Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2016, 21:56   #4001
Various
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień świece,słabo grzeje i nie może powstać odpowiedni płomień, miałem tak wiele razy.Pozdrawiam.
Mam sztyft - one podobno nie padają.
Nawet jak odpali to lekko kopci.

Various jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 22:13   #4002
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Zgadza sie sztyft jest wieczny. Trzeba wiec rozmontować palenisko, sprawdzić czy jest dobrze założone sitko, czy oringi na 'gaźniku' nie są sparciałe, zamontować na stół i zobaczyć wizualnie jak odpala, kiedy jest rozebrany i będzie znana przyczyna, może być też tutaj problem ze sterownikiem.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 28-02-2016 o 22:17
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 06:02   #4003
andy1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9TDI 116KM AUY
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

[QUOTE=Stefano;2547130]Trzeba sprawdzić u ciebie co z obiegiem płynu przez tylną nagrzewnicę i piec. Mozesz mieć cos po drodze przytkane, nagrzewnica, piec, załamany wąż....Mozesz też mieć problem z odpowietrzeniem układu, czy przelewa ci sie płyn podczas pracy silnika przez ten cienki wężyk przy zbiorniczku wyrównawczym? Czy nie masz tam za dużego ciśnienia w zbiorniczku i czy poziom płynu nie skacze?
Kolega z Ostrowca akurat dzisiaj dał mi informację, ze u niego piec też się ciągle przegrzewał, a powodem tego okazała sie pompa na pasku rozrządu, obluzowany plastikowy wirnik.

węże nie zagięte ,płyn się przelewa ciśnienie w zbiorniczku jest dobre zaznaczę że nic nie rozbierałem ani nie rozszczelniałem a w zeszłym roku było ok, zostaje mi tylko nagrzewnica tylna, ale gdy nagrzewa się silnik to ona też się nagrzewa
andy1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 06:34   #4004
Various
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza sie sztyft jest wieczny. Trzeba wiec rozmontować palenisko, sprawdzić czy jest dobrze założone sitko, czy oringi na 'gaźniku' nie są sparciałe, zamontować na stół i zobaczyć wizualnie jak odpala, kiedy jest rozebrany i będzie znana przyczyna, może być też tutaj problem ze sterownikiem.
Wszystko działało idealnie, oringi i sito były nowe więc wydaje mi się, że kwestia niepoprawnego montażu odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy jest to możliwe, że szczotki wirnika padają i kręci słabiej? Czy jak padają to nie kręci wcale?

Dzięki za pomoc.
Various jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 13:20   #4005
EKSPEDYT
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Sharan
Silnik: 1.9tdi AUY 115 family
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam wszystkich, jestem tu nowy
Podobnie jak wiekszosc z Was tez mam problem z piecykiem w moim sharanie. Kupiłem go pół roku temu, ale dopiero tej zimy wyszedl problem z grzaniem i to przypadkiem kiedy byłem u mojego mechanika sprawdzić silnik na koniec pracy mechanik skasowal bledy w kompie i o dziwo piecyk ruszyl lecz na chwilę. Dzieję się tak, że jak odpalę silnik piecyk po chwili rusza nawet gwizda lekko dymi i kapie paliwo. Jestem juz po lekturze i wlasnie koncze na 167 str.i wiem że pewnie sitko uwalone, może świeca itp. Chcialbym to naprawić w miarę swoich możliwości tylko nie mogę obejrzeć zdjęć ani linków. Może coś żle robię?Pozdrawiam

Bump: Pompka przy podszybiu działa, ale ja chciałbym chociaż raz zobaczyć wasze zdjęcia z przeprowadzonych remontów waszych piecyków. Jeszcze raz podrawiam i zaczynam czytać od pierwszego postu.
EKSPEDYT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 15:37   #4006
EKSPEDYT
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Sharan
Silnik: 1.9tdi AUY 115 family
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Problem z podglądaniem linków rozwiązał się sam. Dziękuję i dalej czytam z zainteresowaniem Wasze posty. Muszę przyznać, że bardzo wciągnęła mnie ta lekturaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Pozdrawiam.
EKSPEDYT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 07:46   #4007
Various
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza sie sztyft jest wieczny. Trzeba wiec rozmontować palenisko, sprawdzić czy jest dobrze założone sitko, czy oringi na 'gaźniku' nie są sparciałe, zamontować na stół i zobaczyć wizualnie jak odpala, kiedy jest rozebrany i będzie znana przyczyna, może być też tutaj problem ze sterownikiem.
Witaj, chyba wygląda na sterownik - wczoraj go przyłapałem jak się przedmuchał, po czym zaczął podawać paliwo bez dmuchawy z 10sek... wiadomo kupa dymu, potem niby dmuchawa wystartowała ale to już za późno. Drugi start się powiódł - wykopcił swoje i już grzał. Czy to faktycznie może być kwestia sterownika? Myślałem jeszcze nad dmuchawą ale jak już wystartuje to kręci. Jak by padła to chyba by się nie odzywała w ogóle?

Dzięki z góry za pomoc
Pzdr
Various jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 18:06   #4008
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Przysyłaj wiec sam sterownik to go sprawdzimy, lub jak trzeba naprawimy w nim elektronikę.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 19:05   #4009
arcik1967
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: Kamienna Gora
Model: Ford Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Ogrzewanie webasto

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem na forum i mam taki problem. Otóż znalazłem w swoim Galaxy mkI ogrzewanie webasto. Ale nie wiem jak to uruchomić, gdzie znajduje się zasilanie webasta i jak wogóle do tego podejść. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 21-03-2016 o 08:41 Powód: ortografia i interpunkcja
arcik1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 19:14   #4010
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Ogrzewanie webasto

A masz sterownik /zegar/ na pulpicie?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.