Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2013, 08:43   #3371
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Zizzy, skoro na końcówce kabla antenowego do stopki GPS masz 5V, a poziom sygnału w menu serwisowym zero na wszystkich satelitach, to ewidentnie padła antena. Wskazuje na to tak samo rezystancja anteny- 2,1 Ohma. Przy 5V masz zatem prąd o natężeniu powyżej 2A. Możesz zawsze kupić zamiennik anteny GPS na allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tutaj ori:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tutaj używka-ori, coś jakby nieco inna, ale zawsze możesz dopytać sprzedającego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

BTW: Dzięki Robert za pozdrowienia, wzajemnie.

__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-07-2013 o 09:11
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 18:21   #3372
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dzięki. Po wakacjach kupię nową stopkę - nie lubię prowizorek. Zabezpieczę tym razem stopkę silikonem dla blacharzy - jest taki terostat, który jest neutralny dla blachy, gdyż silikon powoli weżre się w lakier i dalej - by do tego znów po kilku latach nie wracać. Napiszę po.

Jednak jak przyjdzie nowa to ją sprawdzę, a jak nie zadziała to ją odeślę z racji kupna na odległość, i wtedy będę w kropce.

Panowie, czas pomyśleć o nowych mapach 2012 na DVD dla DENSO. Przed zakupem oryginału, chciałbym sprawdzić czy warto wydać krocie i na popularnym serwerze do dzielenia się danymi oto jest 16 plików .rar ów map po 500 MB każdy...
Czy ktoś wie jak 16 x 0,5 GB czyli ok 8 GB wejdzie na płytę DVD o rozmiarze 4,7 GB. To się jakoś po rozpakowaniu instaluje na mniej czy jak...?? (oczywiście po 24 h plik się skasuje)

Ostatnio edytowane przez Zizzy ; 31-07-2013 o 18:26
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 19:40   #3373
robinson1970
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Nie ma nowszych map niż 2009/2010 dla Denso. Te o których piszesz (2012/2013) mają rozmiar przekraczający 4,7 GB więc wchodzą na płytę dvd9 a takowych napęd denso niestety nie czyta-sprawdzałem na dobrych płytach DL (Verbatim,TDK) i to w paru napędach dvd fordowskich w różnych modelach-mondeo,focus z różnych roczników i niestety pokazuje komunikat że płyta dvd nie zawiera plików z mapami.
A jeżeli idzie o PL to daj sobie spokój z szukaniem-jest parę firm które chcą zarobić i nikt nie wypuści softa z pl.
robinson1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 20:11   #3374
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał robinson1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeżeli idzie o PL to daj sobie spokój z szukaniem-jest parę firm które chcą zarobić i nikt nie wypuści softa z pl.
Skąd my to znamy? Kto sobie "uwalił" napęd?
Zapewne to zbieg okoliczności, ........ ale!!!

Zdarzyło się, że i ja po kilkunastu miesiącach demontowałem podstawę anteny (dzisiaj), ponieważ nie widziała satelit. Potraktowałem ją sprayem do elektroniki i następnie delikatnie smarem miedzianym wszystkie połączenia na wcisk i gwintowane. Po tej operacji i umocowaniu ponownym podstawy anteny na silikon sanitarny (jak wcześniej) hula, że hej. A trasę miałem 80km i wspomagałem się automapą, choć bez satelit Denso prowadziło mnie bezbłędnie żyroskopem.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-07-2013 o 20:19
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 20:48   #3375
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Nie znalazłem tego na Forum (może za słabo szukałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), co dzisiaj wyczaiłem.
Otóż po włączeniu nawigacji w Denso (mapa na ekranie) coś tam próbowałem i przytrzymałem przez ~3sek. klawisz "NAV" i ku mojemu zaskoczeniu pojawiły sie dane wpółrzedne pozycji pojazdu. Kiedyś takich danych szukałem w nawigacji, ale że nie znalazłem (bez wchodzenia w tryb serwisowy) to dałem sobie spokój. A dzisiaj eureka, a może nie bo ktoś już to odkrył.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się jeszcze, czy jest możliwość wprowadzenia do nawigacji celu dojazdu w postaci danych współrzędnych.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (91.7 KB, 58 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (89.8 KB, 59 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez benio ; 31-07-2013 o 21:04
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 20:57   #3376
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał robinson1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma nowszych map niż 2009/2010 dla Denso
A to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 21:01   #3377
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Zizzy, kolejny raz Ci piszę. Czy Ty widzisz, że te mapy 2011`12 są na Europę Zachodnią? Na PL najnowsza, to 2010r.

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się jeszcze, czy jest możliwość wprowadzenia do nawigacji celu dojazdu w postaci danych współrzędnych.
Jest, na pewno. Kiedyś też to robiłem, ale żeby to było mi przydatne....... Nie. Więc odpuściłem.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-07-2013 o 21:04
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 21:11   #3378
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Mariusz
... Kiedyś też to robiłem, ale żeby to było mi przydatne....... Nie. Więc odpuściłem.
Razu jednego było mi to potrzebne, jak kiedyś mój syn wracał ze "stolycy" pociągiem, który gdzieś w polu się zepsuł i zatrzymał na kilka godzinek. Wtedy otrzymałem współrzędne pozycji postoju, wprowadziłem do innej, dodatkowej nawigacji i trafiłem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było to raz, ale jednak.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 21:15   #3379
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zizzy, kolejny raz Ci piszę. Czy Ty widzisz, że te mapy 2011`12 są na Europę Zachodnią? Na PL najnowsza, to 2010r.
Mariusz, nigdzie nie napisałem, że chcę na PLGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?! (też nie napisałem JAKĄ chcę...)
Mam PL 2010, ale planuję wyjechać na Zachód, aby zarobić na nową stopkę antenową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a jak zostanie do nową Kugę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...

Pytanie: czy ta mapa 2012 Zachód z linka będzie działać na DENSO (touch screen Focus 2007) czy nie? Oraz: czy dostępne w necie pliki po 8 GB dadzą się zgrać na jakąś płytę, jaką i czy będą działać na w/w NAV?
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 21:16   #3380
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

benio, w takim przypadku rozumiem. Nie miałem takiej potrzeby korzystania z navi, więc jej nie zgłębiałem. Jesteś/jesteśmy bogatsi o pewne, nowe doświadczenia w tej materii. Zapewne ktoś przeczyta ten post i zrozumie go do końca, skorzysta z niego w razie nieodzownej potrzeby.

Zizzy, nie chcę zaśmiecać tematu postami, które przewijały się przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Poświęć choć troszkę czasu i poczytaj wątek choćby od połowy, albo od początku (ja to zrobiłem i nie żałuję).
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-07-2013 o 21:22
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.