Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2013, 19:59   #371
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

No to przy okazji, bo koszty zakupu podobne. Silnik 2.0 TDCi 163 KM z manualną skrzynią w zestawieniu z omawianym 1.6 w automacie. To automat starszego typu, nie znam jego plusów i minusów. Ogólnie możecie coś doradzić względem tych dwóch silników ?

dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 21:11   #372
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co czytałem kuga 150 ps ma mase wlasna 1505 kg. focus o ile się nie myle 1300 kg z tym silnikiem.
Ku..ga!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poprawka różnica pomiędzy Kugą a Focusem 1.6 EB jest 250 kg (Kuga 1580 kg - Focus 1333 kg, wg oficjalnych danych katalog.). Jest to ćwierć tony więcej przy tym samym osprzęcie!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ma cudów, fizyki nie oszukasz, Kuga nie zbierze się tak samo jak Focus (oba z 1.6 EB 150 ps)... i dlatego (min.) 1.1 s przewagi Focusa wg katalogu.

Jak wcześniej, Amerykańcom już wcześniej to nie podpasowało. Czekamy na 2.0 EB w Kudze...

Ostatnio edytowane przez Zizzy ; 02-09-2013 o 21:21
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 21:23   #373
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

strasznie się czepiasz i szukasz dziury w całym, pozatym niewiem po co ci Kuga jak masz zapał Kubicy jak dla ciebie sekunda w przyspieszeniu to taka wielka różnica.
Idź do salonu i sprawdź jak będą stały obok siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 03-09-2013 o 07:53 Powód: Zbędne cytowanie
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 22:47   #374
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Zizzy - jak ci jest malo 150KM z 1.6EB, to robisz to co ja i masz ~210KM. W czym problem?
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 07:51   #375
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
strasznie się czepiasz i szukasz dziury w całym, pozatym niewiem po co ci Kuga jak masz zapał Kubicy jak dla ciebie sekunda w przyspieszeniu to taka wielka różnica.
Jest to zrozumiałe, że zaciekle będziesz bronił swojego wyboru jako jedyny słuszny. Lecz napisałem gdzieś o obiektywne opinie gdyż to przewidziałem. Wkuga mnie to, że Ford robi fajnego SUV-a kreatywną księgowością. Dużo osób pisało na Forum, że ten silnik będzie się męczył w tej budzie... Czyt. brak tej opcji mocy (150 ps) w USA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napiszę po jeździe próbnej - nie zależy mi na ściganiu, tylko jak trzeba będzie coś przeciągnąć pod górę czy awaryjnie odsadzić kolegów na drodze to potrzebuję pokładów mocy drzemiących pod maską, a nie motorynki, która udaje że da radę... Reasumując: downsizing wyjdzie nam bokiem, jak ecologia w autach Diesel'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapału Kubicy to ja nie mam, no może Ken'a Block'a...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak ci jest malo 150KM z 1.6EB, to robisz to co ja i masz ~210KM. W czym problem?
Atlis, a co Ty?! Wyciągnąłeś ze 150-tki 210Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pochwal się jak się do tego zabrałeś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Zizzy ; 03-09-2013 o 07:57
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 08:07   #376
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

normalnie, pojechalem do grzecha z gcstuning, dokonalem wplaty i po kilku godzinach wyjechalem z nowym softem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 08:18   #377
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
normalnie
Rozumiem, że miałeś startowo 150 ps? Koszt?
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 08:22   #378
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Tak, startowo mialem 150KM. Koszt nie powinien przekroczyc 2tys. Ale to juz musisz sobie ustalic sam z Heko (poszukaj tu na forum).
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 08:57   #379
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to zrozumiałe, że zaciekle będziesz bronił swojego wyboru jako jedyny słuszny.
Jeździłem różnymi samochodami i wiem że nie ma ideału. W żadnym poście nie wychwalam auta w niebiosa. Gdyby nie silnik benzynowy to Kugi na pewno bym nie kupił (rozważałem jeszcze Mazdę CX5 ale różnica w cenie zaważyła na wyborze).

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo osób pisało na Forum, że ten silnik będzie się męczył w tej budzie... Czyt. brak tej opcji mocy (150 ps) w USA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytaj o tym silniku w innych modelach i będziesz miał częściową odpowiedź na pyt. czy ten silnik się będzie męczył bo chyba jeżdżą ludzie na wakacje załadowanymi autami.

Druga sprawa to porównujesz dwa różne rynki, w USA nikt z paliwem się nie liczył ale to się pomału zmienia czego efekt widzimy nie tylko w przypadku Forda.


Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapału Kubicy to ja nie mam, no może Ken'a Block'a...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ken czy Robert co za różnica? a no tak inaczej wyglądają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeżeli tak dokładnie porównujesz dane to licz stosunek mocy do masy.

Ostatnio edytowane przez jankowalski973 ; 03-09-2013 o 09:02
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 11:51   #380
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Masa masą, ale weźcie też poprawkę na wysokość Kugi, która jest jeszcze wyższa od C-maxa, a ten mimo prawie identycznej masy jak Focus ("tylko" 52 kg więcej) ma gorszy start do setki o 0,8s. Kuga FWD cięższa o kolejne 200kg już tylko 0,3s wolniejsza od C-maxa, więc tu raczej gabaryty mają większe znaczenie.
Kugę 1,6 AWD spowalnia automat, bo ma ten sam czas sprintu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.