Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2017, 20:33   #3041
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Oponeo to jakaś wyrocznia?

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 13:04   #3042
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oponeo to jakaś wyrocznia?
Kolego, dałem przykład z jednego ze sklepów internetowych, jak oni to klasyfikują.

Żadna wyrocznia, wypij sobie meliskę na wstrzymanie.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 13:47   #3043
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, dałem przykład z jednego ze sklepów internetowych, jak oni to klasyfikują.
Jedni tak klasyfikują, inni inaczej, a hankook dostarcza swoje produkty na pierwszy montaż do europejskich samochodów klasy premium (np. bmw, mb)

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wypij sobie meliskę na wstrzymanie.
Nie wiem co miałbym wstrzymywać. Mam nadzieję, że je to nie jest twój sposób na cenzurę, tzn. nie chcesz zakazywać mi wpisów bo tobie się nie podobają.
Na marginesie moje pytanie, które ciebie zirytowało było bardzo neutralne, bez żadnej spiny. Proste pytanie, dlatego zasadnym wydaje się postawić pytanie komu bardziej przydałoby się wypicie melisy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 14:07   #3044
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedni tak klasyfikują, inni inaczej
To skąd Twoja nietolerancja do oponeo? Oponeo klasyfikuje tak, a Ty inaczej. Czy to oznacza, że Ty jesteś wyrocznią? Chyba nie.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję, że je to nie jest twój sposób na cenzurę, tzn. nie chcesz zakazywać mi wpisów bo tobie się nie podobają.
Nie mam takiego prawa, nie jestem wyrocznią! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zasadnym wydaje się postawić pytanie komu bardziej przydałoby się wypicie melisy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już wypiłem, dodatkowo jeszcze żona mnie wkurzyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 22:48   #3045
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ani hankoook ani nokian to żadne premium...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 07:41   #3046
Raschey
ford::average
 
Avatar Raschey
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV Titanium X Durashift/Mondeo MKIII Ghia
Silnik: 2.0 ON 130KM/2.0 LPG 146KM
Rocznik: 2007/2002
Postów: 157
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Federal ST-1, co to jest za opona ?
Nie można znaleźć żadnych testów. Coś mi dzwoni, że widziałem takie gumy w motosporcie i nie było to chińskie. Przynajmniej kiedyś.

Cytat:
Za nośnośc opony odpowiada ciśnienie w powietrza w oponie. Indeks nośności określa ilośc kilogramów obciązenia dla danej opony przy konkretnym ciśnieniu i np. taki popularny rozmiar 205/55R16 w wersji standardowej ma indeks 91 czyli 615 kg. Tą wartośc uzyskuje przy cisnieniu 2,5 bar. Powyzej tej wartosci nosnośc tej opony juz nie rosnie (zreszta jak i innych opon o normalnej konstrukcji (nie XL)). Natomiast przy ciśnieniu 2.0 bar ma już tylko 515kg.
Dlatego że za nosnośc opony odpowiada ciśnienie a nie twardośc boku to opona w tym samym rozmiarze czy to miekki komfortowy model Michelina, czy twardy Bridgestone czy mega twardy RunFlat maja tą samą nosność, co jakby już obala mit - wieksza nośnośc = twardy bok.

