Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2013, 21:10   #31
jaqbwp
ford::beginner
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

dziś zajrzałem na nowy zamek z linką.
to rozwiązanie jest elastyczne i działa bez idealnego dopasowania.
wałek z mk2 może i by pasował tylko on też może się skruszyć (na zdjęciu wygląda na plastikowy), przy lince wiesz że się kończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

każdy patent ma wady.

po wymianie masz około 6lat eksploatacji linki (moja tyle wytrzymała).
Zrób jak uważasz (jak ci się uda napisz).

jaqbwp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 00:21   #32
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Cytat:
Napisał jaqbwp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo kable są instalowane i podłączane zawsze, a niekumaty mechanik kupi wam O 150 PLN droższy zamek.
U mnie ani kabla, ani złączki w zamku nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znaczy złączka jest, ale pinów brak.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 08:38   #33
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ani kabla, ani złączki w zamku nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znaczy złączka jest, ale pinów brak.
To, że brak pinów to niestety standard... Koszt miedzianych blaszek do zrobienia czujnika zamknięcia maski wynosi jakieś 3 centy, ale kolegom z FoMoCo opłaca się zrobić wariant bez czujnika, bo wtedy za ten z czujnikiem (i pinami) mogą zawołać 50 USD więcej!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 22:20   #34
chudyyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Camry
Silnik: 2.5 Hybrid 218KM
Rocznik: 2021
Postów: 43
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

ma ktos namiar na otworzenie maski w Warszawie - ale nie aso - na wszelki wypadek pytam

juz nawet po docisnieciu maska sie otwiera ;(
ale ostatnio przezornie wyjalem kolki ktore mocuja grill, moze w weekend powalcze z tym i mam pytanie czy jak mam ten element
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i zsune ta czarna gumke to dostane sie jakos srubokretem do zamka maski i przekrece ten magiczny otwor krzyzakowy?
__________________
już były: Focus C-max Mk1 2.0 TDCI 136KM
Mondeo Ghia Mk4 2.0 PB 145KM FL
Mondeo Mk5 2.0 TDCI 150KM

Ostatnio edytowane przez chudyyy ; 25-06-2013 o 22:26
chudyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 20:56   #35
ptaq1978
ford::beginner
 
Avatar ptaq1978
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-05-2013
Skąd: Lubin
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Cytat:
Napisał chudyyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i mam pytanie czy jak mam ten element
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i zsune ta czarna gumke to dostane sie jakos srubokretem do zamka maski i przekrece ten magiczny otwor krzyzakowy?
..myślę, że spokojnie uda Ci się-tylko nie śrubokrętem a kombinerkami bo ten krzyżak siedzi w zamku,trzyma się na takie rozpórki(krzyżak zostanie w zamku i wtedy za pomocą kombinerek otworzysz zamek-najpierw w lewo aby zwolnic zatrzask a później w prawo) . Radzę delikatnie kręcić bo plastik jest naprawdę miękki i szybko się uszkadza. Dla przykładu u mnie w ASO w Lubinie za zamek i dopasowanie zamka do mojego kluczyka zapłaciłem 242,17zł w czerwcu tego roku.
ptaq1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 13:52   #36
chudyyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Camry
Silnik: 2.5 Hybrid 218KM
Rocznik: 2021
Postów: 43
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Cytat:
Napisał ptaq1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..myślę, że spokojnie uda .
udalo sie uporac - od strony grila, mialem kolki mocujace zdjete -> gril do srodak i jakos udalo sie otworzyc maske ruszajac ta palstikowa wkladka i tym magicznym krzyzakiem. nastepnie wymiana wkladki zamak na ta z focusa mk2 - jes na stalym polaczeniu na kulce a nie na takie tandecie jak mial focus c-max
__________________
już były: Focus C-max Mk1 2.0 TDCI 136KM
Mondeo Ghia Mk4 2.0 PB 145KM FL
Mondeo Mk5 2.0 TDCI 150KM
chudyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 10:41   #37
Mat3usz
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Kraków
Model: FF C-MAX
Silnik: 1.6 TDci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zamek maski C-max

Na wstępie witam wszystkich serdecznie

Cytat:
Napisał Gabrycha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i poszukałem - proszę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z tym zderzakiem to mi chyba nie wyszło z tego co piszą w pierwszym linku

