Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2007, 07:18   #11
gosia35
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2007
Skąd: pomorskie
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.8TDci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał kucharz00
Arturek

Ja mysle ze Twoj wpis jest raczej nie na miejscu tutaj.... :fcp8
Ja też tak myślę,a co do 1% to fajna sprawa tylko że rozliczając się za 2007 rok,nie można odpisać tego 1% na dane dziecko tylko na daną fundację,ale mam nadzieję że to się zmieni.
Piotrowi potrzebne jest nasze wsparcie a nie współczucie jak to napisał Arturek,nie chcę się wymądrzać ale o tym coś wiem,sama mam niepełnosprawną córkę.

gosia35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2007, 00:29   #12
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosia35
tylko że rozliczając się za 2007 rok,nie można odpisać tego 1% na dane dziecko
Chyba jednak jakieś przekierowanie jest...

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
nr konta: PKO BP XV/O Warszawa
50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
tytułem:
darowizna na leczenie i rehabilitację Deska Oliwia


A :fcp15 Arturek dał ciała :fcp19
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2007, 06:29   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dajcie spokój arturek(owi) .
nie doczytał do końca, a ma powód do takiego stanowiska jakie zajął.
Wystarczy poczytac na FEFK.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2007, 06:48   #14
gosia35
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2007
Skąd: pomorskie
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.8TDci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziemek56
Chyba jednak jakieś przekierowanie jest...
Na razie opcja jest taka na daną fundację,ale mam nadzieję że niedługo się wyjaśni.Rodzice dzieci niepełnosprawnych wysyłali pisma w tej sprawie do posłów i premiera.Sprawę nagłośniły też gazety,ale jak będzie nie wiadomo.Ja też bym wolała opcję 1% dla danego dziecka, a nie na daną fundację.
gosia35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2007, 11:58   #15
longpit
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Fokus MK I
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie Deska Piotr

Dziękuję za odpowiedzi i wsparcie, które mi Panowie oferujecie.
To wszystko na pewno się przyda i zostanie wykorzystane.
Sprawa 1% faktycznie jest pokomplikowana, ale odpisujemy 1% na konkretne dzieci, gdyż na pewno wszytko się wyjaśni po naszej myśli i po oczekiwaniach innych rodziców chorych dzieci.

Odnośnie postów z nieprawdziwymi apelami o pomoc.
Sytuacja mojego dziecka jest jednak prawdziwa, choć życzyłbym sobie wraz z rodziną by było inaczej ;(
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mógłbym powoływać się na nieprawdę i igrać ludzkimi uczuciami.

Oliwia Deska jest zarejestrowana w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Pieniądze trafiają tylko na konto w Fundacji- konto jest zgodne ze wskazanym numerem na Porozumieniu Stron z Fundacją.
Możemy przedstawić wszystkie dokumenty, które potwierdzają autentyczność tej sprawy- porozumienia stron (są zeskanowane na stronie- mamy oryginały), wypisy ze szpitali wraz z opiniami ...

Dziękuję jeszcze raz i proszę o 1%
Proszę o rozesłanie strony dalej lub o adresy potencjalnych firm do których mógłbym się zwrócić osobiście o darowizny.

Na stronie są zdjęcia Oliwii jestem też tam i ja.


Deska Piotr
__________________
Piotr z Częstochowy
longpit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2007, 12:42   #16
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał longpit
Możemy przedstawić wszystkie dokumenty, które potwierdzają autentyczność tej sprawy- porozumienia stron (są zeskanowane na stronie- mamy oryginały), wypisy ze szpitali wraz z opiniami ...
nie ma potrzeby.
Kase i tak idzie z podatku, więc nikt nic nie traci. Poza tym idzie na konto fundacji, która jest w spisie urzedu skarbowego.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2007, 13:16   #17
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" to duża organizacja pozarzadowa posiadajaca status Organizacji Porzytku Publicznego (OPP), który to pozwala na otrzymiwanie darowizn z 1% podatku.
Taką darowiznę może przekazać każdy obojętne czy ma niedopłate czy nadpłate podatku
ponizej zamieszczam zmiany wprowadzone w przekazywaniu 1% od 1 stycznia 2008

Ułatwienia w przekazywaniu 1% naszego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego

Już od 1 stycznia 2008 r. fiskus wprowadza w życie ułatwienia w przekazywaniu 1% podatku od osób fizycznych na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).
Do tej pory chcący wesprzeć OPP częścią swojego podatku najpierw musieli wysłać obliczoną kwotę pocztą lub wpłacić ją w banku. Od nowego roku zrobi to Urząd Skarbowy (US) a rola podatnika ograniczy się jedynie do terminowego złożenia rocznego zeznania podatkowego, wskazania fundacji czy stowarzyszenia, na konto którego mają trafić pieniądze oraz padania jej numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Niestety US będzie miał prawo pomniejszyć kwotę przekazywaną przez podatnika na rzecz OPP o koszt przelewu bankowego.

Ułatwienia te są możliwe dzięki zmianom wprowadzonym 1 stycznia br. w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 45 ust 5c – 5g) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiągniętych przez osoby fizyczne (art. 21 ust. 3a-3d)
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2007, 15:18   #18
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinki
Niestety US będzie miał prawo pomniejszyć kwotę przekazywaną przez podatnika na rzecz OPP o koszt przelewu bankowego.
No to dzięki za takie ułatwienia. Wolę sam wyklikać i zapłacić 50gr niż szacowny Urząd Skarbowy narażać na stratę czasu i opłatę rzędu pewnie 10zł - tyle potrącali za przesłanie nadpłaty podatku pocztą bandyci, mimo, że mieli podany nr konta!!!
PS. Poza tym to bez tych ułatwień możesz przelać kasę już dziś (pewnie z grubsza wiesz ile podatku masz na sumieniu :-) ), a wykorzystując "ułatwienia", dzieci musiałyby czekać pewnie jeszcze z pół roku zanim US obliczy ile to jest 1% z tego co na PIT-cie napiszesz.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 09:26   #19
kucharz00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2007
Postów: 21
Domyślnie

Longpit mam takie pytanie do Ciebie zastanawialiscie sie moze kiedys nad tym zeby chodziaz w jakims stopniu zmienic wasza strone www codziaz czesciowo w innym jezyku? (mam tu na mysli angielski). Moze udalo by sie zebrac torche wiecej poza Polska :fcp4


Pozdr
kucharz00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 12:49   #20
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie

Możesz liczyć na mój i żony 1%. Nie ma co gadać panowie tylko działać
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.