Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2010, 17:32   #111
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Pytanie do osób które wymieniły te świece. Dziś podchodziłem do tego i niestety nie udało mi się. Odkręciłem tylko nakrętki od przewodów. Dalej nici. Nie chciałbym urwać całego tego podgrzewacza bo jest on tak mało stabilnie zamontowany na ścianie grodziowej. Czy stosunkowo łatwo wam to szło? Bo mi dziś nic a nic.
Pozdrawiam

__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 08:48   #112
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Witam
Mam do sprzedania świece żarowe ISKRY 11.721.080 do podgrzewacza PTC. Świece są używane ale 100% sprawne. Cena za komplet 3 sztuk to 60zł plus ewentualne koszty przesyłki.
Pozdrawiam
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 08:44   #113
zagmar
ford::average
 
Avatar zagmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Opole
Model: Focus MK1 FL
Silnik: TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 128
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Cytat:
Napisał vvilk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie są zamontowane?...Są pod samochodem, "pod stopami kierowcy"
Tak się składa, że u mnie w TDCI 2002 FL jest nie pod spodem auta, tylko między silnikiem a grodzią kabiny. Widoczne jest to jak patrzysz od strony pasażera za filtrem paliwa w prawą stronę, tak mniej więcej w połowie silnika.
Jak uda mi się zrobić zdjęcie to załączę. Chyba że się mylę i to nie podgrzewacz, ale wygląda identycznie jak na zdjęciach od Was. Są 3 świece i węże gumowe.
Muszę jeszcze sprawdzić świece.
Właśnie zauważyłem, że juve1974 wstawił już zdjęcia, mam inny silnik, ale miejsce podgrzewacza identyczne.
Ciekawe od czego zależy to, że u jednych jest pod, a u innych w komorze silnika?

Ostatnio edytowane przez zagmar ; 25-11-2010 o 08:56
zagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 10:06   #114
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Cytat:
Napisał zagmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się składa, że u mnie w TDCI 2002 FL jest nie pod spodem auta, tylko między silnikiem a grodzią kabiny.
to zależy od modelu auta w mondeo np. pod nogami kierowcy. a w zasadzie pod prawą stopą, na grodzi ale na tej części, która z grubsza jest pod kątem 45 stopni no w chyba jedna ze śrub mocujących jest akurat pod podłogą (muszę się przyjrzeć bo nie pamiętam). podgrzewacz nigdy nie był montowany w żadnym fordzie dosłownie pod podłogą bo był by bardzo narażony na uszkodzenia mechaniczne

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 25-11-2010 o 10:13
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 14:13   #115
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

jak Wam sie sprawuja te podgrzewacze?? szybko osiaga polowe skali?? bo u mnie wskazowka jest na srodku dopiero jak sie wnetrze nagrzeje, jak dmuchawa zmniejszy bieg(ustawiona Auto 21 C), cały proces nagrzania do polowy i tak trwa z około 12km a podgrzewacz sprawny na 100% bo swiece wymienialem w zeszlym tygodniu, oba termostaty w zeszlym roku.
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 16:02   #116
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Cytat:
Napisał matias18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak Wam sie sprawuja te podgrzewacze??
bywa różnie. zależy jak droga się ułoży. jeśli jestem w stanie jechać w miarę normalnie to po 6-7 km mam już połowę skali a jak są korki to znacznie gorzej (temp. ok. -10)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 17:14   #117
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

3,5-5 km i temp robocza, oczywiście wolnej jazdy bo silnik zimny. Dopiero potem włączam ogrzewanie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 19:36   #118
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

i po włączeniu ogrzewania temperatura nie spada??
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 19:43   #119
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Spada, bo dogrzewacz działa tylko do 71 stopni. Gdy temp płynu chłodzącego spadnie do tych 71*C, znów się włącza podgrzewacz i jest ok. Skutkuje to tym, że silnik jest dogrzany w pełni chociaż przez moment, mniej pali a z dogrzewaczem teoretycznie niemożliwy jest spadek temp poniżej 71 stopni, no chyba, że będziesz ustawiał po 28 stopni w kabinie. Ja daje 20-22, nie przegrzewam się. Od zawsze stosuje taką praktykę, że czekam do nagrzania się silnika i dopiero wtedy włączam ogrzewanie. Dla silnika to zdrowiej, ja mam nadzieję nie zamarznę, a po co włączać grzanie na zimnym silniku? Ciepło i tak nie będzie...Odbieramy mu znikome ciepło, którego i tak "produkuje" w śladowych ilościach. To nowoczesny diesel, tu piekła nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 21:47   #120
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spada, bo dogrzewacz działa tylko do 71 stopni. Gdy temp płynu chłodzącego spadnie do tych 71*C, znów się włącza podgrzewacz i jest ok.
trzeba bedzie to sprawdzic choc dorzuce 5 gr - jazda na krotkich odcinkach bez ogrzewania w takie mrozy powoduje ze w srodku zbiera sie wilgoc i skrobanie od srodka przy ponownym uruchomieniu jak znalazl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale cos za cos. co innego jak mozna juz pozwolic sobie na podgrzanie kabiny
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.