Jeszcze coś mi się przypomniało - spróbuj postawić auto w innym miejscu. problem w tym że czasami ustawi się ta że "naprężenia skrętne" karoserii tak ciągną za zamek że odryglowanie nie jest możliwe, zjedź na równe podłoże wszystkimi czterema kołami. Może to coś pomoże. Sam to kiedyś miałem tyle że w bag. w Escorcie.
W sobotę przerabiałem temat otwarcia klapy po zerwaniu linki i potwierdzam że się da, jednak nie pamiętam kiedy ostatnio użyłem naraz tyle wulgaryzmów co przy tej operacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mam jeszcze pytanie do bardziej wtajemniczonych. Widziałem że w focusie c-max występują zamki z końcówkami żeńskimi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i męskimi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ( tak bym to obrazowo opisał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) u mnie był męski. Musze kupić komplet i teraz czy ma znaczenie czy założę zamek z końcówką jedną czy drugą? oczywiście wkładka i łącznik dopasowany do końcówek. Może ktoś przerabiał temat i podzieli się doświadczeniem.
Mat3usz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2013, 09:59   #38
janosek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Jeśli masz na myśli ten biały kołeczek co jest w zamku na zdjęciu nr 2 to poprostu ktos zostawił w zamku ten plastikowy łacznik. W nowym zamku go nie ma bo on jest standardowo w lince łączącej zamek z kluczykiem
janosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2013, 20:24   #39
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Odświeżam temat. Da się dostać pod maskę cmaxa - przynajmniej 2.0Tdci - niestety demolując wkładkę z linką / pancerzem.

całość robiłem dziś na dworze, bez kanału a jedynie po podniesieniu auta podnośnikiem (koniecznie podłożyć coś pod auto przed wsadzeniem pod nie głowy... - u mnie stało na drewnianych solidnych klockach)..

pierwszy etap to demontaż osłony dolnej pod chłodnicami - nie tej silnika, chodź ją też trzeba poluźnić.

mamy już bardzo dobry dostęp do cięgna, które uległo uszkodzeniu - ale nic nie możemy zrobić.... po za zniszczeniem całości. Ja zrobiłem to tak :

nożyce do cięcia metalu - duże - chwyciłem nimi cięgno i przekręciłem je o 90 stopni - co spowodowało wyrwanie - ale bez zniszczeń wkładki zamka z grilla.

następnie przecinam linkę z pancerzem w połowie długości. W grillu mam otwór po wkładce - i przez ten otwór wkładam wiertło średnica 8mm - długość ok 25cm wystarczy. Rozwiercam cały biały element plastikowy trzymający linkę w zamku - na głębokość ok 4-5cm, robię ok 4 otworów wokół pancerza linki. Całość plastików jest już w kiepskim stanie - itak są do wymiany. Od dołu wkładam cążki do drutu i wyrywam nimi pancerz z zamka - wychodzi w miarę łatwo - mamy tam miejsce na dwie ręce.

kolejny etap to mocniejsze pociągnięcie za linkę - jeżeli solidnie powierciliśmy to też wyjdzie łatwo - w ten sposób mamy widok - jak kilka postów wyżej.

zamek z wystającym z niego białym krzyżakiem - który należy chwycić i przekręcić tak jak kluczyk w stacyjce - jest to najtrudniejszy etap ze względu na to, że jest to na głębokości ok 25cm od grilla, a musimy mieć mocny i pewny chwyt.

po ok pół godziny kombinowania - wpadłem na pomysł... kawałek drewienka, piła i zrobiłem sobie dopasowany do tego krzyżaka śrubokręt (tylko gniazdo oczywiście...).

pierwsze wsadzenie przez dziurę po wkładce w grillu i maska otwarta....

teraz tylko zakup i montaż wkładki i mamy zrobione.

całość operacji - ok 3-4 godziny, w kolejnym aucie zrobiłbym to na spokojnie poniżej 2 godzin.

P.S

nie jest to metoda dla złodzieja - bo nikt nie będzie Wam przy aucie 2 godziny dłubał z wiertarką... a z resztą oni itak wiedzą jak to szybciej pokonać...

jest to metoda samodzielnego bardzo awaryjnego otwarcia maski, nawet kiedy nie działa nawet kręcenie zamkiem w lewo.... - da się...
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 10:32   #40
Milsik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Oleszyce
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

W moim maxie też padł zamek od maski. Poradziłem sobie inaczej. Zdemontowałem linke wraz z zamkiem, zostawiłem tylko wkładkę. W tą wkładkę wkładam metalowy pręt pasujący do tej plastikowej części zapadki. Przekręcam i działa. Nie wiem czy jest sens inwestować w nowy zamek bo też nie ma gwarancji, że wcześniej czy później nie padnie. A tak problem z głowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Milsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.