Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Administracja forum > Wasze propozycje
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2010, 10:07   #21
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
A właśnie że nie, bo w przy nowych postach link nie wraca na pierwszą stronę.
wiem, tez o tym pomyślałem. Mozna ewentualnie przykleić, ale zaraz byłoby 5 stron samych przyklejonych, czyli też kicha.

Ogólnie przenoszenie z mondeo do garage i z powrotem z zostawieniem odnosnika, mija sie z celem, bo tamten odnośnik tez w końcu zostanie gdzieś w tyle, a temat de facto i tak zostaje w mondeo, czyli wracamy do punktu wyjścia od którego sie zaczeło zamieszanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 10:19   #22
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
iCo prawda dużo byłoby tych prefiksów, ale za to duzo bardziej przejrzyste i ujednolicone.
tylko na początku moze trochę roboty żeby to stworzyć ale później ... wiesz tworzysz grupy prefixów ... powiedzmy jak ktoś wybierze Mondeo to już ma do wyboru tylko MK1-4 ... a jak ktoś wybierze Essiego to ma MK1-7 itd.
NIe chodzi mi aby teraz dzielić na poszczególne wersje Trend, Titanium itd bo oczywiście ze sie w tym nikt nie połapie ...

Cytat:
Dalej uważam, że zamiast zamieszczania w tytule odwołania do działu modelu, lepiej taki temat w tym dziale pozostawiac.
TiM wiesz ja bardziej podszedłem do tego tak ... " po co sie kopać z koniem" jak sie nie da wygrać poszukajmy innego wyjścia aby żyło się tu miło i przyjemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

... a też popieram rozwiązanie, które Ty wyznajesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG

Ostatnio edytowane przez Leonzaw ; 29-03-2010 o 10:23
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 10:20   #23
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Ja to widze inaczej;
skoro w przeniesionym temacie nikt nie pisze (a tak się dzieje z większością w Garage) to on i tak spada gdzies na koniec niezaleznie czy jest tylko odnosnikiem, czy rzeczywistym tematem.
Odnosnik w dziale garage jest do wyszukania dla wszystkich tam zagladających, czyli Twój koronny argument, że temat jest pomocny takze dla innych jest spelniony. A użytkownicy są z kolei zadowoleni, bo mogą dalej kozystac ze swoich tematów, tam, gdzie jest to dla nich najwygodniesze i gdzie chcą je widziec. Jednocześnie, każdy widzi, ze został przekierowany do działu np. mondeo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, kurczę, przecież to JEST rozwiazanie problemu!
__________________
G - Car solution

Ostatnio edytowane przez TiM ; 29-03-2010 o 10:22
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 10:21   #24
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Myślę, że propozycja z dodatkowymi prefiksami jest najlepsza. Niestety obawiam się, że nie do zrealizowania bo na forum ogólnym jest 21 modeli fordów, do tego doszłyby oznaczenia kolejnych serii produkcyjnych i tak tylko pi razy drzwi oscylujemy wokół setki prefiksów....nie sądzę by się to udało....
a więc skoro jest dużo mniej działów ogólnych może dorzucić do poszczególnych działów samochodów ( np. mondeo ) prefiksy poddziałów ogólnych? jest tego zdecydowanie mniej...
Pozwala wyszukiwać po każdym z prefiksów, za równo modelowym -> wszystko o mondeo, mk.4.
Pozwala wyszukiwać po prefiksie ogólnym -> wszystko o audio...
Pozwala wyszukiwać po kilku prefiksach...
Fakt, że konsekwencją będzie "śmierć" działów ogólnych...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 10:44   #25
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
skoro w przeniesionym temacie nikt nie pisze (a tak się dzieje z większością w Garage) to on i tak spada gdzies na koniec niezaleznie czy jest tylko odnosnikiem, czy rzeczywistym tematem.
tak jest w kazdym dziale.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 11:12   #26
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jest w kazdym dziale.
Nie zgodze się.
Ale odnosze wrazenie, że czego bym nie zaproponował to i tak Cię nie przekonam...
Uzytkownikom chodzi o to, aby ich tematy, dotyczace ich aut pozostawały w działach modeli. Tobie (piszę "Tobie" bo wygląda na to, że inni zieloni nie mają własnego zdania i jak się awantura skończyła to dyskusja już ich nie interesuje) o to, aby były do odnalezienia potencjalnie przez wszystkich, w dziale ogólnym.
Zaproponowałem coś, co w bardzo prosty sposób, spełnia obydwa te życzenia. Dalej jest źle. Cóż. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. do Jacka; ogólny zegar na forum trzeba przestawic. Informuję jak zawsze po zmianie czasu.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 11:45   #27
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Ej, TiM, zegar sobie sam w panelu ustawiasz... u mnie czas jest taki jak trzeba GMT +2 ;-)

