Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2013, 06:49   #1
X-a-n-d-e-r
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2012
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi [140 KM] PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Konfiguracja radia Sony z BT i Nokia Ovi Maps (Nokia e72)

Witam,

mam prośbę o pomoc albo rozwianie nadziei, że będzie działać.
Mam Nokie e72 z nokia Ovi maps. w Samochodzie mam radio sony z bt i sterowaniem głosowym, i teraz:
Gdy mam "spięty telefon z radiem" i włączoną nawigację nokia ovi maps to nie słyszę komunikatów nawigacji ani z samego telefonu ani z zestawu głośników w samochodzie.

Ciekawostka jest taka, że
1. jak w radio włączę źródło dźwięku BT Audio - to słyszę tylko komunikaty nawigacji i nie słychać radia;
2. przy włączonej ww nawigacji i źródle dźwięku z radia przy telefonie spiętym z radiem, gdy prowadzi się rozmowę przez zestaw samochodowy (radio się wygasza), to słyszę rozmówcę i słyszane są komunikaty nawigacji przez głośniki samochodu.

Ogólnie paranoja bo albo słyszę gdzie jechać albo słyszysz radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo trzeba by cały czas gadać przez telefon

Czy da się to jakoś skonfigurować? chociaż żeby mieć spięty telefon z radiem, a komunikaty z nawigacji niech płyną tylko z samego telefonu...

X-a-n-d-e-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 23:15   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Konfiguracja radia Sony z BT i Nokia Ovi Maps (Nokia e72)

Nie da się zmienić opisanych zachowań - są prawidłowe.
1) "BT audio" przeznaczone jest standardowo do strumieniowego odtwarzania muzyki, a więc dźwięk "BT audio" nie może się mieszać z radiem!
2) Cechą nokii jest "nakładanie" komunikatów jej navi na dźwięk w trakcie rozmowy telefonicznej. To nokia to robi i fordowowskie BT/VC nic do tego nie ma.

W standardowych modułach BT/VC nie ma wsparcia dla zewnętrznych aplikacji (takich jak navi w telefonie) w asynchoronicznym włączaniu ich komunikatów głosowych. Nic się tu nie skonfiguruje.

Jest plan zrobić to w forowsko-microsoftowym SYNC (w nowych samochodach z zupełnie innymi radiami/modułami), ale na razie jest to w powijakach...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-09-2013 o 12:06
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 10:25   #3
X-a-n-d-e-r
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2012
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi [140 KM] PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Konfiguracja radia Sony z BT i Nokia Ovi Maps (Nokia e72)

No to lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
X-a-n-d-e-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.