Żeby dźwigać większe ciężary to trzeba dac większa oponę (o większej pojeności powietrza które będzie unościć ciężar) albo taki sam rozmiar, który będzie pracował na większym ciśnieniu roboczym. I tu wkraczamy w kwestie opon XL. Dalej trzymając się przykłądu rozmiaru 205/55R16 mamy oponę XL o nośności 94 czyli taką która uniesie max 670 kg. Ale te 670 kg będzie przy ciśnieniu 2,9bar a nie 2,5. Jako ciekawostkę trzeba dodaz że opona XL przy tym samym ciśnieniu co opona nie XL ma mniejszą nośność. W wypadku tego rozmiaru przy np. 2 barach zwykła ma 515kg, a XL-500kg.
Tu dochodzimy do róznic w budowie opon zwykłych i XL. Aby napompować opone na wyższe ciśnienie trzeba zmienić jej konstrukcję. I nie chodzi tu o boki opony, bo one to ciśnienie wytrzymają z zapasem. Jedyne drobne zmainy w oponie XL mogą byc w okolicach stopki opony, ale nie mają one praktycznie żadnego wpływu na zachowanie opon w zakręcie. Największe róznice kryją się pod bieznikiem. Opony XL maja inne, zazwyczaj sztywniejsze opasanie (moze go być więcej, z innego materiału, grubości drutu, czy nawet po prostu ułożone pod innym kątem) stalowe czołą opony. Chodzi o to ze pompując wyższe ciśnienie zmienia się kontur opony i bieznik byłby wypukły co powoduje złe przyleganie do drogi. To zmienione opasanie powoduje zachowanie konturu opony także przy podwyższonym ciśnieniu.
Czy to jest zawsze korzystne? Niekoniecznie. Skoro nasze auto wazy X kilogramów i starcza mu wg producenta zwykłą opona to znaczy że będzie ona prawidłowo pracowac pod obciazeniem i zapewniać optymalna powierzchnię styku z drogą. Nalezy pamietać żę droga nie jest idealnie równa i jak opona będzie miała zbyt dużą sztywnosc czołą w stosunku do nacisku to nie będzie wykorzystywać pełnej powierzchni przylegania. Szczególnie moze to mieć znaczenie w oponach zimowych. Kto mi nie wierzy niech sobie weźmie do ręki profi slicka np. Michelina i zobaczy zę przy bardzo twardych scianach bocznych jednocześnie mamy dość miekkie opasanie pod bieznikiem, zeby opona wykorzystała każdy mm kwadratowy drogi pod nią.
Także konkluzja jest taka - sztywne boki w XL to mit, a po drugie jak nie potrzeba zwiększonej nośności to korzystanie z opony XL mija sie celem.

Ostatnio edytowane przez Raschey ; 19-06-2017 o 10:57
Raschey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 17:34   #3047
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 463
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Federal to marka tajwańska, założona w 1954 roku. Dość mocno angażują się w sponsorowanie sportów motorowych (np. driftingu). Marka w miarę znana między innymi w Japonii, USA czy Wielkiej Brytanii, ale nie podejmuję się określenia, czy w miarę przyzwoita czy nie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do Hankooka - dla mnie to i tak rewelacja, że ta marka - wraz z Kumho - w takim relatywnie krótkim czasie z produkcji marnego ogumienia awansowała do miana producenta nawet jeśli nie premium, to solidnej klasy średniej. Przecież jeszcze w połowie lat 90. nowe Daewoo wyjeżdżały z salonów na takich oponach i często były one (opony) uważane za najsłabszy element tych samochodów. A teraz? Opony tych marek, szczególnie te lepszych serii, są zupełnie przyzwoite, a nierzadko i bardzo dobre - tak po prostu i obiektywnie.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 21:55   #3048
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Kumho do Hankooka daleko brakuje. Ale zgadam się, że Hankook zrobił niesamowite postępy. Dla mnie (i nie tylko) to już marka premium, a to że jest tańsza niż conti, GY czy Miśki o niczym nie świadczy.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 20:45   #3049
Swifty
ford::beginner
 
Avatar Swifty
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: Aberdeen
Model: Ford mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Re: Rozmiar opon

Cytat:
Napisał hulaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sens jest taki że chcę mieć opony na wyższym profilu bo się sporo dziur ujawniło i szkoda felg a te opony założę do swojej zabaweczki.
Śmiało zakładaj ja mam takie u siebie ..nic nie obciera, z tym że zmienię na 40 bo jednak nie do końca mi się to podoba bo auto wygląda jak pancernik
Swifty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 14:19   #3050
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał szczerba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)ew. Fulda SportControl 2
Własnie się nad nimi zastanawiam, bo są w dobrej cenie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tylko pytanie czy brać 94Y czy 97Y XL (+6 zł na sztuce, czyli tyle co nic)?
Wzmocnione mogą być za twarde, ale to ciężko wyczuć - może ktoś ma i się wypowie?

Poza tym... przeglądam już wiele stron tego wątku i jestem skołowany co do rozmiaru felg.
W przedlifcie 235/45/R17 7.5J to była norma, a teraz w homologiacji w wersji *22 niby nadal mam je dostępne (sprawdzam na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), natomiast na naklejce nad progiem w aucie jest tylko 215/50/R17, a potem już 235/45/R18 - powinienem się sugerować naklejką czy homologacją? A może ta stronka ma błędne dane?

Poza tym nie rozumiem czemu jest tyle wersji homologacji, jak przecież buda jest ta sama i chyba nic nie zostało powiększone, a tu nagle zamiast R17 do 235/45 sugeruje się już R18?
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.