Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2014, 16:17   #1
bs84
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Mielec
Model: Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2006, 2009
Postów: 80
Domyślnie 1.6 TDCi Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Witam,
Wymienione zostało w moim turbo "serducho" na nowe (stara jest tylko obudowa - ślimaki), ale teraz auto trochę inaczej przyspiesza niż na starej turbinie przed awaria.
Otóż, dawniej czuć było kręcenie się turbiny już przy 2000 RPM. Teraz owszem na wyższych biegach 3 - 5, jest to odczuwalne od tej prędkości obrotowej, natomiast na 2 biegu, aby było czuć doładowanie turbiny, trzeba rozkręcić auto do 2500 RPM. Czy spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem ?
Ogólnie turbina działa o wiele przyjemniej niż stara i foka się fajniej zbiera (na biegach wyższych), jednak martwi mnie trochę ta dwójka.


Ostatnio edytowane przez bs84 ; 08-02-2014 o 16:39
bs84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 18:20   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Może to jest problem "gruszki"? Czy została tak samo ustawiona? Czy działa, zmienia geometrię turbiny? Może przewody podciśnienia nieszczelne, albo zawór nie działa. Czy w ogóle jest gruszka? Ponoc 90koni nie mają, a 109 mają. Może to trzeba sprawdzic.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 19:33   #3
bs84
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Mielec
Model: Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2006, 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Gruszka jest, 109 ma zmienna geometrię więc grucha być musi. Jutro się przyjrzę zachowaniu sztangi w gruszce, ale jak ona powinna się poprawnie zachowywać ?

szybki update:
byłem właśnie w garażu rzucić okiem na turbinę, co się okazało, śruba ograniczająca ruch sztangi jest ..... wykręcona i leżała sobie swobodnie na gruszce... o.O. czy to może mieć wpływ na opisywane powyżej zachowanie turbiny ??

Ostatnio edytowane przez bs84 ; 08-02-2014 o 19:43
bs84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 20:07   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Jak najbardziej, kierownica turbiny nie zmienia geometrii. Jest prawdopodobnie na wysokim ciśnieniu, czyli ustawiona na wysokie obroty silnika.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 20:12   #5
bs84
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Mielec
Model: Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2006, 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak najbardziej, kierownica turbiny nie zmienia geometrii. Jest prawdopodobnie na wysokim ciśnieniu, czyli ustawiona na wysokie obroty silnika.
w takim razie w poniedziałek z powrotem do mechanika niech dokręca i ustawia. mam nadzieje, że to pomoże.
bs84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 13:16   #6
bs84
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Mielec
Model: Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2006, 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak najbardziej, kierownica turbiny nie zmienia geometrii. Jest prawdopodobnie na wysokim ciśnieniu, czyli ustawiona na wysokie obroty silnika.
do mechanika umówiony jestem pod koniec tygodnia, ale mam też pytanie odnośnie wspomnianej gruszki turbiny. na jakiej dokładnie zasadzie ona działa. udało mi się wyczytać, że zmienia kąt otwarcie / nastawienia kierownic/łopatek powietrza wewnątrz turbiny i że w garretach sztanga się wsuwa, a w borg warner wysuwa, ale pytanie jest jak powinna działać. tzn. tak łopatologicznie: włączam silnik, sztanga wysuwa się dodaje gazu powraca do pozycji pierwotnej ?? pytam, ponieważ przed wizytą chcę bardziej poznać "rolę" tej śruby ograniczającej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bs84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 21:11   #7
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Może napiszę coś nie tak, może inni mnie poprawią. Przy garretach, po odpaleniu silnika podciśnienie powinno wciągnąc sztangę do gruszki. Łopatki przestawione przez kierownicę przybliżają się do wirnika turbiny. Mamy wtedy wyższe ciśnienie pompowanego powietrza na małych obrotach silnika (jest mniejsza szczelina). Przy wyższych obrotach elektrozawór zamyka podciśnienie gruszki i łopatki odsuwają się od turbiny, pozwalając na pompowanie mniejszej ilości powietrza. Rozwiązanie bezpieczne, bo przy jakichkolwiek problemach ze sterowaniem, mamy tylko kłopot z mocą na niskich obrotach. Przy zablokowanych łopatkach w pozycji wolnych obrotów pojawią się prawdopodobnie błędy DTC "za wysokie ciśnienie turbiny" aby nie rozwalic silnika. Może tego sporo, ale po odpaleniu silnika gruszka powinna wciągnąc sztangę. Są tylko dwie pozycje, wciągnięta, albo wypuszczona. Śruba regulacyjna je określa.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 10-02-2014 o 21:16
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 21:24   #8
bs84
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Mielec
Model: Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2006, 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może napiszę coś nie tak, może inni mnie poprawią. Przy garretach, po odpaleniu silnika podciśnienie powinno wciągnąc sztangę do gruszki. Łopatki przestawione przez kierownicę przybliżają się do wirnika turbiny. Mamy wtedy wyższe ciśnienie pompowanego powietrza na małych obrotach silnika (jest mniejsza szczelina). Przy wyższych obrotach elektrozawór zamyka podciśnienie gruszki i łopatki odsuwają się od turbiny, pozwalając na pompowanie mniejszej ilości powietrza. Rozwiązanie bezpieczne, bo przy jakichkolwiek problemach ze sterowaniem, mamy tylko kłopot z mocą na niskich obrotach. Przy zablokowanych łopatkach w pozycji wolnych obrotów pojawią się prawdopodobnie błędy DTC "za wysokie ciśnienie turbiny" aby nie rozwalic silnika. Może tego sporo, ale po odpaleniu silnika gruszka powinna wciągnąc sztangę. Są tylko dwie pozycje, wciągnięta, albo wypuszczona. Śruba regulacyjna je określa.
dzięki wielkie, o coś takiego mi własnie chodziło. śruba regulacyjna jest całkowicie wykręcona, ale brak jest też jakichkolwiek błędów DTC. Tak czy siak w czwartek mechanik będzie dokonywał "poprawek" i mam nadzieje, że to pomoże.
bs84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 21:29   #9
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

mechanik musi zmienić turbiniarzy , wziełeś papier na regeneracje ? gwarantuje ci ,że nie wytrzyma gwarancji czyli 2 lat , trzymaj dobrze ten papier bo się przyda
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 21:36   #10
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymieniona turbina, na 2 biegu ciągnie dopiero od 2500 RPM.

Błędy miałbyś przy zablokowanych łopatkach w pozycji dla niskich obrotów silnika. Następuje wtedy "przepompowanie". Łopatki potrafią się zablokowac od nagaru. Twoja turbina jest po naprawie i jest czysta, ale jak ustawic tą nieszczęsną śrubę tego nie wiem. To tylko specjalista od turbin.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.