Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2013, 18:43   #1
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Arrow Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

W związku z tym, że założyłem soczewki bixenonowe mam następną małą zachciankę, a z elektryką u mnie średnio, do rzeczy.

Chciałbym żeby włączanie świateł drogowych działało mi tak:
Światła mijania wyłączone --> mruganie żarówka H1 światła drogowego
Światła mijania włączone --> mruganie palnikiem xenonowym czli otwieranie przeslony.

Teraz pytanie jak to można zrealizowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę, że dałoby radę to wykonać na zwykłym samochodowym przekaźniku z 5 nóżkami.

Pin 85 - sygnał z włącznika świateł (włączenie mijania)
Pin 86 - masa
Pin 30 - +12V np. z aku
Pin 87 - do przesłony soczewki
Pin 87a - do żarówki H7

Myślicie, że tak to będzie działac jak opisalem wyżejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I gdzie dać bezpiecznik na zacisk 30 czy 85 i jaki duży.

Ma ktoś schemat wtyczki reflektora xenonowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 9402737000_1348251402.jpg (54.2 KB, 43 wyświetleń)

__________________
Moje Mondeo


Ostatnio edytowane przez corneliusab ; 19-02-2013 o 19:41 Powód: Zarowka H1, a nie H7 :D
corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 21:35   #2
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H7 światła drogowego

Jeśli dobrze rozumiem to nie chcesz żeby przy mryganiu drogowymi ruszała się przesłona kiedy wyłączone są mijania
- prosta piłka, ten przekaźnik co pokazałeś stawiasz w następujący sposób:
-kiedy zapalone sa mijania lub pozycyjne( do wyboru ) tzn. płynie prąd - plusa tego dajesz na zasilanie przekaźnika 86, minus do przekaźnika 85 wiadomo skąd( czarny kabelek w lampie od pozycji czy nawet drogowych, a funkcja przekaźnika to zamykanie obwodu jednego z przewodów cewki/elektromagnesu przesłony bi-xenon ( rozcinasz i dajesz jeden koniec na 30 a drugi na 87a-obojętne czy plusowy , czy minusowy, ważne że przesłona nie będzie działać)

Przekaźnik schowałbym w środku lampy-może być śmiało 4-ro nóżkowy, bez styku 87.

Zasada działania przesłona jest aktywna (zwarte styki przekaźnika 30 i 87a) kiedy zapalone światła mijania lub pozycyjne),po wyłączeniu świateł mijania lub pozycyjnych przekaźnik rozwiera styki - nie płynie prąd na sterowanie przesłony-mrygaj do bólu halogenem.

drobne sprostowanie w drogowych mondeo mk3 siedzi żarówka H1 .
Nie bardzo widzę potrzebę stosowania tam bezpiecznika , ale jeśli już to przed stykiem 86
Powodzenia w modach.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 19:46   #3
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

felicjan-f1 albo ja jestem taki tepy z elektryki albo nie zrozumiales o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba bardziej to pierwsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze raz:
Chce zeby przy wylaczonych swiatlach mijania i wlaczeniu swiatel drogowych (w takiej sytuacji mozesz tylko zamrugac drogowymi) dzialala mi tylko zarowka halogenowa H1 jak w normalnych oryginalnych reflektorach z mk3.
Gdy wlacze swiatla mijania i wlacze swiatla drogowe (tez mruganie) chce zeby otwierala sie TYLKO przeslona soczewki, zarowka H1 (halogen) ma sie NIE ZAPALAC.
Teraz powiedz mi jak mam to podlaczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 22:51   #4
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

Cytat:
Napisał corneliusab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
felicjan-f1 albo ja jestem taki tepy z elektryki albo nie zrozumiales o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba bardziej to pierwsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze raz:
Chce zeby przy wylaczonych swiatlach mijania i wlaczeniu swiatel drogowych (w takiej sytuacji mozesz tylko zamrugac drogowymi) dzialala mi tylko zarowka halogenowa H1 jak w normalnych oryginalnych reflektorach z mk3.
Gdy wlacze swiatla mijania i wlacze swiatla drogowe (tez mruganie) chce zeby otwierala sie TYLKO przeslona soczewki, zarowka H1 (halogen) ma sie NIE ZAPALAC.
Teraz powiedz mi jak mam to podlaczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
To ja jako ten bardziej tępy bo nie zrozumiałem o co Ci za pierwszym razem chodziło odpowiem:
Początek taki sam jak napisałem tylko rozcinasz zasilanie na żarówke H1 i plusa na nia dajesz na 30 a drugi koniec na 87, zaś zasilanie cewki/elektromagnesu przesłony Bi-xenon dajesz z 87a
w stanie spoczynkowym( nie zapalone mijania/xenon) cewka przekaźnika nie zwarta prąd płynie z 30 na 87 zasilanie żarówki H1, po zwarciu cewki przekaźnika masz zasilanie z zacisku 30 na 87a ( sterowanie przesłoną )...może być?

Zasilanie cewki przekaźnika zrobiłbym z plusa z pozycyjnych zacisk 86
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 19:28   #5
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

Czyli tak:
potrzebuje 5 zaciskowy przekaznik,
85 - masa np. z pozycji
86 - +12 np. z pozycji
30 - +12 H1 od strony wtyczki
87 - +12 do H1 z przekaznika
87a - +12 do przeslony z przekaznika

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo


Ostatnio edytowane przez corneliusab ; 20-02-2013 o 19:30
corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 20:55   #6
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

DokładnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 21:01   #7
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

Dzieki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 06:58   #8
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

Napiszę w tym temacie bo może miałeś taką przypadłość - po zmianie na BI-XENON, wywala mi co jakiś czas ( raz, dwa dziennie ) błąd " niewłaściwy prąd zasilania pompy ABS " - zaczynają się świecić kontrolki ABS, ESP i niskiego stanu płynu hamulcowego na zegarach-blokuje działanie ABS/ESP - pomaga jedynie "reset"- zgaszenie i ponowne uruchomienie auta.Podejrzewam cewkę/elektromagnes przesłony BI-XENON. Na razie założyłem org. lampy -przy nich nie miałem tego problemu raczej - pojawił się wraz z lampami BI-XENON.
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 07:53   #9
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

Nie mialem nic takiego, a bixenony mam zalozone od konca grudnia. Zalozyles te soczewki co pokazywales u mnie w dziale "moje auto"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Smiesznie bo co mialoby do rzeczy zasilanie pompy ABS i bixenony, zauwazyles w jakich sytuacjach sie kontrolka ABS zapalaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przeciez jedynie przy odpaleniu zarnika potrzeba duzo pradu, ABS generalnie zre tez sporo ale dopiero jak dziala.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 08:47   #10
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Bixenony - podłączenie przesłony i żarówki H1 światła drogowego

Cytat:
Napisał felicjan-f1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaczynają się świecić kontrolki ABS, ESP i niskiego stanu płynu hamulcowego na zegarach-blokuje działanie ABS/ESP
Panie, a aku dobry ??
Miałem takie objawy w mkIII i winny okazał się akumulator, mimo że również posiadałem biksenon...
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.