2013, 18:57   #11
void-tech
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focus Kb
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

Cytat:
Napisał mixann Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamiętaj nie robi się tego innym z forum.
Aha, czyli w kwietniu kupiłem auto "nie-forumowe" a potem, po przejechaniu 1000km okazało się, że nie warto tego silnika nawet remontować. Ktoś zrobił dokładnie jak jeden z "kolegów" napisał: założył nową uszczelkę i... na sprzedaż.

Sorry, ale jak dla mnie za coś takiego powinno się delikwenta karać długotrwałą chłostą do samych żeber... a potem najlepiej na ruszt z takim, jak dawien dawna z czarownicami - takiego hamstwa z ludzi się przecież nie da odtak wykorzenić, prawda bonzo000?

V0yteck, polecam Ci moją historię: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez void-tech ; 02-10-2013 o 19:00
void-tech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 19:09   #12
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

Ten silnik to złom!Cylindry wyżarte, lepiej szukać innego silnika nie cuduj z remontami bo nigdy nie będzie to długotrwałym rozwiązaniem.Patrząc na lojalność będziesz musiał do końca życia jeździć tym samochodem ponieważ będzie po poważnym remoncie lub wymianie silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
the end
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 09:12   #13
V0yteck
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

Akurat nie kupiłem od handlarza, tylko od prywatnej osoby. Gość twierdzi że nie miał pojęcia o niczym i jeździł samochodem normalnie, nie stwierdzając przegrzewania czy wycieków. W co trudno uwierzyć.

Wracając do tematu, chyba podejmę się doprowadzenia silnika do względnego porządku. Wydawać 2 koła na słupek o niewiadomej sprawności to też spore ryzyko.

Czy ktoś mógłby ewentualnie polecić jeszcze jakiś zakład regenerujący turbiny Garret ze zmienną geometrią? Póki co jeszcze działa turbina, ale wirnik ma luzy.
V0yteck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 09:57   #14
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

to jak dzial;a to ja lepiej zostaw bo po regeneracji dopiero moga zaczac sie schody a wirnik musi miec luzy!!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 10:14   #15
V0yteck
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

void-tech, gdzie kupowałeś silnik? Za ile i co wchodziło w jego skład?
V0yteck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 10:15   #16
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten silnik to złom!Cylindry wyżarte,
ze zdjec tego wywnioskowac nie mozna!!!!

jezeli powodem rozszczelnienia silnika byla tylko uszkodzona uszczelka glowicy to akurat lepiej byloby zrobic tylko uszczelke i nie szukac innego silnika-to musi mechanik zweryfikowac przy silniku-tylko problem w tym ze 100% pewnosci nikt nie bedzie mial..tak samo ze starym silnikiem jak i z innym silnikiem kupionym ze szrotu.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 11:05   #17
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

V0yteck,a kiedy kupowałeś samochód? i czy wpisałeś na umowie "normalną" kwotę jaką zapłaciłeś?

PS: nie pracuje w US Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Martingg ; 04-10-2013 o 11:14
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 20:23   #18
wartberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

Tylko nowy silnik... Koszty remontu Cie zeżrą, a silników tych jest cała masa, w przyzwoitych cenach. Sam wymieniłem silnik jak miałem zrobione 200 tys. Najlepiej kupować od gości co ściągają autka z Wlk. Brytanii. Tam auto po małej stłuczce jest kasowane i tanio wychodzi wszystkie części kupić...

Turbina nie ma zmiennej geometrii...
wartberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 11:21   #19
V0yteck
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

Poleciłem mechanikowi redukować koszty i składać silnik bez cudowania z cylindrami i pierścieniami. Ponieważ sam nie jest pewien efektu. Tymbardziej że nikt nie podejmie się profesjonalnego szlifu cylindrów.

Mechanik stwierdził, że po założeniu nowej uszczelki (czyli sprawdzeniu szczelności, splanowaniu głowicy, założeniu nowej uszczelki i uszczelniaczy) oraz uszczelnieniu gniazd wtrysków może się okazać że silnik będzie dobrze chodził i można pojeździć jakiś czas.

Nie mam 2 tysów (minimum) na blok silnika, który też nie da gwarancji powodzenia. Więc i tak ryzyko, i tak ryzyko.


EDIT - właśnie przed chwilą się dowiedziałem że stwierdzono pęknięcie głowicy, w okolicach tego osmolonego cylindra. Więc jest diagnoza i trzeba szukać głowicy.

Ostatnio edytowane przez V0yteck ; 07-10-2013 o 11:36
V0yteck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 11:38   #20
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik do remontu - 1.6 TDCI oraz szukam silnika! (ZDJĘCIA)

Voyteck, jeżeli masz rozebrany silnik, czyli zdjęta głowica, to jeżeli nie wyjmniesz tłoków, i nie obejrzysz pierścieni tłokowych w jakim są stanie, i nie kupisz nowych i nie założysz do tych tłoków, o ile nie będą zadużo wyrobione kanały w tłokach, to o ile to co chce zrobić mechanik, a ty sie na to zgadzasz nie pomoże, to będziesz długo tego żałował , ale to twój wybór.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.