Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2014, 16:46   #1
Maciej994
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1,6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Wyciek oleju silnikowego oraz ropy

Witam! Silnik w mojej foce jest dość mocno zarzygany olejem od spodu, dlatego też w przyszłym tygodniu jadę na jego mycie, aby potem zlokalizować dokładnie wyciek. Po zdjęciu osłony widzę zawsze małą plamkę ewidentnie gdzieś z okolicy rozrządu/miski olejowej. I nic by nie było dziwnego w tym, że cieknie, no bo 14-letnie auto może cieknąć-starość nie radość.. Najdziwniejsze jest jednak to, że wymiana oleju była w grudniu zeszłego roku (od tego czasu zrobiłem około 6 000 km) i tak jak oleju było na połowie bagnetu, tak teraz jest dokładnie tyle samo! :o I stąd moje przypuszczenie, że olej może mieszać się z ropą.. Czy jest to możliwe, jeśli tak to w którym miejscu? Z góry dziękuję za odp.


Ostatnio edytowane przez Maciej994 ; 17-06-2014 o 20:22 Powód: Zmiana tytułu
Maciej994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 19:17   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy ropa może mieszać się z olejem

Jedynym miejscem styku oleju silnikowego i oleju napędowego jest pompa wtryskowa.
Jeżeli pompa jest mocno zużyta, to olej silnikowy przedostaje się do oleju napędowego, zabarwia wtedy olej napedowy , im mniej jest paliwa w zbiorniku, tym kolor jego jest bardzo czarny, i praca silnika jest głośniejsza, podobna do detonacyjnej.
Jak dolejesz paliwa do pełna, silnik jest cichy, aż znów do znacznego obniżenia poziomu paliwa w zbiorniku.
Odwrotne, czyli dostawanie sie paliwa do oleju silnikowego następuje wtedy, jak jeden, lub więcej wtrysków leje, i paliwo z wtryskiwacza do cylindra wydobywa się nie w postaci mgły, tylko kropelek. Ale wtedy słychać dzwonienie i stuki z cylindrach, detonacyjne.
Następstwem jazdy z taką usterką jest zatarcie silnika, urwanie korbowodu, wystawienie tzw. kolana.

Ostatnio edytowane przez salom ; 15-06-2014 o 19:22
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 21:01   #3
Maciej994
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1,6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czy ropa może mieszać się z olejem

Czyli to chyba tylko moje fanaberie, bo żadnych dźwięków nie słychać podejrzanych. Ale dziwi mnie to, że tego oleju nie ubywa..
Maciej994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 21:40   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

A skąd pewność, że to olej silnikowy ? Olej z pompy wspomagania, po wymieszaniu się z syfem też wygląda jak olej silnikowy, to samo z płynem hamulcowym i olejem ze skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skoro cały silnik jest zarzygany i nie możesz ustalić źródła wycieku, a oleju nie ubywa, to może coś innego leje. U mnie np. syfiła pompa wspomagania, ciekła i brudziła silnik, a sam kolor osadzonej substancji, był niejednoznaczny i identyczny z o.silnikowym.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 21:45   #5
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Czy ropa może mieszać się z olejem

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skąd pewność, że to olej silnikowy ? Olej z pompy wspomagania, po wymieszaniu się z syfem też wygląda jak olej silnikowy, to samo z płynem hamulcowym i olejem ze skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skoro cały silnik jest zarzygany i nie możesz ustalić źródła wycieku, a oleju nie ubywa, to może coś innego leje. U mnie np. syfiła pompa wspomagania, ciekła i brudziła silnik, a sam kolor osadzonej substancji, był niejednoznaczny i identyczny z o.silnikowym.
U mnie było dokładnie to samo jak strzelił wąż od wspomagania to wyglądalo to jakby silnik olejem rzygał
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 20:04   #6
Maciej994
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1,6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czy ropa może mieszać się z olejem

Więc tak! Doszedłem do jednej rzeczy, że raczej nie miesza się olej z ropą - to po pierwsze, a po drugie wyciek oleju nie jest duży po kilka, kilkanaście kropel i średnica plamy gdzieś tak z 5 cm. i może dlatego na bagnecie nie zauważyłem jeszcze zbytniej różnicy, tym bardziej że zima może leciało jeszcze mniej, bo olej gęstszy. Zła wiadomość jest taka, że leci również ropa.. Gdzie? Tego nie wiem. Z tego co widzę to ta ropa leci gdzieś z góry i skapuje po rozruszniku. Być może z któregoś z zaworów. A takie pytanie poza konkursem ile kosztuje uszczelnienie jednego wtryskiwacza, albo uszczelnienie pompy wtryskowej?

Bump: Najpierw w piątek jadę na dokładne umycie silnika, a potem bedziemy obserwować którędy ucieka. Myśle, że tak z 50km łagodnej jazdy starczy żeby te miejsca się "ukazały" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maciej994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.