Nasza dyskusja przerodziła się w dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...
Z obu stron padają te same, choć przeciwbieżne argumenty czyli interpretacje...nie dogadamy się i wszystko pozostanie po staremu...dlaczego? Bo zmianie ulec by musiało przede wszystkim podejście modów, a sądząc (ale tylko sądząc, nie oceniam i nie wartościuję tego czy jest to złe, czy dobre) z argumentacji Slawko nie wydaje mi się, by odczuwał taką potrzebę.
Myślę, że wynika to również z faktu, że starł się z memberami, którzy (we własnym mniemaniu oczywiście) utożsamiając się z regułami FCP i stosując do reguł, są przekonani do swoich racji.
Przyznając nam rację, a nie chcąc wprowadzać regulacji egalitarnych, ma świadomość, że taka zasada "ogólna" może nieść ze sobą skutki, które TERAZ trudno oszacować ale biorąc pod uwagę liczby użytkowników, postów, wątków mogą być co najmniej kłopotliwe... i w pewien sposób rozumiem to.
Ciekawi mnie w kontekście powyższych rozważań ile jest takich wątków, utworzonych przez memberów, które są przenoszone...
Może jednak świadomość memberów jest wyższa i w takich sytuacjach można wprowadzić etap wyjaśnienia via PW z autorem wątku o wątpliwościach moda? Dopiero po tym mod podejmowałby decyzję?
Mam świadomość z ułomności takiego rozwiązania ale wielokrotnie widziałem, jak to właśnie membersi (także obaj wichrzyciele) zwracali uwagę autorom wątków na prawidłowość ich rozpoczęcia lub wskazywali, że taki już jest, co świadczy o ich zaangażowaniu w utrzymanie porządku na forum...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 11:51   #28
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ej, TiM, zegar sobie sam w panelu ustawiasz... u mnie czas jest taki jak trzeba GMT +2 ;-)
Oprócz tego, że sobie sam ustawiam, administrator musi przestawic ogólny. Wyloguj się i zobacz jakie są godziny.


Pierwsza strona modeo i tematy, które nadają się bezsprzecznie do garage a nie zostały przeniesione:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] temat z 20 lutego, czyli już od ponad miesiąca tam wisi.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] temat z dzisiaj
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] temat z 13 listopada 2009
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] temat z dzisiaj
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] temat z wczoraj


Jeśli reguły są jasne, to skad się bierze taka wybiórczośc w przenoszeniu, co?
I nie piszcie, że nie możecie wszystkiego wyłapac… specjalnie podałem dwa, już dosyc stare tematy.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 11:59   #29
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Pierwsza strona modeo i tematy, które nadają się bezsprzecznie do garage a nie zostały przeniesione:
....
Jeśli reguły są jasne, to skad się bierze taka wybiórczośc w przenoszeniu, co?
I nie piszcie, że nie możecie wszystkiego wyłapac… specjalnie podałem dwa, już dosyc stare tematy.
No i skończyła się rozmowa...
TIM, wszedłeś w ocenę pracy modów, a TO NIE JEST przedmiotem tej dyskusji...poza tym z Twojego posta płynie supozycja, że modzi są z gruntu "be" i robią specjalnie komuś pod górkę, a wierzę, że tak nie jest...
Idąc tą drogą nigdzie nie dojdziemy i skończy się znów na pyskówce
Sorry TIM ale sam pisałeś byśmy trzymali się argumentacji za i przeciw zmianie...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 12:02   #30
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Paweł, próbuję dowieśc że mamy rozmawiamy o rzeczywistym problemie, a nie sztucznie stworzonym przez kilka osób. Bez przykładów nie da się tego zrobic. Poza tym, nie sadzę, aby to kogos mogło urazic.
To jest własnie argument za tym, aby jakies rozsądne zmiany wprowadzic bo obecne zasady, nie dośc że nie są w pełni czytelne dla userów, to również dla zielonych.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klasyfikacja tematów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.