Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2007, 15:26   #41
kucharz00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2007
Postów: 21
Domyślnie

Tak sobie czytam te opinie i fakt faktem ze moze i jest to nowy model i nie sprawdzony jeszcze ale na pewno nie zly!!!

Idac tym tokiem rozumowania mozna by tak powiedziec o kazdym aucie ktore wychodzi jako nowosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja sam mam MKIII i zazdroszcze tym co smigaja MKIV, zamienilbym sie nawet jakbym mial do ASO jezdzic co 2miesiace :fcp4 ktos chetny? :fcp3

A troche zmieniajac temat to napisze ze mam paru znajomych ktorzy pracuja w salonach peugeota i opla tzn vauxhala bo obecnie jestem w UK i z tego co slysze to nie tylko problem polskich samochodow :fcp4 co roz ktos wraca po paru milach a to z peknieta szyba a to z czyms innym itp. Chyba po prostu jak sie ma pecha to mozna i mercedesa wadliwego kupicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!

kucharz00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 16:24   #42
gercons
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 345
Domyślnie

idę zajrzeć na forum Dacia

;-)
gercons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 18:43   #43
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie

Cytat:
Napisał kucharz00
Tak sobie czytam te opinie i fakt faktem ze moze i jest to nowy model i nie sprawdzony jeszcze ale na pewno nie zly!!!

Idac tym tokiem rozumowania mozna by tak powiedziec o kazdym aucie ktore wychodzi jako nowosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja sam mam MKIII i zazdroszcze tym co smigaja MKIV, zamienilbym sie nawet jakbym mial do ASO jezdzic co 2miesiace :fcp4 ktos chetny? :fcp3

A troche zmieniajac temat to napisze ze mam paru znajomych ktorzy pracuja w salonach peugeota i opla tzn vauxhala bo obecnie jestem w UK i z tego co slysze to nie tylko problem polskich samochodow :fcp4 co roz ktos wraca po paru milach a to z peknieta szyba a to z czyms innym itp. Chyba po prostu jak sie ma pecha to mozna i mercedesa wadliwego kupicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!

Głos rozsądku! :fcp29
Ale ja sie nie pomieniam! :fcp12
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 22:38   #44
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie

Ja też nie jestem w 100% szczęśliwym użytkownikiem. Bo jak można wytłumaczyć przeoczenie kiedy otwieram klapę podczas deszczu i cała woda ląduje w środku?
Albo czasem nie działa panel sterowania szybami podczas dużej wilgotności.
Mam nadzieję że podczas przeglądu to chociaż naprawią ten panel.
Ale do rzeczy.
Kupując auto za 100-120 tys zł oczekuje się auta doskonałego. A tu niestety rozgoryczenie bo spodziewamy się po aucie samych idealnych rozwiązań. Zś ktoś kto kupuje auto za 25-35 tys złotych od uta oczekuje tego aby jeździło i mało paliło. Więc dacia, czy kia czy też skoda swoje zadania spełnią bo klienci najczęsciej kupujący takie auta to osoby, które pierwszy raz mają nowe auta. i dlatego są zadowoleni z czegokolwiek w nowym aucie.
W naszym przypadku mam porównanie do poprzednich aut i to jest powód do naszych zawodów.

No cóż może kiedyś będzie ...lexus :fcp4
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 07:34   #45
juro1
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 111
Domyślnie

Z tą wodą to niestety sporo samochodów z otwieraną klapą do góry tak ma, wydaje mi się że to przez to że szyba sięga do samych brzegów klapy.
Wczoraj jak zmieniali mi siedzenie to się dowiedziałem że problem z podłogietnikie przy zawiasach jest normalny-podobno rozkręcają się srubki.
Wczoraj na stronie UOKiK przeczytałem że jest akcja serwisowa dotycząca Mondeo, więc pewnie ponownie trezba będzie do serwisu jechać.
Z ciekawostek jakie się dowiedziałem to fakt że teraz każda wymiana gwarancyjna musi być onlinowo uzgadniana z konsultantem w fabryce, dopiero po jego zgodzie mogą wymienić daną rzecz, pewnie w ten sposób ford chciałby ograniczyć jakieś działania serwisów, wszystko pewnie w ramach oszczędności.
__________________
C-max 1,8 Benzin
juro1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 10:33   #46
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie

Mam auto od lipca i specjalnie nie narzekam. Tylko skrzypienie tych uszczelek w drzwiach mnie irytuje. Nie bylem jeszcze z tym w serwisie bo czekam na jakiś powazniejszy problem z autem. Przejechałem 9 tys. km i nic się nie dzieje.
Mam tylko pytanie do kolegów o spalanie w waszych 1,8 TDCI. U mnie opierając sie na wlanym paliwie i przebiegu to średnio mam ok. 8,2 l/100 km (jazda 50/50 miasto trasa)
W trasie jest to zwykle ok 6,5 do7,5 l - nie oszczędzając specjalnie , a w mieście gdzie jest dużo górek, świateł i korków czyli w Bielsku spala minimum 9 l. Komputer regularnie podaje spalanie o 1 litr mniejsze niz moje wyliczenia.
A u Was jak jest ze spalaniem oraz wskazaniami kompa ?
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 10:36   #47
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

andy-w, twój poprzedni automobil pali mniej więcej w tych samych granicach :-)
Przy okazji pozdrawiam!
LK
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 10:44   #48
juro1
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 111
Domyślnie

Jeszcze nie mierzyłem, opieram się tylko na wskazaniach komputera \, a on wskazuje że przy jeździe 70miasto/30trasa 6,5-7,5 zakładając że komp zaniża o jeden litr to około 8 litr średnio, dodam tylko że jeżdżę dośc spokojnie
__________________
C-max 1,8 Benzin
juro1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 13:19   #49
vejen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2007
Postów: 5
Domyślnie

po przejechaniu 2oookm moge stwierdzic ze jak narazie nic nie skrzypi i nie puka, spalanie w miescie 8,5-9 w trasie7,2-7,5 benzyny wiec jest to wynik mnie satysfakcjonujacy w zalozeniu ze poruszam sie glownie w miescie a trasa max.8 razy w roku do 1500km oraz ze po 4 latach bede go sprzedawal to zakup diesla mi sie nie kalkulowal-przy obecnnej roznicy cenowej diesel-benzyna. Ale zeby nie bylo rozowo to: jesli ktos mnie nauczy jak otwierac tylnia klape (liftback) zeby woda nie wlewala sie do srodka funduje dobrego whisky'acza, po drugie na tylnym siedzieniach brak uchwytow na napoje!!! skandal, podlokietnik na tylnych siedzeniach tez moglby miec schowek, po trzecie siedzac na tylnim fotelu za kierowca widze jak "kuso" jest przycieta wykladzina na prawym przednim nadkolu, bo widac kable i blache, po czwarte slabo wyciszona kabina lub glosny motor.Wczesniej jezdzilem peugeotem 307- motor tak cichy ze tzreba bylo radio wylaczac zeby cokolwiek uslyszec, pozniej mialem corrolle juz bylo nieco glosniej no ale mondeo bije je na leb- kupilem benzyne bo nie lubie warkotu silnika ( kiedys pracowalem na diselach i mam dosc) i tu porazka. Jesli chodzi o dynamike jazdy no to balem sie ze natrasie nie poradzi sobie ten silnik, ale musze powiedzic ze te 125 kucykow daje rade, ale przydalby mu sie 6-ty bieg.
vejen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 13:30   #50
gercons
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 345
Domyślnie

Zobacz jak zamontowali w lewym boczku bagażnika styropian z bezpiecznikami
i zobacz ile napchali luźnej gąbki między blachą a plastkami
gercons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.